dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Anhydryt pod schody

    Witajcie serdecznie,
    Pomału będziemy się przygotowywać do wykonania ogrzewania podłogowego i posadzek anhydrytowych.
    Mam kilka miejsc w domu, gdzie chciałbym dodatkowo upewnić się zasięgając opinii bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek z forum. Mianowicie chciałbym zapytać jak najlepiej wykonać posadzkę anhydrytową, na której w przyszłości zostaną umocowane drewniana schody?

    oto symulacja jak miałoby to wyglądać:




    Osobiście myślałem nad tym, żeby w miejscu mocowania dać mniej styropianu i więcej wylewki. (w projekcie mamy 20cm warstwę styropianu, grubość wylewki to prawdopodobnie 50mm, może 60mm)
    Mógłbym więc zrobić coś takiego:

    -czyli powiedzmy zwiększyć grubość wylewki w miejscu na schody do powiedzmy 100mm.

    lub coś takiego:

    -czyli nie dawać w miejscu mocowania schodów styropianu w ogóle i tym samym całość solidnie oprzeć na warstwie chudziaka ale tym samym spowoduje duży mostek cieplny więc pomyślałem, że można odseparować te dwa elementy dając dylatację między nimi - tak jak na rysunku. Problem w tym, że wówczas ten klocek posadzki, który powstanie będzie zupełnie oddzielnym elementem (oderwanym od reszty posadzki) i obawiam się trochę o stabilność całego rozwiązania.

    A może jakieś dodatkowe zazbrojenie miejsca mocowania schodów?

    Stąd proszę o radę jak mógłbym rozwiązać ten problem.
    Z góry dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pozdrawiam.
    Marcin

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Oparcie schodów na chudziaku to chyba kiepski pomysł. Zrób zamiast chudziaka w miejscu słupa od schodów ławę fundamentową z wypustka pod słup i na tym oprzyj słup. Jeśli martwisz się o mostek termiczny to będzie to mały obszar w środku budynku. Nie zauważysz strat. Możesz użyć perlitu w betonie jako kruszywa by polepszyć jego parametry izolacyjne.

    Takie detale powinien rozwiązać Twój projektant/architekt.

    Zrób sobie dylatacje w posadzce. Wiem, każdy spec od anhydrytu powie że nie trzeba, ale moja podłoga w 2 lata od wylania cała popękała....a anchydryt od znanego producenta mam wylany na płycie fundamentowej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony