dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adam1581

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Zbąszyń
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    5

    Domyślnie Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym

    Witam,

    Planuje zabrać się za zrobienie tarasu nad dobudowanym pokojem . Nie wiem tylko dokładnie jak zabrać się za hydroizolacje .
    Dach w chwili obecnej jest wykonany z papy i nie ukrywam, że cieknie dlatego myślę o tarasie .

    Myślałem, aby zrobić taras na belkach drewnianych (14x7 lub 14x10) + membrana dachowa (nie powinna przepuścić wody na dół) + deski tarasowe
    Nie mogę znaleźć aby ktos w taki sposób wykonał taras wszędzie co patrzę to albo wylewka + płyty ceramiczne albo taras nie znajduje się pod pomieszczeniem ogrzewanym .

    Wychodzę z założenia, że skoro dach jest tak robiony (dachówka + membrana+ wata ) to taras można by było zrobić w podobny sposób tylko czy woda nie dostanie się na dół poprzez krawędzie tego tarasu albo jak zabezpieczyć te krawędzie ? (łączenie dobudowanego pomieszczenia )

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja bym położył nową papę, zrobił 5cm wylewkę ze spadkiem i na to położył gres. Ważne żeby pod gresem nie było pustych przestrzeni. Klej rozpływny, 5mm fugi i w te szczeliny lać z dużej strzykawy rzadką fugę. Tak aby wszystko pod gresem oraz fuga było monolitem.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adam1581

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Zbąszyń
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    5

    Domyślnie

    Też o Tym myślałem,, ale po remoncie dachu zostało mi trochę rzeczy jak właśnie wata szklana i membrana, a same belki 14x7 lub 14x10 nie są takie drogie i właściwie wyszły by mnie tyle co kupno 3 rolek samej papy.

    Osobiście wolałbym położyć jakieś drewno na taras niż płytki

  4. #4

    Domyślnie

    Połóż nową pape i na to bezpośrednio kantówki, kantówek nie przykręcaj, możesz je przykleić jeśli boisz się, że wiatr je zerwie. W ten sposób w razie problemów ze szczelnością w przyszłości masz możliwość rozebrać tara i naprawić tylko sam przeciek.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Do usłyszenia za 2 lata.
    Patrząc na to co planujesz plus to co Ci tu radzą wróć za 2 lata.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adam1581

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Zbąszyń
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryni Zobacz post
    Połóż nową pape i na to bezpośrednio kantówki, kantówek nie przykręcaj, możesz je przykleić jeśli boisz się, że wiatr je zerwie. W ten sposób w razie problemów ze szczelnością w przyszłości masz możliwość rozebrać tara i naprawić tylko sam przeciek.
    Całkowicie odpada nie po to chce zrobić taras aby później go demontować A chciałbym mieć go zrobiony porządnie aby w końcu nie wymieniać papy co kilka lat i jeszcze walczyć z wodą ...

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Do usłyszenia za 2 lata.
    Patrząc na to co planujesz plus to co Ci tu radzą wróć za 2 lata.
    Nie wiem co mam rozumieć, " do usłyszenia za 2 lata", to jak wg Pana powinno wyglądać robienie tego tarasu .

    Jestem w stanie podesłać zdjęcia jak to wygląda teraz ...

  7. #7

    Domyślnie

    Kup papę Mogat PYE PV 250 S5 (grün), albo ico pal Polbit Extra za 25-30zł/mb i masz 20 lat spokój.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    strona 9 : Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym.
    w zaleznosci od produucenta beda inne ceny/nazwy produktow.
    zasada ta sama
    https://www.pci-polska.pl/fileadmin/...y_v13_www_.pdf

    1. Płyta żelbetowa ze spadkiem
    2. Paroizolacja – PCI Pecimor® F 1:1 z wodą + PCIPecithene®
    3. Termoizolacja
    4. Warstwa poślizgowa
    5. Jastrych dociskowy – PCI Novoment® M1 plus
    6. Zaprawa klejąca do płytek – PCI Pericol® Fluid
    7. Arkusz oddylatowujący – PCI Pecilastic® U
    8. Zaprawa klejąca do płytek – PCI Pericol® Flex
    9. Uszczelnienie podpłytkowe – PCI Seccoral® 2K Rapid
    10. Taśma uszczelniająca – PCI Pecitape® Objekt
    11. Płytka
    12. Zaprawa do spoinowania – PCI Nanofug® Premium
    13. Uszczelniacz – PCI Elritan® 140

    z glowa mozna zastosowac zamienniki: np membrane typu BT21 jako paroizolacje, inne uszczelniacze poliuretanowe itp... warstwy spadkowe ze szpachlowek PCC - swietne i tanie jest geolite40

    profile tarasowe Renoplastu K40 - stosunkowo tanie jak na profile aluminiowe.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Gość już ma dach zrobiony i chce to przerobić na taras a kolega wyżej wrzuca listę z katalogu reklamowego jakiegoś producenta jak robić taras od zera. Wyśmiałeś papę i gres, że za dwa lata będzie mu na głowę kapać.
    Na moje to rozumowanie mało poważne, że bez najnowszych materiałów z kolorowych pism nie da się uszczelnić balkonu. Tak jakby przed tym ludzie nie potrafili zadbać o zabezpieczenie się przed deszczem.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 30-05-2020 o 19:59

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nawet nie bede komentowac.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony