dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia z czego sa płytki. Mogą być z blachy tytanowej a jak będą złe przyklejone to odpadną. Jednocześnie nie znam glazurnika który robi to dobrze. Wszytko na temat.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fish78

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-094
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Poniżej jeszcze film tarasu od strony ogrodu, częściowo piony odeszły całkowicie.

    Od kilku lat zajmuje się kamiennym dywanem i trochę dużo negatywnych informacji na ten temat. Takie sytuacje się zdarzają tylko przy przycinaniu na materiale, a w Polsce to popularne, bo niektórych przeraża cena. Jeżeli materiał jaki stosuje wraz z kamieniem i wykonaniem hydroizolacji kosztuje brutto 230 zł, to nie dziwie się że za 200 zł odpada. Robię kamienne dywany za 380 zł brutto za 1m2 i jestem pewien że nie odpadnie przez najbliższe kilka a może kilkanaście lat. Skrobanie kamienia jest definitywnie oznaką zmniejszenia żywicy chyba o połowę. Jak wykładam kruszywo z kamieniem, to aż się leje. Żywica światowej firmy na F. Wady to tylko kwestia ceny i mam klientów, którym na starcie dziękuję, bo to jest ciężka praca no i hand made. Piony odpadają, bo beton nie był pokryty żywicą i za dużo weszło z kamienia.
    Cena ma znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez fish78 ; 20-04-2021 o 21:08

  3. #43

    Domyślnie

    I ja padłam ofiarą kamiennego dywanu. Miało być super, gwarancja nawet na 10 lat. Cóż wytrzymało niecałe 3 lata. Dywan kładziony w 2018. Balkony i schody z tarasem. Zacieki z balkonów spowodowały miejscowe puchnięcie elewacji. Nie wspomnę już o białym nalocie na oknach i scianach zewnatrznych. Izolacja była, sprawdzali spadki nawet dopłaciłam do listewaby woda po nich splywała i miało być tak pięknie. Wykonawca doorbram z Olsztyna. Potwierdził ze należy wszystko zerwać i od nowa no ale zapłacić też trzeba od nowa

  4. #44

    Domyślnie

    Na rynku jest obecnie wielu magików od kamiennych dywanów, na grupach FB robią sobie wzajemnie reklamę.
    Chwalą się pięknymi realizacjami (zdarza się, że nie swoimi) na zdjęciach wykonanych bezpośrednio po ułożeni. Część z nich wciąż wykonuje na zewnątrz dywany na bazie żywic epoksydowych, co jest totalnym nieporozumieniem.
    Wszystko jest pięknie do momentu, aż nie wpadnie ktoś taki jak ja ze sypiącym się dywanem - spokój jest wówczas zmącony i padają sugestię by usunąć materiał bo robi branży złą reklamę.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 07-06-2021 o 14:06

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aragorn197

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Bolesław
    Kod pocztowy
    32-329
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Zamówiłem firmę do zrobienia tarasu ok. 50 m2 z kamiennego dywanu w dwóch kolorach, obrzeża na czarno, a główne powierzchnie na szaro, wszystko w poziomie. Problem się zaczął po położeniu szarych dużych powierzchni, materiał nie chciał wiązać, nawet po dobie, miejscami odcień był zmieniony. Za m2 firma wraz z materiałem policzyła sobie ok. 404 zł, także nie oszczędzaliśmy jak pisał wyżej kolega fish78. Teraz mamy problem, bo nikt nie poczuwa się do winy. Taras jest zepsuty, materiał zapłacony i częściowo wykonawca także. Reklamowaliśmy u producenta materiał, ale bez skutku. Wg wykonawcy wina leży w materiale, gdyż porównywał kamienny dywan innej firmy i zachowywał się inaczej, tzn. nasz łamie się w rękach, a tamten nie. Natomiast producent upatruje winę w wykonawcy. Bardzo proszę o pomoc, nie wiemy co robić. Żona załamana, taras zniszczony, pieniędzy nie ma. Więcej szczegółów mogę podać prywatnie, nie chcę robić złej reklamy, gdy nie mam pewności czyja to wina.
    Ostatnio edytowane przez aragorn197 ; 20-07-2021 o 20:40

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    kto kupował materiał?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony