dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jakie kanały do wyciągu kuchennego?

    Witam

    Jestem na etapie budowy domu, Dom typu kostka parter+ pełne piętro - dach kopertowy. Chciałbym na etapie budowy schować instalację pod wyciąg już w ścianie piętra - obok słupa betonowego ściany/rdzenia dołożyć rurę i zalać razem z rdzeniem przy okazji. Jaki kanał tam wykonać? Czy dać rurę kanalizacyjną pomarańczową fi 160 i ewentualnie coś cieńszego wstawić później w nią czy od razu potraktować tą rurę fi 160 jako kanał dla wyciągu kuchennego. Od stropu nad piętrem wyszedł bym kominkiem wentylacyjnym ponad dach. Rozważam jeszcze zamontowanie silnika od wyciągu kuchennego na stropie piętra ( poddaszu nieużytkowym ) aby było ciszej. Ktoś tak ma?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Fi160 starczy spokojnie. Wentylator dachowy montują n A końcu albo po środku aby było ciszej. Ja mam zwykły okap z wbudowanym wentylatorem nie jest głośno na tyle aby to przeszkadzalo

  3. #3

    Domyślnie

    Ø 160 to jest minimum - tak piszą na stronie cichych okapów Vilpe. Rura to lepiej metalowa wentylacyjna, a nie kanalizacyjna. Ja mam wentylator dachowy Ø 200, tylko jeszcze nie podpięta elektryka, ale kanał wywiewu okapu właśnie wczoraj poprowadziliśmy. Im grubsza i prostsza rura, tym cichsza praca okapu.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony