dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przyłącza wod-kan - kiedy projekt

    Sprawa wygląda tak, że architekt robi projekt. Zlecił swojemu geodecie wykonanie mapy do celów projektowych. Ja tej mapy nie mam, geodety nie znam. Dodatkowo biuro architektoniczne nawet za dodatkową opłatą nie chce podjąć się wykonania projektów przyłączy. Ja planuję wykonać przyłącza wodne i kanalizacyjne za 2-3 lata.
    I teraz pytanie - jak to rozegrać, by zrobić dobrze. Czy olac architekta teraz i kiedyś w przyszłości jeszcze raz zlecać innemu geodecie wykonanie mapy do celow projektowych i potem projektantowi wykonanie projektów przyłączy, czy może teraz znaleźć projektanta przyłączy, wykonać projekty i dołączyć je do papierów do PnB?
    Czy może projekty przyłączy mają jakiś okres ważności?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Ja jak zlecałem projekt domu kilka lat temu to niby nie były potrzebne do pozwolenia projekty instalacji wewnętrznych i przyłączy oprócz gazowego , później przepisy się zmieniły i były wymagane papiery na wszystko, teraz jakąś nowelizację podpisał Prezydent i czegoś nie potrzeba, projektów instalacji ale to trzeba sprawdzić w wymaganiach.
    Ja w międzyczasie musiałem zrobić projekty instalacji wewnętrznych wraz z przyłączeniami, koszt 1000 inst wewn, 650 zł projekt przyłącza wodnego / możliwe że można było uniknąć tego drugiego ale to robiły dwie różne osoby/ Teraz czekam na przyłącz elektryczny i geodetę który naniesie wszystkie przyłącza na mapkę .
    Także masz wybór albo od razu niech projektant zrobi komplet , projekt domu wraz projektami instalacji wewnętrznych / tak na przyszłość bo jeszcze mogą się przepisy zmienić / no i projekt przyłączy wodnego , prądu , gazu. Albo później tak jak ja w czasie budowy lub wykańczania domu
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3

    Domyślnie

    Wystąp najpierw o warunki przyłączenia.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam warunki przyłączenia.
    Tylko się zastanawiam, czy robić teraz projekty samych przyłączy, czy potem zlecić kompleksową usługę czyli projekt wraz z wykonaniem.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A jak w międzyczasie ktoś coś wybuduje i będzie kolizja? Albo zmienią się przepisy? Swoje projekty będziesz mógł..... I sprawdź ważność warunków przyłączenia - zdaje się 2 lata. I po tym terminie Twoje projekty....
    PC SDC09H3E8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony