dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 100
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Ale że co się tej elewacji stało?? Bo ja rozumiem że są pęknięcia, za to popatrzcie jak jest nierówny klej. Wygląda jakby płyty się pogieły. Chyba że ktoś dał dziecku nakładać warstwę zbrojoną. U mnie jest dość ładnie , jak ręką się przejedzie to specjalnie zadziorów nigdzie nie ma, są widoczne lekkie ślady łączenia siatki, a wykonawca upiera się żeby położyć jeszcze jedną warstwę kleju i zacierać mechanicznie.

    Patrząc na tą elewacje to by chyba trzeba było kleić drugą warstwę styropianu. Na niej widać każde pociągnięcie pacy, nie mówiąc o świecącej siatce spod kleju. To miał być klej już pod tynk???
    To jest właśnie kluczowe pyttanie: co się tej elewacji stało ? Jakby od razu poszedł tynk to bym nawet nie wiedział co jest grane. Klej spękał i ponaprężał się tak że spowodował takie zgrubienia. Siatka nie wystaje, to na zdjęciu to przetarcie po pacy a nie siatka

    Figter mnie zmotywował dzisiaj żeby powalczyć z SEMPRE i reklamować ten klej. Pójdzie pismo. O efektach będę dawał znać.

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ale przeciez wiadomo co sie jej stalo
    wie producent, wiesz Ty, wie Tomek, wie Janek, pewnie Pan Lingo tez wie - a moze nie wie, moze dalej sadzi ze to co napisal - to tak jest ?
    rynek toczy sie dalej, kolejne partie kleju wyjezdzaja, pewnie dzis ktos stal sie szczesliwym posiadaczem "najlepszego kleju w europie"
    Tobie teraz po prostu mozna taz wspolczuc i zyczyc powodzenia w walce.
    Strasznie duzo pieniedzy straciles (stracisz) i mnostwo czasu - czego bys nie zrobil w tym momencie, jakiej drogi bys nie wybral,, jestes w kiepskiej sytuacji.
    Proces reklamacyjny w Twojej sytuacji jest mega trudny, zniechecajacy - w najlepszym przypadku - troche ograniczysz straty.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Klej się dalej bardzo dobrze sprzedaje. Cyt:

    "Eugeniusz – 24 lipca 2020:
    Wykonuję elewację od kilkunastu lat,pierwszy raz miałem okazję pracować na kleju Sempre dzięki rekomendacji sprzedawcy.Klej REWELACJA!!!Obsługa profesjonalna i terminowa dostawa. GORĄCO POLECAM"

    "Lingo – 22 lipca 2020:
    Dziękujemy wszystkim za wspaniałe opinie. Sempre Tu 200 to jeden z najlepszych klejów do styropianu grafitowego"

    "Łukasz Mińsk Maz – 10 marca 2020:
    Fachowcy mówią ze to najlepszy klej na jakim pracowali wersja biała po wyschnięciu jest rewelacyjna.
    Kontakt ze sklepam na każdym etapie cena i obsługa super"


  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Fighter, jeszcze mam jedno przemyślenie. Jakby położyć na elewację np. elastyczny klinkier ? Albo coś alternatywnego- może gont. Jak już mam "cementową" warstwę na styropianie to może wykorzystać to w inny sposób ? Masz z tym jakieś doświadczenie ?

  5. #65

    Domyślnie

    Ja u siebie używałem kleju foveo- nią pamiętam dokładnie modelu, ale KU11 chyba. Styropianu też najtańszego z tych twardszych tj. eps80-Genderka. Tynk silikonowy też Foveo- czyli znowu raczej niższa półka. I to jest tak twarde, że pięścią to ciężko byłoby zniszczyć.
    Podam przykład ostatnio pies pobródził mi elewację i kupiłem Karcher by ją umyć. Nie wiedziałem, że są tam jakieś końcówki i umyłem wszystko bezpośrednio tą dyszą co jak jej się dotknie to tnie skórę. W żadnym miejscu nic nie odprysło, a fachowców co to robili to też raczej z niższej półki miałem.
    Jak u Ciebie to się tak sypie i tu jeszcze masz specjalistę (faighter), którego widza jest w tym temacie delikatnie mówiąc spora, to chyba wszystko jasne co jest przyczyną Twoich problemów.
    Jedyne co nie mogę zrozumieć, to żeś się na te 2 zł różnicy połasił. Max 2zł
    Ja nie wiem, czy Ty wiesz, że te opinie w internecie, to firmy często kupują. Znam nawet osoby świadczące takie usługi. Uważam nawet, że większość pozytywnych opinni w internecie na temat różnych produktów, jest kupiona. Taka jest to skala drogi Kolego.
    Ostatnio edytowane przez donvitobandito ; 27-08-2020 o 15:20

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Ja u siebie używałem kleju foveo- nią pamiętam dokładnie modelu, ale KU11 chyba. Styropianu też najtańszego z tych twardszych tj. eps80-Genderka. Tynk silikonowy też Foveo- czyli znowu raczej niższa półka. I to jest tak twarde, że pięścią to ciężko byłoby zniszczyć.
    Podam przykład ostatnio pies pobródził mi elewację i kupiłem Karcher by ją umyć. Nie wiedziałem, że są tam jakieś końcówki i umyłem wszystko bezpośrednio tą dyszą co jak jej się dotknie to tnie skórę. W żadnym miejscu nic nie odprysło, a fachowców co to robili to też raczej z niższej półki miałem.
    Jak u Ciebie to się tak sypie i tu jeszcze masz specjalistę (faighter), którego widza jest w tym temacie delikatnie mówiąc spora, to chyba wszystko jasne co jest przyczyną Twoich problemów.
    Jedyne co nie mogę zrozumieć, to żeś się na te 2 zł różnicy połasił. Max 2zł
    Ja nie wiem, czy Ty wiesz, że te opinie w internecie, to firmy często kupują. Znam nawet osoby świadczące takie usługi. Uważam nawet, że większość pozytywnych opinni w internecie na temat różnych produktów, jest kupiona. Taka jest to skala drogi Kolego.
    Ale kto powiedział że się połasiłem na 2zł ? Bez przesady. Zużyłem 100 worków więc to jest 200zł. Różnica żadna. Złapałem się marketingowo na super hiper extra klej i tyle.

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_86 Zobacz post
    To jest właśnie kluczowe pyttanie: co się tej elewacji stało ? Jakby od razu poszedł tynk to bym nawet nie wiedział co jest grane. Klej spękał i ponaprężał się tak że spowodował takie zgrubienia. Siatka nie wystaje, to na zdjęciu to przetarcie po pacy a nie siatka

    Figter mnie zmotywował dzisiaj żeby powalczyć z SEMPRE i reklamować ten klej. Pójdzie pismo. O efektach będę dawał znać.
    Miro, te "napuchnięte żyły" to tylko sam klej (siatka została przy styropianie) czy klej z siatką się tak pofałdował?

  8. #68
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    pokaz zdjecie tych pekniec, bedzie latwiej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	7,4 KB
ID:	447637Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	447638

    Witam po długiej nieobecności ,niestety dopiero teraz na spokojnie mogłem podesłać zdjęcia o które prosiłeś.

    Pytanie było czym to zaszpachlować przed docelowym tynkowaniem budynku ?

    Pozdrawiam
    plasticfun

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał plasticfun Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	7,4 KB
ID:	447637Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	447638

    Witam po długiej nieobecności ,niestety dopiero teraz na spokojnie mogłem podesłać zdjęcia o które prosiłeś.

    Pytanie było czym to zaszpachlować przed docelowym tynkowaniem budynku ?

    Pozdrawiam
    plasticfun
    hej, to wlasnie minus listwy luxn lub lux cok jak i kazdej innej listwy . polaczenie. o tyle o ile w luxn wystepuje to rzadko - spowodowane brakiem zakladu siatki, a siatka schodzaca z elewacji poszla za krotko i nie przezbroila laczenia .
    przy lux cok - dzieje sie jeszcze czesciej.

    tez nam niestety sie czasami zdarzaly takie na laczeniu listw... chwila nieuwagi, kilka mm zle przycieta siatka - i ooo - tak samo.

    a to dlatego ze ta listwa jest zrobiona jak jest, problem znany od dawna, ale nie bylo rozsadnej alternatywy.
    jak naprawic - znasz przyczyne powstania to juz wiesz co zrobic. pytanie jak bardzo duzo schcesz sie przy tym napracowac. wykuc i wykruszyc late w siatce z klejem, wstawic kwadrat z siatki do przezbrojenia i uzupelnic late klejem+siata i bedzie ok.

    natomiast na przyszlosc: ta ma rozwiazany ten problem:
    https://med-bud.pl/narozniki-i-listw...0,p558,pl.html

    ze wzgledu na:
    1 - laczniczek - POWAZNIE TEN LACZNICZEK ROBI ROBOTE
    2 - listwa 250cm ma 270 cm siatki - czyli z jednej strony konczy sie "na rowno" a z drugiej strony ma wystajacy pas siatki - zatem zachodzi na nastepna listwe. genialne w swojej prostocie. (btw narozniki Caparol-a maja tak samo)
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 06-09-2020 o 07:42
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_86 Zobacz post
    Fighter, jeszcze mam jedno przemyślenie. Jakby położyć na elewację np. elastyczny klinkier ? Albo coś alternatywnego- może gont. Jak już mam "cementową" warstwę na styropianie to może wykorzystać to w inny sposób ? Masz z tym jakieś doświadczenie ?
    troche na zasadzie pudrowania trupa.
    teoretycznie jest szansa ze to jakos pomoze, ale to sa kosmos pieniadze. te okladziny wszelkiego typu faktycznie maja szanse poprzenosic naprezenia. ale maja szanse... a co jak nie poprzenosza i te spekania poleca tez na okladziny typu elastolith, deska, panel kwarcowy etc?
    no to juz bylby koszmar - wydac teraz na okladzine pewnie ze 100zl netto na mkw - zalezy co tam sobie wymyslisz - no ale cos kolo tego wychodzi i mialoby popekac? poza tym wykonawca czego by nie kladl, czy to bedzie elastolith, czy deska, czy panel - skasuje za to 70-120 za mkw zatem wydac teraz 200-220 netto mkw zeby to okleic takimi okladzinami i modlic sie zeby spekania warstwy zbrojnej sie nie przeniosly.
    No ja bym chyba nie spal z taka swiadomoscia i kazdego dnia rano lecial ogladac cala elewacje czy mi gdzies sie nie pojawilo pekniecie.

    chyba wolalbym jednak rozwiazac problematyke na tym etapie. albo ten super klej zdjac razem z ta siata, no chyba ze to sie mega dobvrze trzyma - to zagruntowac antyodparzeniowcem, polozyc na to na prawde jakis dobry klej do siaty z siata, grunt i tynk. tanszy i skuteczniejszy sposob naprawy.

    oczywiscie przy zalozeniu ze ten "najlepszy uniwersalny i cudowny klej w europie" trzyma sie sciany i styropianu... bo to wszystkiego sie mozna spodziewac - jakby tak sie okazalo ze jednak nie....omg, nawet nie chce myslec. wprawdzie na to tez jest metodologia naprawy
    1 - zrywanie w cholere tego utylizacja, i ponowne wykonanie od poczatku
    2 - przewiercanie sie przez warstwy i wpuszczanie pod spod pianokleju - co do konca dobrym rozwiazaniem nie jest - ale stanowi jakas alternatywe.

    tak swoja droga daj znac jak Ci idzie, troche czasu minelo juz jakby nie patrzec.

    PS. a dostales ta opinie od Swisspora w koncu o tych cudownych wlasciwosciach kleju , ktorego posiadaczem jestes? a na ktora to powolywal sie Twoj dostawca materialu?
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 06-09-2020 o 08:02
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a przeczytalem sobie od samego poczatku ten watek wlasnie. i mialem wrzucic ten moj test deski co sie od 3 lat wala po dzialce. ja to zrobilem tylko nie wrzucilem na forum tylko na FB , jest tutaj i oczywiscie pojawil sie tez hejter - no jakby moglo byc inaczej

    https://www.facebook.com/permalink.p...87153427979515
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #72
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Domyślnie

    Witaj kolego fighter1983

    Dziekuję za odpowiedź


    (jak naprawic - znasz przyczyne powstania to juz wiesz co zrobic. pytanie jak bardzo duzo schcesz sie przy tym napracowac. wykuc i wykruszyc late w siatce z klejem, wstawic kwadrat z siatki do przezbrojenia i uzupelnic late klejem+siata i bedzie ok.)

    Te pęknięcia są tylko w 5 miejscach.
    Przed docelowym tynkowaniem zrobię jak napisałeś nie ma tego dużo.


    Mam jeszcze pytanie bez odpowiedzi zadane w poście 48.



    Tynkować chcę sam pistoletem do tynkowania.

    Jaki tynk byś mi polecił na dzień dzisiejszy?

    ( Może być mineralny a następnie malowanie jak pisałeś we wcześniejszych postach ) lub .............

    Mi i mojej małżonce podoba się tynk o dużym (grubym) uziarnieniu w kolorze białym (taka brudna biel)

    Jak będę brał się za tynkowanie to zapukam do Twojego sklepu w celu zakupu tynku bo wiem że nie wciskasz ludziom kitu.

    Do ocieplenia domu zastosowałem system Caparol polecany przez Ciebie na forum duuużo wcześniej zanim się spitolił.
    Na ścianę z BK poszedł grunt Caparol Sylitol Konzentrat 111
    Następnie klej do styropianu i zacierania siatki Caparol Capatect 190 szary
    Zastosowana siatka to Caparol Capatect 650
    Po 3 m-cach zagruntowałem Caparol Putzgrund 610 kolor biały.


    Jak może zauważyłeś na zdjęciach z pęknięciami które wkleiłem.Chodzi o cokół domu.

    To nie moja robota to majstry tak mi zrobili.Nie było mnie przy tym a moja żona się na tym nie znała.

    Na fundament został naklejony styropian Arbet 15 cm zatarty zwykłą siatką na pewno najtańszą i najtańszym klejem i zostało to wszystko zamalowane Dysperbitem.

    Dzisiaj wiem że to spitolona robota,ale niestety czasu nie cofniesz.

    Na ten cokół chcę położyć tynk mozaikowy i tym samym tynkiem chcę zrobić opaskę wokół drzwi wejściowych.

    Domyślam się że grunt i tynk mozaikowy nie będzie się trzymał dysperbitu i trzeba by było jeszcze raz zaciągnąć klejem z siatką.
    Mam racje czy się mylę.

    Czy podsuniesz lepsze rozwiązanie na ten cokół.


    Pozdrawiam
    plasticfun

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wiesz co ja z tynkami i metoda aplikacji natryskiem to juz walcze chyba 6 rok - a teraz przestalem walczyc. moge Ci troche opowiedziec w czym widze problem, jakie sa zalety i wady natrysku, ale to sie zrobi mega dluga opowiesc jezeli zaczniemy roztrzasac wszytskie aspekty.

    Plusy natrysku:
    - mniejsze zuzycie materialu o ok 20-30%
    - szybkosc aplikacji
    - w zasadzie nie ma znaczenia w jakich to warunkach robimy (upal)
    - mozliwosc aplikacji to czego sie zaaplikowac recznie nie da (Carbopor z Caparol-a) a juz 1mm carbopor, w ciemnym kolorze - nie wyobrazam sobie jak to polozyc recznie.
    - mozliwosc aplikacji w malym skladzie osobowym - 2 osoby wystarcza

    wady natrysku:
    - koniecznosc zabezpieczen wszystkiego wokol i to nie tylko na budynku (znajac moje szczescie tylko bym zaczal aplikowac natryskiem - zaraz jakas paniusia w Porsche Cayeeene przywiozlaby dzieciaki do przedszkola i stanela za rogiem) - w sam raz tak zeby mgielka poszla na ta fure
    - koniecznosc odsuniecia sie daleko od sciany z rusztowaniem - wiadomo - na domkach to nie problem, musza chlopaki uwazac zeby nie spasc i sie nie zabic nie polamac , natomiast na wiekszej budowie - zapomnij ze pozwola Ci sie odsunac wiecej niz przepisowa odleglosc
    - koniecznosc omijania slupkow i blatow rusztowania tak, aby nie zmieniac kata natrysku - bo jak to sie spieprzy - to po rozebraniu rusztowania bedzie widac kazdy ale to kazdy podest i slupek na tynku, tworzy sie piekna "szachownica"
    - struktura tynku po natrysku jest inna, taka jakby bardziej nastroszona - wyglada inaczej i odnosze wrazenie , ze bedzie ona duzo szybciej podatna na zabrudzenia niz tynk zacierany recznie - ale to tak mi sie wydaje i tak "czuje"

    Masz arcymistrzów na skale całej Polski w kwestii natrysków - ja w tym temacie to jestem jak przedszkolaczek vs wykładowca na uczelni. Sebastian Bochyński z Pomp Serwis (wieloodziałowa firma) i Arkadiusz Drozd (gość jest dzikiem nad dzikami w kwestii natrysków)
    Pomp Serwis podjął się wyzwania: Carbopor 1mm w dosc ciemnym szarym kolorze - recznie - tego sie nie da polozyc - moi chlopcy przynajmniej nie daja rady. aplikacja natryskiem (2 rodzaje agregatów) na własnym budynku w Tychach. Aplikowali RTX-em (bardzo drogi agregat) oraz takim "koszykowym pistolecikiem dla amatorów" film nawet z tego jest:


    Chłopaków znajdziesz na FB - Sebastian moze Ci wypozyczyc agregat, malo tego moga Cie przeszkolic na swoim symulatorze jak sie pofatygujesz.
    Arek Drozd z kolei - on jest gosciem ktory wytryskal miliony mkw wszystkiego i na wszystkim co dostepne
    obaj sa mega fajnymi ludzmi - poswieca Ci swoj czas.

    Jest jeszcze jedno rozwiazanie sprzetowe - a tu z kolei Mateusz Powrozek dla znajomych Sznurek - skonstruowal sobie sam narzedzie do natrysku i imo... jakbym mial tryskac - to zrobilbym kopie tego co ma sznurek, film z natrysku ze sznurkiem i wyjazd moich chlopakow do Poznania zeby sprobowac - znajdziesz na moim profilu FB - Med-BUD
    wiem ze odsylam do FB czesto - ale faktycznie - jest tak, ze tam sie duzo dzieje, szybciej sie odpowiada, latwiej sie publikuje zdjecia, filmy, komunikacja jest duzo sprawniejsza niz archaiczne forum

    I kilka slow o agregatach:
    1) koszowy - tani i prosty jak budowa cepa - wada - material trzymasz w rece kilka kg... to jest dramat
    2) RTX - maszyna ktora kosztuje okolo 20k - mozna sobie wypozyczyc z PompSerwisu , ale... waz materialowy jest mega gruby, duzo materialu w niego wchodzi i na dodatek jak jest nabity materialem pod cisnieniem - zaczyna sie silowa walka z nim. taki waz 7.5 m pelny materialu jest ciezki, sztywny z powodu cisnienia.
    3) Sznurkowa bimbrownica (tak zartobliwie nazywamy ten jego agregat, bo faktycznie sprzet przypomina troche aparature do pedzenia bimbru) cieniutki waz na material, cieniutki waz z powietrzem, material podawany w niskim cisnieniu, bardzo wygodne i sprytne urzadzenie. Sznurka tez znajdziesz na FB (Mateusz Powrózek)
    i to Sznurek tryska elewacje, tryskal caparole, tryskal greinplasty, ma na to swoje patenty i tez z pewnoscia jak zadzwonisz/napiszesz to Ci odpowie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a Twoj cokol raczej mamy na to miejsce: pianoklej , 2cm xps-a , siata z klejem, na to szlam, na to mozaika... powinno zadzialac
    wazne zeby zostalo chociaz 3cm uskoku grubosci miedzy elewacja a cokolem.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #75
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Domyślnie

    Hej fighter1983

    Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź i namiary w temacie natryskowego nakładania tynku. Po prostu duże ŁAŁ

    Ja myślałem o zakupie zwykłego pistoletu to tynkowania,kompresor i jazda.
    Domek mam parterowy więc nie powinno być problemu

    Zajrzę też na twojego FB .

    A co do cokołu to na tę chwile mam 5 cm uskoku i jak mówisz że 3 cm wystarczą to będzie w sam raz.
    Zrobię tak tylko na wysokość nadziemna czyli około 45 cm bo niżej nie trzeba.
    A co do szlamu ten co masz w ofercie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	basf-pci-barraseal-2k-objekt-32-5kg.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	447838
    to w trakcie nakładania na cokół mogę go zastosować np.tych moich pęknięć na kapinosach?
    W opisie jest podane że mostkuje drobne pęknięcia

    Pozdrawiam
    plasticfun

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    tak swoja droga daj znac jak Ci idzie, troche czasu minelo juz jakby nie patrzec.

    PS. a dostales ta opinie od Swisspora w koncu o tych cudownych wlasciwosciach kleju , ktorego posiadaczem jestes? a na ktora to powolywal sie Twoj dostawca materialu?
    Ze SWISSPORA cisza. Rozmawiałem z handlowcem na południe i nic nie słyszał o takkich testach, a na maila mi nie opdowiedzili. Swoją drogą muszę im przypomnieć bo "tekst o tych testach" dalej wisi w internecie

    Odpowiedź na reklamację dostałem. Wyślę Ci na priv, a jutro wrzucę na forum jak pozakrywam dane osobowe Odpowiedź taka jak się spodziewaliśmy. Wczoraj rozmawiałem jeszcze z Tomkiem. Cieżko ma z terminami i wolałby mnie przesunąć na wiosnę i tak to chyba zrobimy. Mam już dość pośpiechu- szybko to było robione teraz i efekt jest jaki jest. Tomek ma wpaść do mnie jak będzie w okolicy i rzuci okiem co i jak zabezpieczyć przed zimą (na pewno trzeba wrzuciś jakieś parapety- choćby tymczasowe). Ale przemyślałem sobie temat na chłodno i postanowiłem nie zrywać tej warstwy która jest teraz. Wrzucimy na to jeszcze raz siate i klej jakiegoś dobrego producenta i wykończymy elewację.

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał plasticfun Zobacz post
    Hej fighter1983

    Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź i namiary w temacie natryskowego nakładania tynku. Po prostu duże ŁAŁ

    Ja myślałem o zakupie zwykłego pistoletu to tynkowania,kompresor i jazda.
    Domek mam parterowy więc nie powinno być problemu

    Zajrzę też na twojego FB .

    A co do cokołu to na tę chwile mam 5 cm uskoku i jak mówisz że 3 cm wystarczą to będzie w sam raz.
    Zrobię tak tylko na wysokość nadziemna czyli około 45 cm bo niżej nie trzeba.
    A co do szlamu ten co masz w ofercie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	basf-pci-barraseal-2k-objekt-32-5kg.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	447838
    to w trakcie nakładania na cokół mogę go zastosować np.tych moich pęknięć na kapinosach?
    W opisie jest podane że mostkuje drobne pęknięcia

    Pozdrawiam
    plasticfun
    mozesz, ale generalnie te 2k (dwukomponentowe) sa bardzo niewdzieczne w pracy. sa drozsze, mostkujace rysy, fajniejsze, ale.... sa strasznie "gumowate" w nakladaniu.
    na stronie powinien tez byc Barraseal CS - 1 komponentowy, znacznie tanszy i z tego co pamietam to mi wlasnie wyszedl w czwartek do 0 i mialem go zamawiac, wlasnie mi przypomniales ze mam go zamowic dzieki .
    on wprawdzie jest sztywny, ale na cokoly powinien zrobic robote - pamietaj, ze to rozwiazanie niesystemowe - bo systemowego nie ma w zasadzie, i sobie wymyslilem je na podstaiwe tego co sam sie nauczylem
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #78
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi fighter1983

    Nie widziałem wcześniej tego 1 komponentowego ,ale ok jak twierdzisz że tez jest dobry to go zastosuję na cokół. PCI ma drogie ale dobre wręcz bardzo dobre materiały.

    Wiem co masz na myśli odnośnie tego ( dwukomponentowego) osobiście nakładałem w łazience pod płytki powłokę przeciwwilgociową PCI Lastogum i też jest to gumowata konsystencja.

    Ale jakość takiej hydroizolacji to nie ma czym mówić, dla mnie prostu 1 klasa.

    Jeśli zaś chodzi o systemowość to dla mnie nie ma znaczenia i tak nie będę składał nigdzie reklamacji, ponieważ prace budowlane i część elewacyjnych wykonałem sam i resztę też planuję sam.

    Po prostu prace przy własnej budowie sprawiają mi ogromną przyjemność.

    Jak coś spitolę to mogę mieć pretensje tylko do siebie dlatego kupuję i staram się używać dobrych i sprawdzonych materiałów,żeby później nie żałować.

    Pozdrawiam
    plasticfun

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_86 Zobacz post
    Ze SWISSPORA cisza. Rozmawiałem z handlowcem na południe i nic nie słyszał o takkich testach, a na maila mi nie opdowiedzili. Swoją drogą muszę im przypomnieć bo "tekst o tych testach" dalej wisi w internecie

    Odpowiedź na reklamację dostałem. Wyślę Ci na priv, a jutro wrzucę na forum jak pozakrywam dane osobowe Odpowiedź taka jak się spodziewaliśmy. Wczoraj rozmawiałem jeszcze z Tomkiem. Cieżko ma z terminami i wolałby mnie przesunąć na wiosnę i tak to chyba zrobimy. Mam już dość pośpiechu- szybko to było robione teraz i efekt jest jaki jest. Tomek ma wpaść do mnie jak będzie w okolicy i rzuci okiem co i jak zabezpieczyć przed zimą (na pewno trzeba wrzuciś jakieś parapety- choćby tymczasowe). Ale przemyślałem sobie temat na chłodno i postanowiłem nie zrywać tej warstwy która jest teraz. Wrzucimy na to jeszcze raz siate i klej jakiegoś dobrego producenta i wykończymy elewację.
    jakies postepy w sprawie ?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Tak, tak....otrzymałem kolejną odpowiedź od Sempre. (wysłałem Ci na maila). Reklamacja oczywiście bezzasadna Także nie zaskoczyli mnie bardzo.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony