dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie automatyczne podlewanie nowa pompa i studnia słabe ciśnienie

    Cześć,
    mam świeżo wykopaną studnie abisynkę woda na 7 metrach , w kręgach metr poniżej gruntu pompa multi hwa 3000 bez hydroforu z automatycznym wyłącznikiem .
    Położyłem automatyczne nawadnianie 4 elektrozawory i dalej rurami 25 mm pociągnieniete skrzynki czerpalne niestety dzisiaj zauważyłem że jak leje wodę z węża podłączonego do studzienki czerpalnej to po 5 minutach strasznie spada ciśnienie . Tak jak by wody nie było, natomiast jak leje się woda ze zraszaczy( sekcja dwa zraszacze rainbird 5008 plus - dysza 4 ) , czy 30 minut z węża kropelkowego jest wszystko ok.
    Co może być przyczyną słabego ciśnienia na wężu ogrodowym.??? 16 mm

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Zraszacze czy zwłaszcza linia kroplująca taka krótka jak u ciebie zdecydowanie mniej wody potrzebuje więc ciśnienie jest dobre a lejąc z węża spada to oczywiste . ja mam 200 m lini kroplującej i pompa się dusi bo ciśnienie rośnie ale jak otworzę jeszcze wąż 1/2 cala to ciśnienie spada normalka ,

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ,
    Dzisiaj po testowałem i jest tak:
    Linia kroplujaca ponad 100metrow działa Z ciśnieniem 4 bar.
    Zraszacze około 3 bar.
    Pistolet ogrodowy jak jest włączony tylko on to ciśnienie spada do 0, ale jak włączę np. Linie kroplujaca i pistolet to ciśnienie jest cały czas 4 bar.
    Dlaczego tak się dzieje , wychodzi na to żebym mógł podlać kwiatki ręcznie to muszę coś włączyć dodatkowo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony