dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Question podział działki a dwa pozwolenia na budowę i chcę trzecie.

    Witam i z zapytaniem do was
    Jest sobie działka rolna 3ha z zabudową domem i budynkami gospodarstwa. Na tej samej działce operator postawił maszt BTS a ja dostałem pozwolenie na budowę domu i pomieszczenia gospodarczego (pozwolenie łączone czy jakoś tak - ja zacząłem w papierach budowę wcześniej niż ci od BTSa). Masz BTS powstał (może w 3 miechy), działa i chyba zakończyli papierologię bo byli z nadzoru budowlanego. U mnie budowa na dobre ruszyła wiosną tego roku i powolutku idzie (nie mam zamiaru się jakoś spieszyć bo coś spierdolić to nie problem).
    I teraz przechodzę do sedna. Dostałem warunki zabudowy na halę łukową (obecnie prawomocne) na tej działce, czyli prosto bo kupić projekt, dać do adaptacji i po pozwolenie na budowę?? Zakładając że je dostanę to mogę sobie budować i halę?

    I teraz najważniejsze - jak zacznę dzielić działkę (chcę odciąć część z masztem BTS, transformatorem Energa Operator i paroma słupami ->ok 0,6ha i ewentualnie odciąć stary dom->parę arów czyli podzielić obecną działkę na 3 mniejsze) to co z pozwoleniami na budowę domu i uzyskanym na budowę hali łukowej?
    Od nowa mapa do celów projektowych, projekt, adaptacja i ubieganie się o pozwolenie? Wszystko będzie miało dostęp do dróg publicznych itp

    Podzielić myślę głównie dlatego żeby nie mieć potem problemów z naszymi przepisami i Energą (że będą mi łazić po całej działce a nie tylko gdzie mają słupy albo że do swoich projektów modernizacji będą uwzględniali cała moją działkę itp - nowelizacja przepisów tarczy antykryzysowej covid-19 daje im ciut większe prawo wejścia na grunt). Dokumentacji o słupach pokazać nie chcą (pewnie bym coś znalazł że brakuje i że mają słupy usunąć ale nie będę się z nimi teraz darł o to), w KW nie ma śladu ich wpisów i nigdy nie było.

    pzdrwm i thx za ewentualne porady.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikita_Bennet Zobacz post
    Witam i z zapytaniem do was
    Jest sobie działka rolna 3ha z zabudową domem i budynkami gospodarstwa. Na tej samej działce operator postawił maszt BTS a ja dostałem pozwolenie na budowę domu i pomieszczenia gospodarczego (pozwolenie łączone czy jakoś tak - ja zacząłem w papierach budowę wcześniej niż ci od BTSa). Masz BTS powstał (może w 3 miechy), działa i chyba zakończyli papierologię bo byli z nadzoru budowlanego. U mnie budowa na dobre ruszyła wiosną tego roku i powolutku idzie (nie mam zamiaru się jakoś spieszyć bo coś spierdolić to nie problem).
    I teraz przechodzę do sedna. Dostałem warunki zabudowy na halę łukową (obecnie prawomocne) na tej działce, czyli prosto bo kupić projekt, dać do adaptacji i po pozwolenie na budowę?? Zakładając że je dostanę to mogę sobie budować i halę?

    I teraz najważniejsze - jak zacznę dzielić działkę (chcę odciąć część z masztem BTS, transformatorem Energa Operator i paroma słupami ->ok 0,6ha i ewentualnie odciąć stary dom->parę arów czyli podzielić obecną działkę na 3 mniejsze) to co z pozwoleniami na budowę domu i uzyskanym na budowę hali łukowej?
    Od nowa mapa do celów projektowych, projekt, adaptacja i ubieganie się o pozwolenie? Wszystko będzie miało dostęp do dróg publicznych itp


    Podzielić myślę głównie dlatego żeby nie mieć potem problemów z naszymi przepisami i Energą (że będą mi łazić po całej działce a nie tylko gdzie mają słupy albo że do swoich projektów modernizacji będą uwzględniali cała moją działkę itp - nowelizacja przepisów tarczy antykryzysowej covid-19 daje im ciut większe prawo wejścia na grunt). Dokumentacji o słupach pokazać nie chcą (pewnie bym coś znalazł że brakuje i że mają słupy usunąć ale nie będę się z nimi teraz darł o to), w KW nie ma śladu ich wpisów i nigdy nie było.

    pzdrwm i thx za ewentualne porady.
    Tak. Wydane WZ stracą ważność, dotyczą tego konkretnego numeru działki. Najpierw zakończ budowę a potem podziel.

  3. #3

    Domyślnie

    Warunki Zabudowy a pozwolenie też leci? Kiedyś przypadkiem czytałem coś fa forumprawne w tym temacie ale nie mogę tego odnaleźć.
    Powiedzmy że teraz dom itp ale chcę złożyć wniosek na dofinansowanie UE i halę łukową gdzie potrzebuję pozwolenia (decyzji) i tutaj robi się problem a nabór wniosków już trwa. Podział napewno po zakończeniu obecnej budowy domu i pomieszczenia gospodarczego ale wtedy już będę miał pozwolenie na budowę hali łukowej i co z nim? Wszystko od nowa? A potrzebuję go teraz de facto (w tym roku).
    Ostatnio edytowane przez Nikita_Bennet ; 31-05-2020 o 11:43

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Przebicie jest? Prąd cię kopie, że tak ciśniesz do tego podziału? Dostaniesz dofinansowanie, zakończysz inwestycje, rozliczysz dotację (nie wiem czy nie ma jakiejś 5 letniej karencji) i wówczas wystartujesz z podziałem.

  5. #5

    Domyślnie

    do tego czasu to energa wymieni słupy i będzie sie chciała wbić w KW.
    Ostatnie zmiany związane z tarczą antykryzysowa umożliwiają im wejście na działkę bez mojej zgody itp. Im szybciej zrobię podział tym szybciej spokój będę miał z tym trafo

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    To zapomnij o dotacji i o WZ także. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko na talerzyku.

  7. #7

    Domyślnie

    wszystko się da, pytanie jak to obejść z głową. Dziś nie wiem czy dotację dostanę ale wniosek złożę, taki ryzyk fizyk w biznesie.

    Spytam inaczej - działka, budowa rozpoczęta i wtedy podział - działka o dużej powierzchni - jak wtedy z pozwoleniem które jest w trakcie wykonywania budowy?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    W trakcie budowy NIE dokonasz podziału. Kończysz budowę, ujawnienie w EGiB, odbiór według PB a potem rób co chcesz. Nowe WZ, dzielisz jak wnioskowałeś w WZ.
    Chyyyyba, że twoja Polska jest inna niż moja. To nie mamy o czym gadać. Kazik niebawem to wyśpiewa.

  9. #9

    Domyślnie

    zawsze szukam rozwiązania a im dłużej żyję tym rzeczy niemożliwe okazują się wykonalne, dlatego pytam

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Tobie się wydaje że znajdziesz rozwiązanie, a ja wiem co będzie potem. Parę razy próbowaliśmy (przepraszam, byliśmy włączeni w cały proces na odcinku geodezyjnym) posprzątać po takich inaczej myślących. W niektórych sytuacjach temat niewykonalny (właśnie podział w trakcie budowy - ostatni temat sprawdziłem przed chwilą - sprawa leży od ponad 8 lat*), przy odrobinie szczęścia było bardzo drogo. To drugie to było na budowach niezgodnych z projektem i/lub wstrzymanych z różnych przyczyn decyzją PINB. A wtedy inwentaryzacja budowlana i geodezyjna , ocena stanu, decyzja PINB o programie naprawczym. Dalej już z górki: dec. o WZ/wypis z MPZP , mdcp, projekt (nowy czy zamienny- nie wiem) i reszta ogólnie znana. Wizyta PINB na koniec budowy najczęściej jest w pakiecie.
    Wybór należy do ciebie, przecież pełnoletni chyba jesteś?

    *) osiem lat od czasu gdy my jesteśmy w to zamieszani, temat leżał już wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 01-06-2020 o 23:18 Powód: *) Osiem...

  11. #11

    Domyślnie

    ech, WZ+(planu nie ma) projekt+pozwolenie na halę, wniosek na PROW. W międzyczasie kończenie budowy bo prow o ile wypali (nie są to łatwe pieniądze jak wielu miastowych myśli) to do podpisania umowy schodzi z 2 lata. Budowę dokończę, potem o ile umowę na PROW podpiszę to podział działki, WZ i jeszcze raz o pozwolenie i aneks umowy w PROW w związku ze zmianą pozwolenia. Pytanie po co więc teraz mi pozwolenie na halę? Bo jest potrzebne do wniosku PROW (na etapie poprawek najpóźniej). Nabór na PROW nie jest ciągły tylko trwa do końca czerwca w tym roku a kiedy następny nikt nie wie i nie zna warunków. Jedyny problem że sąsiednia działka ma dwoje właścicieli i trochę schodzi zanim wyślą im kwitki a ci nie odbiorą pism i zwrotki wrócą. No i nie wiem czy przy prow przejdzie zmiana pozwolenia na budowę w związku z podziałem działki ale to się jeszcze ustali.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Po podziale będzieś miał złamany numer działki a to jest inny numer (inna powierzchnia, inne wskaźniki) niż we wniosku prow. Łudzisz się że przejdzie? W komputerze przejdzie o ile jeden znak w linijce jest inny?

    https://www.youtube.com/watch?v=E-0If8l_K3Y

  13. #13

    Domyślnie

    przerabiałeś PROW/MGR? Dwa lata czekam na podpisanie umowy bo papiery leżą na półce, potem wezwanie do poprawek bo w 2 miesiące muszą oni obrobić wniosek a przed podpisaniem umowy wnoszę zmiany lub rezygnuję z budowy - przerabiałem to ponad 10 lat temu i przeszło i pewnie teraz też się da (tylko wtedy nie mogłem tyle inwestować bo połowę musiałem wyłożyć).

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    PROW nie przerabiałem. Byłem w procesie inwestycji drogowych z funduszy spójności, tam nie było mowy o zmianach. Może teraz nad rolnikami się pochylają? Oby wam to bokiem nie wyszło. Mimo "przychylności" organów życzę powodzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony