dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Komin Dualinox 08 czy Polski producent?

    Witam

    Dylemat w wyborze komina do kominka. Czy wybrać komin Poujoulat Dualinox 08 (grubość 0,8mm) czy Polski producent stal grubości 1mm. Gatunek stali ten sam w obu przypadkach 1.4404. Różnica to izolacja gdzie Poujoulat ma 25mm a Polski producent 50mm. Różnica w cenie niewielka a jak z jakością to nie mam porównania.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Czy stal ta sama, powinno być oznaczone na rurze. Marketing przyjmie każdą informację.

    Izolacja nie jest warunkiem bezpieczeństwa p.poż. Do tego potrzeba jeszcze warunków montażu - odległości od drewna. Pytanie również, jaka to izolacja?

    Poujoulat ma doświadczenia, że do drewna lepsze są cienkie rury (np 0,5mm, a nawet 0,3mm!), które się nie oklejają. Co Ci po grubej rurze, która się oklei sadzą i dojdzie w niej do pożaru?

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na Poujoulat 08 ze stali 1.4404 w izolacji 25mm. Do wyboru był tańszy Poujoulat ze stali 1.4404 grubości 0,4 ale to bardzo cieniutko. I jakoś mnie to nie przekonało. Zobaczymy jak będzie,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony