dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zabezpieczenie bali

    Witam. Mam taki dylemat. Posiadam drewniany dom na podmorowce. Dom ma już około 30lat. I on już przeze mnie był raz zabezpieczany jakimś drewnochronem (nie pamiętam jak to firma była. I między belkami był uszczelniany niewiem jak to nazwać jakimś sznurem, paskiem czymś takim. I po kilku latach drewno prosi o ponowne zabezpieczenie. Tylko że w niektórych miejscach ten sznur ,,uszczelnienie,, już powypadał dodatkowo drewno się possychało i porobiły się szpary na 2cm i widać regipsy od środka bo od środka były dawane tylko regipsy na drewnianych listwach.
    No ogólnie gdzieniegdzie jest masakra.
    Elewacja budynku będzie robiona dopiero wczesna jesienią. Dlatego na okres kilku miesięczny chciałbym zabezpieczyć czymś to.
    I teraz pytanie.

    Czym najlepiej zabezpieczyć te dziury co się porobiły w uszczelnieniu. ? Jakąś pianka czy jakimś sznurem ? Później chcę pomalować drewnochronem całość.
    I teraz drugie pytanie odnośnie docieplenia drewnianego domu co od środka nie jest kompletnie niczym ocieplony.
    Musi być wełna na drewno czy może być styropian ? Mam dobudowany ganek około 30m2 i widoczną podmorowke około 40m2 tam pójdzie sam styropian 15cm. Tylko pytanie co na te drewno ? Może być też styropian czy jest raczej niepreferowany jest na drewno. ?Ktoś kiedyś mi mówił że dom docieplony styropianem się poci i utrzymuje się wilgoć niewiem , prawda to ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sznur to warkocz ze strużyn. Bardzo kosztowne (pracochłonne i mało fachowców) i bardzo eleganckie.
    Tak na szybko znalezione w necie http://www.mszenie.eu

    Alternatywy to np. kit Woodchink

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź ale to nie to. Tamto to było jakis amatorsko wsisniety sznur. Porównując do tego co robi ta firma.Ale to czym ja mogę teraz to uzupełnić? Pianką jakąś czy co ? Wspomnę że to tylko na jakiś czas na jesieni planuje zrobić elewacje..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony