dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie średnica rury do odprowadzania wody z rynien

    prosba o poradę - mam 2 rury spustowe 100, dach około 150m2 - jakiej średnicy dać rurę w ziemi do odprowadzenia wody z obu rur spustowych - czy 110 wystarczy ?, potem chyba jest już rura 160.
    pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Q160 będzie dobrym rozwiązaniem, pomarańczowa z grubą ścianką.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    prosba o poradę - mam 2 rury spustowe 100, dach około 150m2 - jakiej średnicy dać rurę w ziemi do odprowadzenia wody z obu rur spustowych - czy 110 wystarczy ?, potem chyba jest już rura 160.
    pozdrawiam
    Jak nie masz żadnych przejazdów to 110 szara wystarczy.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jak nie masz żadnych przejazdów to 110 szara wystarczy.
    Do czego? To nie chodzi o wytrzymałość ale o ilość odprowadzanej wody.
    Najprostszy wzór pozwala wyliczyć, że z dwóch rur spustowych o powierzchni przekroju 0,062m2 zleci wody do 0,08m2 czyli do rury 160 inaczej wszystkie dekle czyszczaków będziesz szukał po działce więc 100 na pewno będzie zbyt mała. Setkę daje się do dwóch rur spustowych 70, do 90 już 160.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Do czego? To nie chodzi o wytrzymałość ale o ilość odprowadzanej wody.
    Najprostszy wzór pozwala wyliczyć, że z dwóch rur spustowych o powierzchni przekroju 0,062m2 zleci wody do 0,08m2 czyli do rury 160 inaczej wszystkie dekle czyszczaków będziesz szukał po działce więc 100 na pewno będzie zbyt mała. Setkę daje się do dwóch rur spustowych 70, do 90 już 160.
    Co do czego? Do odprowadzenia deszczówki z dachu 150m2.
    Ja rewizje czy osadnik daje przy rurach spustowych. Cholera, że nikt jeszcze do mnie nie dzwonił z reklamacją, że mu dekle latają po działce. Kurcze moje też jakoś nie chcą latać. Pewnie mam pecha.
    110 szara będzie jak najbardziej odpowiednia. Takie moje zdanie.
    A te rury spustowe to są pełne w 100% i jakie tam jest ciśnienie jak pada deszcz?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    U mnie czyszczak się otwiera jak się zapcha. A to się zdarza jak obfitszy deszcz spłucze mi liście i igły z dachu. Po wyczyszczeniu, jak nie ma sezonu na igły i liście to daje radę bez problemu nawet największe ulewy przyjąć. Klapka na zawiasach, więc szukać nie trzeba. Rura drenarska setka do dwóch rynien (w sumie dach 220m2 i są dwa takie zestawy).
    I jak na coś patrzeć, to nie na przekrój rynien, tylko na powierzchnię dachu z jakiej musi przyjąć wodę. A i tak czyszczak będzie zazwyczaj wąskim gardłem, a nie rura dalej.

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie czyszczak nie wyrabia z rurą fi75 mimo iż czysty. Chyba wywalę to sitko...

    Rurę dałbym jednak 160, mimo iż pewnie 110 by wystarczyła. Różnica w cenie niewielka.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zdecydowanie fi 160 i pomarańczowa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony