dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wielkość balkonu a konstrukcja domu

    Chciałbym się zapytać o balkon, częściowo podparty wysuniętym wiatrołapem.

    Po przejrzeniu masy projektów i inspiracji w moim przypadku wysunięty wiatrołap jest sposobem (i sam architekt nie wymyślił nam nic lepszego, co jest warte rozważenia) na to aby mieć korytarz w domu. Wolałbym uniknąć korytarza jak w mieszkaniu w bloku tj. 1,5x1,5m.

    Na ten moment architekt zaproponował coś, co powoduje brak korytarza w domu, a to jest nie do przyjęcia. Tłumaczył, że taka konstrukcja wiatrołapu i balkonu zwiększa koszty. Jasne, zwiększa ale niestety nie wiem o ile. Jeżeli to jest różnica o 20 tys. to nie jest to duża kwota. Przy 50 tys. zastanowiłbym się czy upierać się przy tym co znalazłem.

    Cały dom po podłodze ma ok. 140m2, szerokość ściany frontowej to 9m. Chciałbym zastosować rozwiązanie takie jak tutaj: https://www.domywstylu.pl/projekt-do...-lustrzane.php. Czyli Wiatrołap w moim przypadku miałby szerokość 3m, a cały taraso-balkon 6m.

    Ile można wysunąć ten wiatrołap (w podlinkowanym projekcie nie ma tego wymiaru) aby nie komplikować konstrukcji balkonu?

  2. #2

    Domyślnie

    Ten wiatrołap jest lekką konstrukcją na tym zdjęciu, więc nie ma wpływu na balkon. Za to, przedłużenie może spowodować, że bryła będzie wyglądać tak sobie. Teraz na zdjęciu masz piony, wiatrołap i okno na piętrze, to tworzy pewien układ estetyczny. Robiąc duży wiatrołap, łamiesz to.
    Ja wiem, że to tylko zdjęcie poglądowe, ale problem zostaje. Architekt może się nie zgodzić na takie zmiany.

    Popatrz też na drugą sprawę, na mostki termiczne. Na tym projekcie, balkon na konkretną grubość płyty, więc można sądzić, że jest mocno izolowany. Tak samo jest ze ścianą zamykającą wiatrołap. Więc pewno jest to ciepły wiatrołap, płyta jest w całości, również pod wiatrołapem, a tylko schody oddylatowane, żeby nie chłodzić budynku.

  3. #3

    Domyślnie

    W takim razie jakie z reguły są długości balkonów niepodpartych w projektach? Mój projekt jest inny od tego podlinkowanego, stąd tylko zaczerpnąłem inspiracje jak można zrobić front budynku.

    Niestety w katalogu z projektami nie ma podawanych takich rzeczy jak długość balkonu, dlatego pytam.

  4. #4

    Domyślnie

    Ten balkon jest podparty, tyle, że z jednej strony i solidnie wmontowany w ścianę, plus ocieplenie do tego. W firmie robimy balkony po 7 metrów, na samych ciepłych łącznikach, bez podparcia i ocieplenia. Więc się da, tylko to będzie trochę kosztować. Można zrobić balkon na sztywno bez ciepłych łączników, ale z dobrą izolacją, ale to zawsze jest jakiś problem w dłuższym czasie i z tym się trzeba liczyć, ale zrobić się da.

  5. #5

    Domyślnie

    Szukaj innego projektu.
    To nie blok, że nie masz miejsca koło domu.
    Taki balkon zrobić dobrze, to naprawdę dużo kasy.
    Mówisz o 20 tys.
    Za te pieniądze, masz sporo ładnej kostki wokół domu.
    Podaje jako przykład.
    Popełniłem ten sam błąd i wybrałem projekt z balkonem.
    Niestety przy adaptacji, nie miałem możliwości jego zlikwidowania. Tym samym mam coś z czego nie korzystam, a wygenerowało spory koszt.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Długość balkonu jest bez znaczenia może i mieć 100 metrów, ale szerokość czyli wysięg to praktycznie 100-120 cm bez podparcia. Balkon w domku to strata kasy. Chyba że to szeregówka na 250 m2 to mozna walczyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony