dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wybór materiału do domu z oknami na południe

    Dzień dobry,

    zastanawiam się nad budową domu z projektu Muratora Miarodajny wariant XVI.
    Moja działka jest zorientowana na południe, z tego względu po stronie południowej będzie bardzo dużo okien w domu, co będzie miało duży wpływ na akustykę i ogrzewanie domu promieniami słońca. Z czego lepiej budować dom w tej sytuacji:
    Silikat:
    - większa akumulacja ciepła = mniejsze wahania temperatur, dom od strony okien z południa będzie się zatem wolniej nagrzewał w upalne dni
    - lepsza akustyka - tutaj nie jestem pewien, czy warto walczyć o akustykę, jeśli od południa dom jest niemal cały przeszklony i hałasy będą wpadać od tamtej strony

    Beton Komórkowy:
    - łatwiejsze murowanie ścian - chciałbym murować ściany, zrobić ocieplenie styropianem oraz wykończyć elewacje metodą gospodarczą, a BK łatwiejszy w budowie materiał

    Ogrzewanie, jakie chcę zastosować to pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym na parterze oraz grzejnikami na poddaszu (ze względu na chęć montażu drewnianego stropu - chociaż tutaj też nie jestem pewien, czy zastosowanie silikatów nie będzie mijać się z celem, bo przy drewnianym stropie będę słyszał kroki ludzi na poddaszu).

    Czy w wypadku domu, który ma sporo przeszkleń od południa, zastosowanie silikatów będzie lepszym pomysłem, niż beton komórkowy?

    Proszę o poradę.
    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zakam Zobacz post
    bo przy drewnianym stropie będę słyszał kroki ludzi na poddaszu
    Jak zignorujesz zrobienie izolacji akustycznej, to tak będzie. Tak również będzie w stropie monolitycznym.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Czy jest jednak sens użycia silikatów na ściany zewnętrzne, skoro budynek będzie dość mocno przeszklony szczególnie od strony południowej? Przewaga akustyczna silikatów na nic się nie zda- większość hałasu będzie się przenosić przez okna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony