dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 100
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziesiatka Zobacz post
    Bartek,Ty na poważnie???
    no a co ja moge?
    oferta konkurencji byla fajniejsza, tanio i z dostawa
    inwestor wykleil sam
    znajoma firma stala "za plecami" i kladla warstwe zbrojna
    wszystko poszlo w ukladzie: grunt sempre, styro swiss, siatka i klej sempre

    okazalo sie, ze jednak nie jest fajnie

    pojachal znajomy wykonawca na miejsce budowy, byl w niedziele, obejrzal na zywo, sklasyfikowal to jako:
    - przyokienne do wyrwania
    - narozniki do ponownego obsadzenia
    - okapniki nie pamietam - chyba tez
    - diagonalne - tez z zastrzezeniami
    calosc zagruntowac i siatke z klejem jeszcze raz po calosci, grunt i tynk.

    No to co poradzic? skoro sempre daje 10 lat gwarancji na to - na dodatek jest w przypadku tynkow nano patrzac na strone dostawcy: 150 brutto/25kg vs realnie w greinplast tynk nano TNB 241,60 brutto za 22kg to po co teraz "przeplacac" i wychodzic poza system?

    Jak sie powiedzialo A trzeba mowic B i trzymac sie owej 10-letniej gwarancji producenta. to w jaki sposob, na jakich zasadach, co obejmuje i w jakim przypadku to juz w warunkach owej gwarancji trzeba sprawdzic. I czy kryteria owej gwarancji wogole sa realne do spelnienia.

    Tyle lat pod prad... trudniej, lepiej, probujac zrobic cos fajnego.
    Po co walczyc, moze pojsc z pradem... miec tanio, najtaniej w internetach, nie wazne co sie sprzedaje byleby sprzedawac. to nie problem i moze ta droga pojsc , wstawic tego Kleiba, miec tynki silikonowe po 140zl brutto z wiadro, do tego narozniki "aluminium" najtansze jakie da sie znalezc i pchac - kupuj, plac i nie pytaj.

    Po co szukac po calej Europie kolkow ecotwist po 1.80 netto za sztuke? jak mozna wziac najtanszy kolek za 30groszy ? przeciez to jest latwiej sprzedac. a najlepiej oprzec sie o ulotke handlowa i powiedziec , ze po co kolkowac.
    Listwy przyokienne: taniutkie garazowce, troche drozsza Bella Plast, drozsze np. z Caparol-a 3d mini
    jaki to problem garazowca wrzucic na stan i wysylac.

    Zrobilem teraz taka akcje na fb - w 2 tygodnie odezwao sie z 50-70 osob - szukaja najnizszej ceny. malo co z tego "poszlo" do realizacji, bo jak... klej do siatki za ponad 30zl... jak siatka za 2,90 ... jak tynk za ponad 220 zł !! Drozyzna!

    MAJO TANIEJ W INTEŁNETACH !

    no mają, mają.
    Zatem może dopasować się do potrzeb rynku i też wprowadzić takie tanie ?

    Dobre?
    Dobre bo tanie .... i mowic ze konkurencja nigdy nie bedzie miala taniej

    a to ze popeka, ze cos odpadnie, ze sie zarysuje... tanie ma być.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 01-06-2020 o 15:06
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    inwestor wykleil sam
    I tu chyba skończyła się gwarancja.
    Mi by też gul urósł jak p.Mirkowi bo każdej kasy szkoda.
    10 lat gwarancji na elewację?Już widzę jak po zgłoszeniu reklamacji, po 8-miu latach,przyjeżdżają PH od klejów,siatek,tynków z aprobatami,pismami.Do tego pogodynka z Polsatu od wilgotności danego okresu.Szach-Mat kliencie.
    Chyba że znasz takie uznane (7-10 letnie) reklamację?Te 10-letnie gwarancje to raczej nie dawno?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziesiatka Zobacz post
    I tu chyba skończyła się gwarancja.
    Mi by też gul urósł jak p.Mirkowi bo każdej kasy szkoda.
    10 lat gwarancji na elewację?Już widzę jak po zgłoszeniu reklamacji, po 8-miu latach,przyjeżdżają PH od klejów,siatek,tynków z aprobatami,pismami.Do tego pogodynka z Polsatu od wilgotności danego okresu.Szach-Mat kliencie.
    Chyba że znasz takie uznane (7-10 letnie) reklamację?Te 10-letnie gwarancje to raczej nie dawno?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    W gwarancję 10 letnią akurat nie wierzę, nawet gdyby elewacja była robiona przez jedną firmę to obserwując to co się wokół nas dzieje sprawa skończyłaby się pewnie w sądzie, a tam trwała by latami. Fighter co do taniości, to tak jak mówiłem, w moim przypadku to nie był czynnik decydujący. Kupiłem Smpre po 21,50, a Greinplast jest po 23,50. Na 100 workach 200zł różnicy. Jak każdy przy budowie szuka oszczędności ale te 200zł w tym przypadku różnicy nie robiło. Ja poprostu złapałem się na marketing że klej był testowany przez Swiss. Wiem...powinienem to zweryfikować wcześniej, ale mimo wszystko napisałem teraz do Swisa żeby zaspokoić swoją ciekawość. Wiem że jesteś specjalistą w sowim fachu i mógłbyś napisać doktorat o elewacji ale moim zdaniem przeciętny kowalski budujący dom nie ma pojęcia o użytych do wykonania elewacji materiałach. W ostatnim czasie zapukałem do ok 5 przypadkowych domów niedaleko mojej okolicy gdzie elewacja wyglądała ładnie. Ludzie nawet nie wiedzieli jaki styropian mają przykljony na ścianie. Moi znajomy którzy wybudowali domy 5 lat temu i dłużej do dziś mają ładna elewację. Myślisz że któryś z nich wie jakim klejem kleili styropian ? cyt:"pojechałem do hurtowni i kupiłem klej do styropianu....jakiej firmy? nie pamiętam"

    Temat chce wypośrodkować. Nie mam zamiaru się doktoryzować nad tym. Jedynie na czym mi teraz zależy to na poprawie błędów i zrobienie elewacji tak aby cieszyła oko przez dłuższy czas. Jak się mój temat zakończy- spewnośccią opiszę wraz ze zdjęciami "przed i po".

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Nigdy nie slyszalem, zeby jakikolwiek producent styropianu wykonywał jakiekolwiek proby klejenia - bo i po co.
    ani zeby rekomendował jakikolwiek system dociepleń.
    Możliwe ze termoorganika jako producent styropianu, w momencie, kiedy wchodzila ze swoim systemem docieplen i defacto wlasnie przez pierwsze lata tego systemu ichniego wlasnie Sempre sypalo kleje dla termoorganika - no moze oni wykonali takie proby. jest forum ekspercie i rzecznik Termoorganika - z czystej ciekawosci mozna podpytac.

    Knauf - nie sadze, bo w Knauf to 2 odrebne, niezalezne spolki.

    Producent styropianu deklaruje swoja produkcje wg normy, i tej normy sie musi trzymac. nie musi sprawdzac klejow, za to odpowiedzialny jest systemodawca - czyli producent chemii.

    W druga strone - testy przeprowadzone przez producenta chemii na jakichs styropianach, sa bardziej prawdopodobne.

    Z czystej ciekawosci zadzwonilem do naszego handlowca ze swisspora, nigdy w zyciu nie slyszal, aby ktorykolwiek z zakladow produkcyjnych wykonywal jakiekolwiek proby klejenia styropianu na klejach dostepnych na rynku. No .. moze po prostu go takie spektakularne wydarzenie ominelo, moze był akurat na urlopie, moze sie nie interesowal.

    Wynikow takich badan ani oficjalnych, ani nieoficjalnych moj handlowiec swisspora nie ma, nie mial i raczej miec nie bedzie jak sie domyslam.

    Ciekawe, czy swisspor da odpowiedz.

    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 01-06-2020 o 16:07
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    miro_86 ty zrobiłeś najgorszą rzecz jaką mogłeś zrobić tą samodzielną robotą - nieważne na jakich materiałach byś robił czy Sto czy Greinplast czy Sempre. Taka głupia oszczędność. Na chwile obecną nie dostaniesz gwarancji na nic od nikogo bo ty kleiles styropian ( nie jesteś firmą, wykonawcą danego systemu itp ) kto inny kładł siatkę. Ten kto kładł siatkę stwierdzi że to wina złego położenia styropianu , ty że wykonawca się nie przyłożył. Producent systemu ze wina jednego i drugiego. Sytuacja imo bez wyjscia....
    Normalny myślący człowiek szanujący swoją kasę najpierw zbiera informacje od ekip co i jak, na jakim systemie ,wybiera firmę pracującą na danym systemie ( najczęsciej ekipy mają kilka wariantów drogi sredni i tani) jak firma pana fighter'a. Spisuje z nimi umowę i ma gwarancję na wykonanie, materiały itp itd. Wiadomo nikt za darmo nie zrobi ale za doświadczenie się płaci
    Może będzie to dla Ciebie nauczką jeżeli czegoś nie umiesz nie zabieraj się za to a w szczególności w budowlance . Każdy sobie myśli że skoro "robol" potrafi ( bez urazy fighter ) to ja też to zrobię nawet lepiej. Guzik prawda. Zeby to zrobic dobrze trzeba miec doświadczenie zdobyte na kilku projektach. A ty ile projektów zrobiłeś?? Wracając do sedna. Połóż na to tynk silikonowy - może jakoś będzie. A jak nie będzie to i tak należało by to zerwać wziąć doświadczona ekipę która wykona elewację na swoim systemie z gwarancją umową i fakturą. Chytry dwa razy traci i sam jesteś tego przykładem. Można też zrobic systemem gospodarczym jak ty zrobiłeś ale należy wtedy zagryźć zęby, nie żalić się na forum że się nie podoba i szukac winnego w postaci producenta systemu.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 01-06-2020 o 18:56

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    miro_86 ty zrobiłeś najgorszą rzecz jaką mogłeś zrobić tą samodzielną robotą - nieważne na jakich materiałach byś robił czy Sto czy Greinplast czy Sempre. Taka głupia oszczędność. Na chwile obecną nie dostaniesz gwarancji na nic od nikogo bo ty kleiles styropian ( nie jesteś firmą, wykonawcą danego systemu itp ) kto inny kładł siatkę. Ten kto kładł siatkę stwierdzi że to wina złego położenia styropianu , ty że wykonawca się nie przyłożył. Producent systemu ze wina jednego i drugiego. Sytuacja imo bez wyjscia....
    Normalny myślący człowiek szanujący swoją kasę najpierw zbiera informacje od ekip co i jak, na jakim systemie ,wybiera firmę pracującą na danym systemie ( najczęsciej ekipy mają kilka wariantów drogi sredni i tani) jak firma pana fighter'a. Spisuje z nimi umowę i ma gwarancję na wykonanie, materiały itp itd. Wiadomo nikt za darmo nie zrobi ale za doświadczenie się płaci
    Może będzie to dla Ciebie nauczką jeżeli czegoś nie umiesz nie zabieraj się za to a w szczególności w budowlance . Każdy sobie myśli że skoro "robol" potrafi ( bez urazy fighter ) to ja też to zrobię nawet lepiej. Guzik prawda. Zeby to zrobic dobrze trzeba miec doświadczenie zdobyte na kilku projektach. A ty ile projektów zrobiłeś?? Wracając do sedna. Połóż na to tynk silikonowy - może jakoś będzie. A jak nie będzie to i tak należało by to zerwać wziąć doświadczona ekipę która wykona elewację na swoim systemie z gwarancją umową i fakturą. Chytry dwa razy traci i sam jesteś tego przykładem. Można też zrobic systemem gospodarczym jak ty zrobiłeś ale należy wtedy zagryźć zęby, nie żalić się na forum że się nie podoba i szukac winnego w postaci producenta systemu.
    luz... ja to taki robol jestem, co wlasnorecznie moze 20mkw na szkoleniach zrobil na scianach testowych. nie pracuje na co dzien na rusztowaniu.
    nad czym zreszta ubolewam, chcialbym znalezc chociaz kwartal , zeby z chlopakami na rusztowaniu popracowac. niestety nie moge poki co. za malo czasu na to.
    ale nawet gdybym smigal razem z nimi z wiaderkami kleju - tez jakos nie czulbym sie urazony.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Karasso.... Ty myślisz że ja wstałem pieknego dnia i stwierdziłem....aaa...ocieplę sobie dziś dom, zamówiłem materiały i zacząłem to robić ?
    Konsultowałem temat w kilku źródłach. Kolega który z ojcem ocieplał pomógł mi zacząć i uwierz mi....naprawdę spuszczałem się bardzo przy klejeniu tego styropianu. Przed przyklejeniem nie dość że tarowałem styropian to jeszcze go omiatałem. Po przyklejeniu bardzo dokładnie szlifowałem styropian i nawet nie tarką bo nie chciałem narobić dziur tylko papierem 40. W dom włożyłem naprawdę dużo serca i każdy element w nim jest przemyślany. Buduję dom na który mnie stać żeby nie zadłużać się na milion złotych i wychodzę z założenia że wszytko robią ludzie.Z tą elewacją zbytnio zaufałem gościowi z mojej okolicy który de fakto ociepla domy już 10 lat. Nie zweryfikowałem jego pracy, nie obejrzałem domów które zrobił. Wiedząc że jest to szwagier znajomego założyłem że u mnie się postara 2 krotnie i siatka z klejem będzie założona wzorowo. Zresztą jak przyszedł do mnie na budowę i widział moją pracę to pwiedział że to nie trzeba się tak spuszczać. Tak jak mówiłem, nie doktoryzwałem się nad tym bardzo, nie rozkładałem materiałów na czynniki pierwsze który lepszy, zasięgnąłem podstawowej wiedzy, wynająłem rusztowanie i robiłem.

    Nie ma co rozstrząsać. Nie szukam teraz żadnej gwarancji 10 letniej w systemie, nie szukam też winnego, aczkolwiek chłopak (Tomek) polecony przez fightera oglądając ścianę która najbardziej budziła moje wątpliwości stwierdził "że wstyd byłoby mu oddać tak otynkowaną ścianę", choć najgorzej nie jest bo widział już gorsze prace.

    Plan działania mam ustalony z Tomkiem. Jeżeli nic się nie zmieni to we wrześniu myślę że on poprawi co się da i położy tynk. Zobaczymy jak to wyjdzie.
    Jest to oczywiście kolejna lekcja w moim życiu. Niestety kosztowna, ale nic więcej nie zrobię. Nie mam zamiaru się biczować. Cisnę dalej bo z końcem roku chciałbym się przeprowadzić

    A kwestia Swisspora i ewentualnych badań i porównań kleju. Napisałem do nich z czystej ciekawości. Nie mam zamiaru nic nikomu udowadniać i tak jak pisałem powyżej szukać winnego. Od tak poprostu moja ciekawość.Problem rzuciłem na forum aby go skonsultować i dziękuję za zainteresowanie i każdą uwage, oraz fighter za polecony kontakt (choć nie kupiłem u Ciebie materiałów hehe, podkreślasz to w każdej swojej wypowiedzi (joke).

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_86 Zobacz post
    Karasso.... Ty myślisz że ja wstałem pieknego dnia i stwierdziłem....aaa...ocieplę sobie dziś dom, zamówiłem materiały i zacząłem to robić ?
    ).
    tak właśnie mysle a wręcz jestem tego pewien Jakikolwiek papier na robociznę od gościa masz? Nie wiem fakturę umowę itp? Konsultowałeś z ojca kolegi który kiedyś docieplał... Równie dobrze mogłeś konsultowac z babka z mięsnego na jedno by wyszło. Do robienia systemem gospodarczym nic nie mam- też w ten sposób robiłem pare rzeczy w domu. Ale robiąc tak pretensje za fuszerkę możesz mieć tylko i wyłącznie do siebie a nie producenta systemu. Podejrzewam że nawet gdyś użył hiper materiałów od STO i tak to co u Ciebie zrobiono byłoby do zerwania i poprawek. Niestety chcesz tanio to musisz się liczyć z konsekwencjami.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Krasso.... nie wiem skąd Twoje przekonanie że mam pretensje do producenta systemu ? Prostuje- nie mam. Zgadzam się z tym że nawet gdybym użył caparola czy greinplasta to elewacja na tym etapie wyglądałaby tak samo. Kolega "z mięsnego" jest po budownictwie (polibuda) a jego ojciec już 3 domy postawił (dla siebie), to tak na marginesie. Ludzie domy budują sami nie mając o tym wcześniej pojęcia oglądając jedynie yt czy czytając forum i domy stoją. Nie przesadzajmy że wszystko trzeba zlecać fachowcom. Ja akurat przy elewacji poniosłem w pewnym stopniu porażkę-już teraz trudno, ale nie zniechęciło mnie do do tego aby pewne etapy swojej budowy realizować sam. I jeszcze ważna rzecz - nie chodziło również o to żeby było tanio. Ja naprawdę miałem przekonanie że wykleję sobie ten styropian lepiej niż Firma

    Nie ciągnijmy już tej dyskusji. Wrócę do tematu za jakiś czas jak dokończę temat elewacji.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    A ja sie np wkurzam z powodu tego, ze tyle h doradztwa, rozmow, tlumaczenia, pisania.... a okazuje sie ze:
    1) ktos tam 1 pln netto na m3 tanszy....
    2) moja oferta na zasadzie : przygotowyuje , wyliczam - leci na zasadzie "mam policzone, zrobicie taniej?"
    3) na byle gownie , byleby tanio, a pozniej "ratuuuj"
    i to nic personalnego, ani do lingo ani do autora watku - tylko tak generalnie o rynku.
    jakos mi nie przechodzi przez mysl, ze takie najtansze g... wprowadzic i byleby sie nazywalo klej do styro, byle by sie nazywalo tynk silikonowy... ale chyba powoli dojrzewam do tego zeby wstawic mieszalnik takiego wlasnie "systemu docieplen" z tynkiem po 130zl brutto za wiadro 25kg i mowic ze przeciez zajebiste,,,
    i chyba tak zrobie.

    zatem za chwile "najlepszy klej do styropianu za pewnie 13 zl bede miec i super klej do siatki za 18 dedykowany do styropianu grafitowego... " i hiper bioprotectowy nano-srano tynk
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    fighter a może inaczej. Stwórz 2 warianty elewacji na droższych materiałach i na tańszych nie tak dobrych jak wariant 1 ale też ok. Nie wierze żeby na rynku były tylko drogie ( dobre ) materiały i tylko tanie ( słabe). Musi być coś po środku. Czy się myle?

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    A ja sie np wkurzam z powodu tego, ze tyle h doradztwa, rozmow, tlumaczenia, pisania.... a okazuje sie ze:
    1) ktos tam 1 pln netto na m3 tanszy....
    2) moja oferta na zasadzie : przygotowyuje , wyliczam - leci na zasadzie "mam policzone, zrobicie taniej?"
    3) na byle gownie , byleby tanio, a pozniej "ratuuuj"
    i to nic personalnego, ani do lingo ani do autora watku - tylko tak generalnie o rynku.
    jakos mi nie przechodzi przez mysl, ze takie najtansze g... wprowadzic i byleby sie nazywalo klej do styro, byle by sie nazywalo tynk silikonowy... ale chyba powoli dojrzewam do tego zeby wstawic mieszalnik takiego wlasnie "systemu docieplen" z tynkiem po 130zl brutto za wiadro 25kg i mowic ze przeciez zajebiste,,,
    i chyba tak zrobie.

    zatem za chwile "najlepszy klej do styropianu za pewnie 13 zl bede miec i super klej do siatki za 18 dedykowany do styropianu grafitowego... " i hiper bioprotectowy nano-srano tynk

    To nie tylko tyczy się budowlanki. Tak jest w każdej branży. Ja pracuje w wynajmie długterminowym, (leasing pojazdów). I tu też cena zawsze wygrywa. Ja wiem że nie jestem najtańszy ale bronią mnie elastyczne zapisy w umowie. Klienci często wybierają najtańszą ofertę a potem przy zwrocie samochodu jest płacz. Ja się na tym znam wiec wiem. "Kowalski" nie koniecznie musi i ja to rozumiem. Doradzam tym którzy chcą, na finalną decyzję w wielu przypadkach nie mam już wpływu.

    Z drugiej strony nie zawsze to co drogie jest dobre. Zaczynałem budowę, kupiłem oryginalny Porotherm. Pierwsza partia przyjechała czerwoniutka i równiutka. Kolejna - blade niemalże białe pustaki a murarze mówili że się bardziej kruszy. Interweniowałem w hurtowni i potem było ok. Dziś nie dopłacałbym już do Porothermu i wybrałbym może Termoton. Kilka ekip się juz u mnie na budowie przewinęło. Gdybym każdego słuchał i wybierał "topowe produkty" dom kosztowałby mnie 2 razy więcej.Oczywiście nie oznacza to że zawsze wybieram to co najtańsze, ale w uzasadnionych przypadkach starałem się nie przepłacąc. Myślę że do wszsytkiego trzeba podejść rozsądnie i z dystansem. Ja też nie buduje domu na 100 lat i kilka pokoleń. Ma starczyć dla mnie. Dzieci i tak pójdą na swoje.

    Taki refleksyjny się zrobił ten mój temat.

    Fighter, myślisz że producenci chemi nie zmieniają swojej resceptury, nie poprawiają jakości ? Taki Sempre sprzed 10 lat to jest ten sam klej co dziś ? Pytam serio. W którejś części wątku pisałeś że wycofujesz się z Caparola. Spadła jakość/co się stało ? Teraz Klienci którym wówczas jako jedyny słuszny klej proponowałeś Caparola dziś mogą pomyśleć że im wcisnąłeś bubel. Wiesz o co mi chodzi...

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_86 Zobacz post
    To nie tylko tyczy się budowlanki. Tak jest w każdej branży. Ja pracuje w wynajmie długterminowym, (leasing pojazdów). I tu też cena zawsze wygrywa. Ja wiem że nie jestem najtańszy ale bronią mnie elastyczne zapisy w umowie. Klienci często wybierają najtańszą ofertę a potem przy zwrocie samochodu jest płacz. Ja się na tym znam wiec wiem. "Kowalski" nie koniecznie musi i ja to rozumiem. Doradzam tym którzy chcą, na finalną decyzję w wielu przypadkach nie mam już wpływu.

    ...
    dokładnie jest jak piszesz. Ja akurat działam w branży w której głównym kryterium wyboru przez zamawiającego jest cena wyrobu. I jak na to patrze to mnie zalewa krew bo w 99% zamawiający wybiera tani chiński bubel, który się łamie i pęka i żeby to działało to zamiast jednego porządnego wyrobu produkcji polskiej- a są takie na rynku , musi zużyc 2 chińskie wychodząc na tym tak ja ty na elewacji . Takie podejście ma większość naszego społeczeństwa. Ma byc bardzo tanio i dobrze reszta jest nieważna do momentu kiedy okaże się że jednak tak dobrze nie jest...

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    fighter a może inaczej. Stwórz 2 warianty elewacji na droższych materiałach i na tańszych nie tak dobrych jak wariant 1 ale też ok. Nie wierze żeby na rynku były tylko drogie ( dobre ) materiały i tylko tanie ( słabe). Musi być coś po środku. Czy się myle?
    ale taki zestaw wlasnie mam,. po srodku, zawsze staram sie miec: taki zeby byl dobry, ale nie najtanszy i nie najdrozszy. taki zrownowazony realnie.
    mnie jakby "puscic" w no limit to w sekunde zloze zestaw bardzo dobry, ale nikt go nie kupi, no moze nie nikt: 1 na 300

    Wersja dwuwariantowa juz byla, okazywalo sie, ze realnie na calej elewacji to raptem 3-4 tys roznicy i ludzie decydowali sie na ta wersje "lepsza" efekt : w 2018 roku 10 palet kleju taniego do styro i do siatki poszlo po roku jako gruz do utwardzenia placu ..
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_86 Zobacz post
    Fighter, myślisz że producenci chemi nie zmieniają swojej resceptury, nie poprawiają jakości ? Taki Sempre sprzed 10 lat to jest ten sam klej co dziś ? Pytam serio. W którejś części wątku pisałeś że wycofujesz się z Caparola. Spadła jakość/co się stało ? Teraz Klienci którym wówczas jako jedyny słuszny klej proponowałeś Caparola dziś mogą pomyśleć że im wcisnąłeś bubel. Wiesz o co mi chodzi...
    Zmieniaja, oczywiscie, ale kierunek zmian jakosci raczej jest w dol a nie w gore.
    Ja z Caparol-a "wychodze" od 5 lat mniej wiecej, ale tego sie zrobic nie da tak ot po prostu. kojarzony z caparolem, caparol rozpoznawalny sie stal i pozadany, kojarzy sie z mega jakoscia, rozpedzilo sie przez ostatnie 20 lat i wszyscy uwazaja caparola za jakies bostwo elewacyjne i podejrzewam ze niemaly udzial w budowie sily tej marki mialem.
    Produkty nie sa zle, ale jakos tak inaczej niz kiedys jest, zmian nastapilo bardzo wiele i kazda ta drobna zmiana na przestrzeni lat spowodowala, ze trezba bylo szukac alternatywy, co wcale nie bylo latwe.
    Niektore rozwiazania caparol-a przez wiele wiele lat jeszcze nie beda dostepne u poteznej rzeszy producentow systemow docieplen. jest kilka perelek w rozwiazaniach caparol-a - malo tego - staly sie dostepne i realne w cenach zakupu dla polskiego rynku. przykladem jest uklad "siatkowy" caparol-a .

    Czyli zestaw tych produktów:

    1) Caparol Siatka 160
    siatka od dawien dawna była fantastyczna i od lat jest stosowana przez wielu wykonawcow jako zamiennik do systemowych siatek) ja zreszta tez w systemach greinplasta przyznam, ze wymieniam greinplastowa siatke na ta wlasnie. Do tego nalezy zauwazyc pewien trend: na rynku jest coraz wiecej pomaranczowych siatek... kolor ma sie kojarzyc z tym produktem wlasnie taki CHŁYT marketingowy - jak pomaranczowa to dobra... no nie pomaranczowa dobra to jest Caparol-a i ta sama dokladnie siatka jest w Quick-Mix obecnie.
    https://med-bud.pl/caparol-caparol-s...c6,p83,pl.html

    2) Caparol listwa przyokienna 3d Mini
    Produkt do tej pory w cenie zaporowej, obecnie jest juz "w zasiegu polskiego portfela" fantastyczna listwa przyokienna. elementarny element kazdej elewacji tyle ze realnie na rynku jak jest: przez ostatnie kilka lat wcale nie byla montowana zadna listwa przez wielu wykonawcow (Panieeee bo po co, ja tak robil...). Zaporowosc ceny powodowala, ze alternatywnym dobrym produktem byla listwa Bella-Plast o oznaczeniu midi, gdy stala sie popularna - pojawilo sie mnostwo polskich tanich podrobek listwy MIDI z Bella plast. Natomiast listwa Bella-Midi i tak ma ograniczenie wielkosci otworu do 2,5mkw. Oczywiscie lepiej dac taka belle niz nie dawac nic. Natomiast realnie - to wlasnie listwa 3d Mini Caparol-a robi robote. jedyny mankament: jest tylko w kolorze bialym.
    https://med-bud.pl/caparol-caparol-l...6,p447,pl.html

    3) Caparol narożnik z siatka
    "Durny narożnik" to tylko naroznik... polskowatosc na tym etapie wychodzila i nadal wychodzi. 85% realizacji jest wykonywanych na taniutkim, cieniutkim jak zyletka, lamanym przez podmuch wiatru narozniczku "aluminiowym" w cudzyslowie aluminiowym, bo zdarzalo się, ze te narozniki korodowaly, z przyklejona lub zagieta siatka madeinchina. Kto chcial lepiej, siegal po naroznik PCV z siatka. i znowu.. Bella Plast ze swoim naroznikiem zrobila robote, i znowu pojawily sie tansze zamienniki. Caparolowy byl w cenie zaporowej. Aktualnie jest juz w "zasiegu polskiego portfela"
    https://med-bud.pl/caparol-caparol-n...6,p557,pl.html

    4) Caparol Listwa Okapnikowa
    Znowu pozycja, ktorej prozno szukac na naszych budowach. 85% wykonawcow znowu zamiast niej stosuje listwe startowa (ktorej jestem chyba najwiekszym wrogiem w tym kraju, ale to jest temat zupelnie osobny, bardzo bardzo szeroki, omowiony zreszta wstepnie osobnym wpisem na moim FB) , czesc wykonawcow stosuje zamiast niej po prostu naroznik (ten taki jak wyzej opisany) co tez jest kiepskim rozwiazaniem. I Znowu: do tej pory przy tak absurdalnych cenach BellaPlast LUX-N czyli listwa okapnikowa polskiego producenta byla alternatywa. i znowu pojawily sie tansze podrobki bella plastu. Sama bella ma 2 wady: na polaczeniu 2 listew potrafi peknac, ustawienie tej listwy w jednej linii graniczy z cudem - jest troche za gietka i polaczenie listwy z listwa jest "takie sobie" . natomiast listwa okapnikowa Caparol-a dzieki elemntowi laczeniowemu i swej sztywnosci - robi robote.
    https://med-bud.pl/caparol-caparol-l...6,p558,pl.html

    I prawda jest taka, ze to jest taki zestaw "must have" do zrobienia dobrej jakosciowo warstwy zbrojacej, oczywiscie z dobrym klejem do siatki a nie piochem z cementem z dodatkiem pocietego sznurka.

    Praktycznie niedostepne produkty w dystrybucji Caparola (za wyjatkiem siatki) , a powinny byc standardem.
    jest jeszcze wiele elementow uzupelniajacych bardzo fajnych, ale to juz jest marzenie scietej glowy, zeby to kupic od reki, albo przekonac wykonawce do zastosowania. a czesc z nich jest nierealna do wbudowania (jak np system boniowania Caparol-a) - genialny w swej prostocie, ale brak narzedzi do wykonania tego.

    Pierwsze 4pkt i tak juz sa "szałem na budowie" a powinny byc standardem. dla mnie od tego roku stały się już standardowe zupełnie, po prostu - biorę temat wykonawczo - nawet się nie zastanawiam - ten zestaw powyżej po prostu idzie do realizacji (m.in dlatego moja oferta na m2 gotowego systemu bedzie wyzsza, bo glupi naroznik, ktorego na domek zuzywa sie 50-75szt jest poi 6,40 a nie po 2,20 ("alu grubosci zyletki") . listwa okapnikowa, na domek 25szt po 21zl 525zl vs czesto "0" bo nadal jest mnostwo wykonawcow nie robiacych tego wcale. itd itd.

    Idac dalej, troszke juz "ekstrawagancja" ale bardzo uzasadniona:

    5) Caparol listwa do obrobek blacharskich
    Utopia i cud techniki na naszych budowach. powinna byc montowana w ukladach, gdzie mamy sytuacje , ze elewacja spotyka się obróbka blacharska robioną przez dekarzy. np gdy mamy garaż dostawiony do bryły budynku i elewacja spotyka się z dachem na tym garażu. powstaje taki "trójkącik" i powierzchnia styku elewacji z dachem - a co za tym idzie obróbką blacharską. 99% budow w Polsce jest robiona tak, że dekarze po prostu wcinają się w elewację, paprają to jakimś uszczelniaczem (jeżeli zrobią to dobrym poliuretanem, typu sikaflex 11fc - jeszcze pół biedy) najcześciej jest to dostępny ogólnie silikon dekarski, który po 2 latach przypomina sparciałą gumę. Listwa, którą nawet w Caparolu ciężko kupić... zazwyczaj jest sprowadzana z Austrii. Oczywiście, jak mogloby byc inaczej: ja ją mam na stanie... listwa, obróbka blacharska w środek listwy i już. nazwy do dnia dzisiejszego nie jestem w stanie wymówic dla mnie to listwa Blech
    https://med-bud.pl/caparol-caparol-l...6,p522,pl.html

    6) Caparol listwa do rolet
    Jestem w trakcie importu z Austrii tej listwy, nawet dla mnie jest to rozwiązanie, którego na dzień dzisiejszy nie trzymam na stanie, ale właśnie to zmieniam. Coraz więcej jednak tych rolet jest montowanych, listwy przyokiennej zamontować się tam nie da. Poza tym większośc aktualnie produkowanych drzwi wejściowych ma tak wąską krawędź framugi za zawiasem, że nie ma mowy o montowaniu przyokiennej. trzeba wprowadzać coś nowego, co zrobi robotę.
    https://med-bud.pl/caparol-caparol-l...6,p559,pl.html

    To jest taki solidny zestaw elementów do warstwy zbrojącej. bez szaleństw, to po prostu powinno być standardem. Szacuje, że opisane wyżej rozwiązania standardem i powszechnie stosowane bedą za 5-6 lat.

    To na temat Caparol-a systemu siatkowego. I to sa rozwiazania, których w miare przystepnej cenie prozno szukac na calym rynku u wszystkich producentow jak leci.
    wyjatkiem jest STO.
    Zadne Atlasy, Kraisle , Baumity, Sempre i inni nie maja poki co w swojej ofercie nic co nawet zblizyloby sie do tego typu rozwiazan. Gonią, gonią, jeszcze dlugo beda gonic, a trwalosc ich systemow jest w olbrzymiej mierze uzalezniona od jakosci warstwy zbrojacej i uzytych w niej komponentow.
    To nie jest tak, ze tego za chwile "nie bedzie widac" bo tynk przykryje i bedzie fajnie.
    no nie... warstwa zbrojaca czyli siatka z klejem jest rownie wazna , jak nie wazniejsza od powlok wierzchnich czyli gruntu i tynku.

    A teraz znowu pozycja, której też nie widac a jest fantastyczna i mozee zacznie byc stosowana powszechnie za 5-6 lat. Poki co, z czystej ciekawości - spróbujcie kupić ten kołek gdzies lokalnie, w internecie... gdziekolwiek od ręki (nie liczac med-bud.pl i allegro mojej aukcji)
    Eco-Twist Fischer-a . Kołek którego szukałem 5 lat !
    5 lat temu potrzebowałem kołka do naszego forumowicza z Bydgoszczy karolek75 który to zasunał sobie docieplenie 33cm styropianu. Nawet teraz nie jest prostą sprawą znalezienie jakiegokolwiek kołka dla takich grubości styropianu. Powyżej 22-25cm grubosci styropianu zaczyna się robić problem. 5 lat temu ecotwista kupić sie nie dalo wcale. 3 lata temu pojawil sie jako "martwa pozycja" teoretycznie dostepna w PL. W tym roku w sumie dzieki COVID - uparlem sie i go mam. Generalnie w kraju - praktycznie niedostepne "na stocku" w jakiejkolwiek hurtowni, markecie to juz nawet nie wspomne. Obejrzenie filmu na stronie w produkcie pokazuje geniusz i prostote tego rozwiazania. no ale to kolek za 2.20 a nie za 40groszy z allegro... i to znowu pozycja na ktora przesiadam sie po prostu, jestem w trakcie 2giej realizacji elewacji, pierwsza byla na 15ce styro, druga na 20tce - ida na ecotwistach.
    https://med-bud.pl/fischer-fischer-k...4,p470,pl.html

    i tak mozna element po elemencie. kazdy detalik, szczegol, który finalnie ma mega znaczenie.

    Wreszcie reasumując: ja na co dzień sprzedaje systemy docieplen, wykonujemy je. jak wielu, ale ja nie zajmuje sie tylko tym, ja wspoltworze rozwiazania z producentami systemow docieplen. Glowny techniczny z Greinplasta - Janek, w pewnym momencie stwierdzil:
    Ty juz do mnie nie dzwon/nie pisz jak chcesz cos zastosowac, po prostu to rob, masz moja auto-autoryzacje

    Stwierdzilem, ze nie bede stosowac ich siatki, bo mi sie nie podoba, Caparol-a jest w podobnej cenie i jest duzo lepsza wg mnie, poza tym Grein nie ma elementow uzupelniajacych typu listwy narozniki.
    Kołki fischera i siatka Caparol-a trafila do DT Grein-a na testy. Podoba sie w sumie dlaczego mialaby sie nie podobac
    Chwile to zajmie pewnie(papierologia), ale ta sama siatka mysle ze systemowo w Grein pojawi sie za rok, moze dwa,
    z kolkami Eco-Twistami moze byc trudniej - to jakby nie bylo drogi i malo popularny, poki co produkt, pewnie bedzie dostepny jako "opcja".

    Zatem... tak to wyglada w realu.
    Testowac, szukac, sprawdzac, myslec ... dopiero pozniej sprzedawac/wbudowywac... a nie kierowac sie zasada "tanio kupic , pokrzyczec na fb i internetach ze mamy najtaniej, najlepiej, najfaniej"

    Natomiast gdybym mial oceniac sytuacje za 5 lat w systemach docieplen na naszym rynku:

    - to o czym napisalem powyzej bedzie juz dosc powszechnie dostepne i powoli stosowane
    - coraz wiecej bedziemy miec na rynku realizacji opartych o bezcementowe kleje do warstwy zbrojacej - one juz sa u niektorych producentow. Od dawna - no oczywiscie: w STO i w Caparol . Kleje po 300zł i wiecej za opakowanie 25kg jak na przykład ten:
    https://med-bud.pl/caparol-caparol-k...6,p143,pl.html

    i paradoksalnie czasami stosowanie takiego kleju jest jak najbardziej uzasadnione. mam realizacje na tym kleju calego budynku i systemu ocieplen, uzywam go do newralgicznych miejsc. W watku "zdjecia elewacji" byly robione testy naprawy spekanej i zle wykonanej podbitki w tynku z uzyciem tego kleju i siatki Caparol-a. Pomimo tak poteznych naprezen i spekan - ku mojemu zdziwieniu - zadzialalo. Tu sa zdjecia:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7945394

    STO ma swoje STO-Armierungsputz, podobny, troche inna zasada zdzialania, ale tez tej klasy klej.

    o dziwo Atlas niedawno wprowadzil tego typu klej jako element swojego systemu.
    Greinplast - tak na prawde taki klej ma, musi tylko zrobic papiery - klej do klejenia deski Greinplast KA jest dokladnie takim rozwiazaniem jak STO i Atlasowy, nie robili badan i aprobaty na to, bo na razie za male zapotrzebowanie na rynku na tego typu rozwiazania.

    No i gdzie chociaz namiastka takich rozwiazan?
    u niektorych producentow tych "super systemow docieplen najlepszych, co to rzekomo konkurencja sie irytuje i co ma napisac..." nawet na horyzoncie nie widac polowy tego typu rozwiazan. Dlugo jeszcze beda mogli byc jedynie tansi.
    Beda wygrywac cena na poczatku o 30%... my bedziemy to naprawiac ... a naprawa to koszt 160% ceny wyjsciowej i efekt "przyzwoity" a nie zachwycajacy.
    Historia sie powtarza i zatacza kregi...
    na koniec film:
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 03-06-2020 o 07:33
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    i hop petelka - analogicznie - ale tym razem w kamiennym dywanie :
    https://forum.muratordom.pl/showthre...01#post7946601

    Nie pytamy Cię o imię, walczymy z ostrym cieniem mgły
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Widziałem tą elewację na Twoim blogu. Naprawdę ładnie to wyszło. Czerwone szpalety tez robią robotę. To pomysł Twój czy inwestora ? Te bonie to są "mini bonie" o których mógł wspomnieć Tomek podczas oględzin ? Zasugerował coś takiego u mnie pod zadaszeniem wejścia do domu i garażu. Da się to u mnie zrobić jak pójdzie jeszcze raz siatka z klejem ?

    Jak działają te listwy na połączenie z obróbką blacharską ? U mnie własnie gość od dachu ma wrócić opierzyć zadaszenie i taka była koncepcja jak opisałeś Naciąć w styropianie, włożyć blachę i zapaćkać klejem. Rozumiem że najpierw musi wjechać blacha, na to zakładamy tą listwę i resztę już pociągnąć klejem?
    Trzeba coś "wyskrobać" żeby to zatopić i zlicowało się z elewacją ? Czy też to się nie licuje i będzie zgrubienie ?

  19. #39
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie do kolegi fighter1983


    Napisałeś w obszernym poście #36

    (Sama bella ma 2 wady: na połączeniu 2 listew potrafi pęknąć)

    Czy jest na to sposób żeby to poprawić.

    Na mojej domu właśnie widać te pęknięte połączenia.
    Dom został ocieplony z zaciągnięty siatką z klejem w lipcu 2019 .
    Pod koniec października zagruntowany gruntem Putzgrund 610 na zimę.

    Zastosowałem się do wszystkich twoich porad prezentowanych na forum przez Ciebie.
    No może wszystkich - bo kołki zastosowałem inne wtedy nie było jeszcze kołków Eco-Twist.
    Postawiłem na kleje ,siatka,grunt Sylitol 111 Caparol
    Listwy i narożniki Bella-Plast

    Dzisiaj gdybym to robił to oczywiście postawiłbym na produkty Greinplast czytając ostatnie Twoje posty

    Obecnie po zimie wyszły te drobne pęknięcia.
    Jeszcze nie chcę tynkować domu w tym roku ,ponieważ mam inne robótki do wykonania.

    Byłbym bardzo wdzięczny za poradę

    Pozdrawiam
    plasticfun
    Ostatnio edytowane przez p_n_usunięte ; 03-06-2020 o 18:44

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_86 Zobacz post
    Widziałem tą elewację na Twoim blogu. Naprawdę ładnie to wyszło. Czerwone szpalety tez robią robotę. To pomysł Twój czy inwestora ? Te bonie to są "mini bonie" o których mógł wspomnieć Tomek podczas oględzin ? Zasugerował coś takiego u mnie pod zadaszeniem wejścia do domu i garażu. Da się to u mnie zrobić jak pójdzie jeszcze raz siatka z klejem ?

    Jak działają te listwy na połączenie z obróbką blacharską ? U mnie własnie gość od dachu ma wrócić opierzyć zadaszenie i taka była koncepcja jak opisałeś Naciąć w styropianie, włożyć blachę i zapaćkać klejem. Rozumiem że najpierw musi wjechać blacha, na to zakładamy tą listwę i resztę już pociągnąć klejem?
    Trzeba coś "wyskrobać" żeby to zatopić i zlicowało się z elewacją ? Czy też to się nie licuje i będzie zgrubienie ?
    Ta elewacja z bliska wcale taka znowu ladna nie jest
    Pomysl nie moj - nigdy nie ma moich pomyslow na realizacjach, ja nie doradzam w kwestii kolorystyki, estetyki. ja tylko w ramach mozliwosci staram sie uchronic przed popelnieniem glupot lub koniecznoscia stosowania jakichs ekstremalnie drogich technologii aby dany uklad zadzialal przedstawiajac aspekt tego, co sie stanie gdy zrobimy to w ten sposob a co jezeli w ten sposob i dlaczego dane rozwiaznie jest np 3krotnie drozsze. dajac mozliwosc zmiany decyzji.
    Zatem czerwone glify to nie moj pomysl tylko inwestora, nie bylo zastrzezen odnosnie takiego wykonania - wykonano.

    Mini bonia to dokladnie to:
    https://med-bud.pl/bella-plast-bella...9,p304,pl.html
    i o niej wlasnie mowil Tomek. jezeli bedzie kladziona siatka z klejem - tak jak najbardziej istnieje opcja zamontowania jej. w tej mini z racji tego ze nie jest wycinana i obsadzana w warstwie termoizolacji istnieje duza szansa na to, ze nie pojawia sie te cholerne spekania jak przy wycinanej. samo wnetrze bonii moze i peknie, ale laczenie juz raczej nie powinno.

    Listwy do obrobek blacharskich dzialaja w jedyny sposob w jaki moga dzialac do srodka wsuwa sie po prostu blache, i juz. Kolejnosc w zasadzie obojetna, ktos bedzie miec trudniej, ale dekarz powinien wiedziec ze taka listwa zostanie zastosowana - a najlepiej dac mu ja do reki i pokazac ze taka bedzie i o tu - w ta szczelinke ma sie wsunac z blacha. Jezeli dekarz bedzie pierwszy - musi wziac pod uwage dokladnie w ktorym miejscu finalnie ta listwa sie znajdzie - elewator nie ma za bardzo mozliwosci ruchu. Jezeli elewator bedzie pierwszy, - to dekarz musi wiedziec ze ta listwa tam jest (bo jak nie wie to zrobi jak zwykle czyli wyrznie elewacje i wladuje sie w nia i zapacka) natomiast musi wtedy sprytnie sie wsuwac w ta listwe.
    Tak, zeby sie zlicowalo - trzeba wykruszyc siatke z klejem, ale jesli bedzie szla cala warstwa zbrojna jeszcze raz - wystarczy zeby lekko podciac dol zostawiajac miejsce na listwe, zeby nie powstalo takie wlasnie zgrubienie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony