dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie zniszczone ściany, pomocy...

    Dzień dobry wszystkim. Proszę wybaczyć moją ignorancję, ale zarejestrowałam się specjalnie po to, aby spytać Was o to jak sobie poradzić z takimi ścianami. Mój chłopak ma dwie lewe ręce jeśli chodzi o takie rzeczy i wszystko robię sama, maluję, przykręcam wkręty i śruby, nawet zakładałam drzwi i wymieniłam okienko w piwnicy . Tutaj jednak nie mam nawet pojęcia od czego zacząć. Mamy pokój po babci i jest w takim stanie. To są najgorsze miejsca. 2 ściany to regips i 2 ściany cegła w XIXw kamienicy. Jest kilka warstw farby, więc jasny kolor pewnie nie wchodzi w grę? Widać ślady grzyba, mam środek SAVO, czy to pomoże? Czy niewielkiej kobiecie uda się to zrobić samodzielnie czy trzeba dzwonić po fachowca? Trzeba będzie zrywać te farbę czy można zamalować? Te miejsca gdzie widać tynk (mur?) to trzeba gładzią zalepić? Chciałabym jasny kolor, ale chyba nic z tego…. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
    Galeria ścian:
    https://imgur.com/a/VxR99H5

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć. Regips polecam odswiezyc przed malowaniem jakas gładzią i zagruntowac przed malowaniem.
    Przypuszczam, ze budynek jest nieocieplony problem z grzybem moze pojawic sie w przyszlosci mimo otynkowania
    (jesli tak bedzie chemia pomalowac i zapomniec ale nie teraz o tym)
    Teraz sprawa taka czy chcesz sciany wizualnie naprostowac czy zrobic na tiptop.
    Jesli wizualnie to polecam tynk gipsowy np goldband mozesz zrobic to tak jak https://www.youtube.com/watch?v=Q8LErc1YXjY
    Mozesz rowniez kupic specjalne listwy podtynkowe zamontowac je przed tynkowaniem tym samym tynkiem ktorym chcesz zrobic czyli np goldband
    robisz to w najwyzszej krzywiznie na scianie czyli tam gdzie masz najwiekszego "garba" i od niego przy poziomicy dokladasz kolejne pionowo na scianie w odstepach ok 1m zalezy jaka masz poziomice - te listwy sciagaja i mozesz teraz tak albo je zostawic i zatynkowac albo tynkujac wyciagac je i pozniej dorabiac ubytek po nich. w taki sposob masz proste sciany no i teraz sprawa kasy jesli bardzo krzywe te sciany to wiadomo tynku wiecej i kasy wiecej

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowna Pani,
    Przed przystąpieniem do prac remontowych trzeba zająć się przede wszystkim zlokalizowaniem i usunięciem źródła zawilgocenia oraz pleśni (zawilgocenie może być wywołane brakiem ocieplenia ścian zewnętrznych, niedostatecznym ogrzewaniem pomieszczenia, brakiem prawidłowej wentylacji). Wszystkie luźne powłoki malarskie i uszkodzone tynki trzeba będzie usunąć. Po skuciu i dokładnym odpyleniu ścian rekomenduję zastosować dobrej jakości środek grzybobójczy oraz pozostawić pomieszczenie do całkowitego wyschnięcia. W następnym etapie podłoże polecam zagruntować dobrej jakości gruntem, np. gruntem polimerowym Śnieżka Acryl-Putz® GU40, a w dalszej kolejności większe ubytki uzupełnić masą Śnieżka Acryl-Putz® FD12 Fasada. Przed malowaniem, na tak przygotowane na ściany polecam nałożyć gładź, aby ujednolicić ich powierzchnię - wtedy też będzie można pomalować pomieszczenie na wybrany kolor. Zakres prac niezbędnych do przeprowadzenia jest dość szeroki, więc jeśli zależy Pani na szybkim ich wykonaniu, to rekomenduję skorzystanie z pomocy fachowców.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam. Dla kobiety remont takiego pomieszczenia może być nie lada wyzwaniem, tu niema prostego rozwiązania, ściany z K-G najlepiej było by wymienić, a tynki skuć i zacząć od nowa, jednak to duży remont i spore koszty, zaproponuje może coś innego, choć nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, ale wiem, że się je stosuje, mianowicie, do ściany z K-G dokręcić drugą warstwę ( oczywiście ze starej usunąć grzyb jeśli jest), a do ścian murowanych przykleić płytę K-G, wcześniej usunąć grzyb, skuć luźny tynk, skuć również tynk w miejscach gdzie będzie nakładany klej do płyt K-G i ściany zagruntować przed klejeniem płyt.
    To co jeszcze bardzo ważne to należy zamontować w oknie mikro wentylacje, wtedy w pomieszczeniu będzie zapewniony przepływ powietrza i grzyb nie powinie się już pojawiać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony