dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WojciechG

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie Koszty robocizny SSO

    Witam,

    Jestem w trakcie szukania ekipy na budowę SSO w okolicach Bielska-Białej i dostałem kilka ofert niektóre już z materiałem, a niektóre bez.
    Chciałbym skonsultować z bardziej doświadczonymi jakie koszty są realne.

    Dom z poddaszem użytkowym.
    Powierzchnia całkowita:
    Parter 67,45m2; poddasze 64,11m2
    Powierzchnia dachu: 135m2
    Powierchnia ścian: 119m2

    Sam projekt dość prosty na bazie prostokąta z dwuspadowym dachem (więźba jętkowa), strop lany, do tego żelbetowe schody.
    Budowany z Porotherm-u 25.
    Dachówka ceramiczna.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1a.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	444705

    Tutaj jedna z ofert na 73000zł. Dostałem również jedną na 175000 z materiałem i 205000zł z materiałem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oferta.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	444706

    Wielkie dzięki za pomoc.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Trudno odnieść mi się do wycen z materiałem, ponieważ nie znam cen materiałów, z których budujesz.
    U mnie robocizna sso (murowanie + dach) w zeszłym roku to był koszt 80 500 zł - silka, po podłogach 183m2, schody lane, dach 120m2, dachówka betonowa, pod Wrocławiem.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    Wycena jest zbliżona do naszej. My jesteśmy na etapie wykopu pod fundament. Zebraliśmy 3 oferty na wybudowanie SSO w granicy 35 000-43 000 tysięcy.. Mieszkamy w woj. Wielkopolskim. Budujemy dom parterowy z poddaszem użytkowym ( na starcie jednak nie będziemy go urządzać), parter 117 metrów + 42 metry garaż (nad garażem dach płaski ze stropem terriva).

    W przypadku wyceny dachu - nie będziemy mieć więźby, tylko wiązary,, a sama wycena robocizny dachu (bez wiązarów) to koszt 20 000 przy powierzchni 220 metrów.

    Odnośnie cen materiałów, rzeczywiście trudno się wypowiedzieć, to juz kwestia bardzo indywidualna. Na naszym przykładzie moge napisać, że jeszcze zastanawiamy się nad wyborem dachówki i pomiędzy jednym, a drugim producentem różnica wynosi 7 000 zł.

    Będę mogła napisać nieco więcej o kosztach materiałów wkrótce.
    Ostatnio edytowane przez Gabriela2404 ; 15-06-2020 o 10:41

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie kończę fundamenty a cena za murarkę to 27 tyś. Cena dotyczy całej murarki bez wylewania schodów. Dom 130m powierzchni całkowitej na dole plus 70m pow. użytkowej na gorze. Strop kanałowy.
    Jeżeli chodzi o dach to mam umowę na 21.500 zł robocizna za dach 210m W tym więźba, pełne deskowanie, dachówka ceramiczna oraz ozdobna nadbitka.
    Razem robocizna za SSO 48,500 zł.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Max Tomaszewski

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-226
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    mogę podzielić się info o cenach z tego roku z Wrocławia, ale poza dużymi miastami powinno być zdecydowanie taniej. Mój brat skończył budować właśnie stan surowy z dachem domku 140m2 bez garażu i sam zajął sie zakupami materiałów, a na ogólnobudowlankę znalazł ekipę zza naszej wschodniej granicy. Szału z jakością nie było. Za robociznę zapłacił prawie 90 tys., co do materiałów to jeszcze musi podliczyć dokładnie, wydał na pewno ciut więcej. Realia u nas we Wr są takie, że za to samo wyceny "od polecanego" wykonawcy, nie schodziły z materiałem poniżej 300tys. Warto się pomęczyć samemu przynajmniej z ogarnieciem zakupów materiałów, jeśli tylko ktoś ma czas i trochę się zna.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gabriela2404 Zobacz post
    Witam,
    Wycena jest zbliżona do naszej. My jesteśmy na etapie wykopu pod fundament. Zebraliśmy 3 oferty na wybudowanie SSO w granicy 35 000-43 000 tysięcy.. Mieszkamy w woj. Wielkopolskim. Budujemy dom parterowy z poddaszem użytkowym ( na starcie jednak nie będziemy go urządzać), parter 117 metrów + 42 metry garaż (nad garażem dach płaski ze stropem terriva).

    W przypadku wyceny dachu - nie będziemy mieć więźby, tylko wiązary,, a sama wycena robocizny dachu (bez wiązarów) to koszt 20 000 przy powierzchni 220 metrów.

    Odnośnie cen materiałów, rzeczywiście trudno się wypowiedzieć, to juz kwestia bardzo indywidualna. Na naszym przykładzie moge napisać, że jeszcze zastanawiamy się nad wyborem dachówki i pomiędzy jednym, a drugim producentem różnica wynosi 7 000 zł.

    Będę mogła napisać nieco więcej o kosztach materiałów wkrótce.
    Wiązary kratowe + poddasze użytkowe? masz ścianę nośną wzdłuż wiązarów po środku budynku?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Wiązary kratowe + poddasze użytkowe? masz ścianę nośną wzdłuż wiązarów po środku budynku?
    Poddasze użytkowe do zaadoptowania w przyszłości na 2 pokoje, bez łazienki. Mam ścianę nośną na środku budynku.

    Konstrukcja wiązara

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiązar.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	445537

    Rzut poddasza

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut poddasza.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	445538

    Rzut parteru jest widoczny w dzienniku budowy

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gabriela2404 Zobacz post
    Poddasze użytkowe do zaadoptowania w przyszłości na 2 pokoje, bez łazienki. Mam ścianę nośną na środku budynku.

    Konstrukcja wiązara

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiązar.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	445537

    Rzut poddasza

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut poddasza.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	445538

    Rzut parteru jest widoczny w dzienniku budowy
    A jaką masz nośność użytkową zaprojektowaną od człowieka i rzeczy na poddaszu?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    A jaką masz nośność użytkową zaprojektowaną od człowieka i rzeczy na poddaszu?
    tak z ciekawości - projektant wiązarów policzył Twojej plany co do zagospodarowania poddasza ?. Pytam bo też mam "nieużytkowe" poddasze na wiązarach i zleciłem zaprojektowanie stryszku - wysokość wiązara wyszła 36 cm a grubość belki 4,9 cm. Po środku mam też ścianę nosną na ktorej opierają się wiązary.

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    tak z ciekawości - projektant wiązarów policzył Twojej plany co do zagospodarowania poddasza ?. Pytam bo też mam "nieużytkowe" poddasze na wiązarach i zleciłem zaprojektowanie stryszku - wysokość wiązara wyszła 36 cm a grubość belki 4,9 cm. Po środku mam też ścianę nosną na ktorej opierają się wiązary.

    pozdrawiam
    Projektant wiedział jakie mamy oczekiwania wobec poddasza, które traktujemy bardziej jako użytkowe (pokój na przyszłość, a w drugiej części standardowy strych wraz z rekuperacją, klatka schodowa, ponieważ właz jest moim zdaniem mało wygodny - a wiadomo, że młodsi nie będziemy).

    Poniżej patrametry wiązarów:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obciążenia 1.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	445558

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony