dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jaki piec gazowy wybrać - pod konkretne wymogi

    Cześć,
    stoję przed dylematem wyboru pieca gazowego (ze zbiornika na propan).
    Jest sporo wątków o doborze pieca, ale nie do końca mogłem znaleźć dopasowany pod moje potrzeby.
    Było u mnie trzech instalatorów i każdy z nich mówił co innego... ewidentnie z powodu tego, że współpracują z różnymi firmami:
    - "Panieeee tylko De Dietrich reszta to @!#$"
    - "Jak piec to Termet - polski dobry! W innych przepłaci Pan za markę - i tak główne podzespoły produkują dwie włoskie firmy"
    - "Viessmann - tylko te montuje, bo są najlepsze"

    To tylko parę cytatów

    Przechodząc do konkretów, jaki piec byście polecali, który nie spowoduje przymusu sprzedania nerki , liczę się z kosztem rzędu 7-8k.

    Powierzchnia użytkowa 120m2 + niekiedy dogrzewany grzejnikiem garaż 30m2 (w bryle budynku)
    W domu 75m2 to podłogówka, a pozostałe 45 to grzejniki (są dwa obwody). Piec musiałby być dwu-funkcyjny ponieważ musi też ogrzewać cwu. Z racji tego, że ładniejsza połówka lubi się kąpać nie ma opcji żeby kiedykolwiek zabrakło ciepłej wody - co niekiedy ma miejsce w chwili obecnej ...
    Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie zintegrowany piec, który będzie miał nieduży zapas wody, a w razie potrzeby będzie działał na zasadzie podgrzewacza przepływowego. Jest też sporo piecy z zasobnikiem na dole, ale sam już nie wiem

    Na chwilę obecną mam jakiś badziewny zbiornik cwu 120L, który strasznie szybko wytraca ciepło, więc obowiązkowo wylatuje z kotłowni.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i konkretne sprawdzone modele.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymonlewandowski198

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    mikołajki
    Kod pocztowy
    19-340
    Posty
    38

    Domyślnie

    podpinam się do sprawy
    i jednoczęsnie dzielę się tym co mi polecają
    szukam kotła chyba jednak gaz i instalator polecił mi nie za sprzedaż nerki kocił marki Defro
    kocioł sprzedawany jest w tzw. kompletnym zestawie za rozsądną cenę
    kocioł kondensacyjny
    również polski producent i najważniejsze przystępna cen ale i duża sieć serwisowo-instalacyjna
    powoli orientuję się że marka zna się i specjalizuje się w ogrzewaniu i są dobrzy -bo i ch produkty sprzedają się również w europie która jest bardziej wymagającym rynkiem
    spotkałeś sie z tą marką już ?
    Może ktoś spotkał się już?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cooldude Zobacz post
    Cześć,
    stoję przed dylematem wyboru pieca gazowego (ze zbiornika na propan).
    Jest sporo wątków o doborze pieca, ale nie do końca mogłem znaleźć dopasowany pod moje potrzeby.
    Było u mnie trzech instalatorów i każdy z nich mówił co innego... ewidentnie z powodu tego, że współpracują z różnymi firmami:
    - "Panieeee tylko De Dietrich reszta to @!#$"
    - "Jak piec to Termet - polski dobry! W innych przepłaci Pan za markę - i tak główne podzespoły produkują dwie włoskie firmy"
    - "Viessmann - tylko te montuje, bo są najlepsze"

    To tylko parę cytatów

    Przechodząc do konkretów, jaki piec byście polecali, który nie spowoduje przymusu sprzedania nerki , liczę się z kosztem rzędu 7-8k.

    Powierzchnia użytkowa 120m2 + niekiedy dogrzewany grzejnikiem garaż 30m2 (w bryle budynku)
    W domu 75m2 to podłogówka, a pozostałe 45 to grzejniki (są dwa obwody). Piec musiałby być dwu-funkcyjny ponieważ musi też ogrzewać cwu. Z racji tego, że ładniejsza połówka lubi się kąpać nie ma opcji żeby kiedykolwiek zabrakło ciepłej wody - co niekiedy ma miejsce w chwili obecnej ...
    Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie zintegrowany piec, który będzie miał nieduży zapas wody, a w razie potrzeby będzie działał na zasadzie podgrzewacza przepływowego. Jest też sporo piecy z zasobnikiem na dole, ale sam już nie wiem

    Na chwilę obecną mam jakiś badziewny zbiornik cwu 120L, który strasznie szybko wytraca ciepło, więc obowiązkowo wylatuje z kotłowni.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i konkretne sprawdzone modele.
    jeżeli ma byc zapewniony komfort cieplej wody dla "ładniejszej połówki" to proszę od razu zapomniec o kotle 2u funkcyjnym. Aby mówic o komforcie cwu konieczny jest kociol jednofunkcyjny z zasobnikiem. Oczywiście wielkość zasobnika będzie uzależniona od punktów poboru cwu.
    Oczywiście z racji firmy w której pracuje polecę najlepsze kotły jakie sa na rynku czyli kotły firmy Viessmann i prosze mi wierzyć głowne podzespoły produkowane są w niemczech (choć nie wykluczam, że możemy coś kupowac i u włoskich poddostawców).

    Poleciłbym najlepszy z możliwoch kotłów na naszym rynku czyli kociol z serii Vitodens 2xx - (może to być jednofunkcyjny Vitodens 200-W plus zewnętrzny zasobnik, lub Vitodens 222-F juz z wbudowanym zasobnikiem) ale będzie to napewno przekraczało zalożony budżet.
    Rozwiązaniem o niewiele mniejszych mozliwościach i nieco skromniejszych parametrach bedzie Vitodens 100-W z oddzielnym zasobnkiem lub Vitodens 111-F z wbudowanym zasobnikiem.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony