dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Drgania okien podczas prania w bloku z cegły

    To co dzisiaj zobaczyłem w swoim mieszkaniu w bloku z cegły bardzo mnie zdziwiło. Blok już swoje półwieku ma, podłoga jeszcze na legarach, jestem na ostatnim piętrze. Od łazięki w której stoi pralka do ściany w której jest tytułowe okno jest jakieś 6 metrów i toaleta pomiędzy (oczywiście oddzielona murowanymi ścianami). Pralka nie drga jakoś bardzo, widziałem znacznie gorsze przypadki, nie "chodzi" po łazięce. Ale podczas wirowania drgania przenoszą się na okno które przecież jest wmurowane w stosunkowo grubą ceglaną ścianę. Jak to możliwe? Rozumiem, że przez drewniany legar pod podgłogą drgania idą aż do ściany, ale to ściana nośna - czy ona ma prawo przenosić drgania? Czy to nie jest niebezpieczne z punktu widzenia konstrukcji?


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To zjawisko jest normalne, drgania zawsze się przenoszą dlatego ktoś wymyślił i powszechnie się stosuje matę tłumiącą.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Testowałem taką: matę https://www.obi.pl/bezpieczenstwo-w-...alke/p/5785530 - pralka zaczeła skaka, nie wiem nawet czy nie rozcentrowała się podczas tamtego prania.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Pewnie masz źle wypoziomowaną albo uszkodzoną pralkę.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony