dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Philips Hue - podstawowe oświetlenie wnętrza domu

    Witam
    Ostatnio zainteresowałem się zestawem Philips Hue. Czy odpowiednia instalacja oświetlenia wystarczy aby mieć odpowiednio oświetlone pokoje wieczorem? Czy moc żarówek bądź pasków led jest wystarczająca?

    Znajdzie się ktoś kto użytkuje i podzieli się spostrzeżeniami?

    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Mam u siebie w mieszkaniu kilkanaście żarówek ZigBee (różnych firm) jak również paski LED i nie zauważyłem deficytów w oświetleniu. Ale lepiej oceniać konkretne źródeł światła, na podstawie obiektywnych parametrów, takich np. jak lumeny.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej
    A powiedz mi, czy mostek Philips Hue obsłuży tylko żarówki i paski led z Philipsa, czy innych producentów też? Oczywiście mówimy tu o protokole ZigBee
    Piszesz, że masz różnych producentów, czy wszystko sterujesz przez mostek Philipsa, czy do każdego producenta inna aplikacja?

    Możesz podac producentów żarówek i jakie masz największe moce żarówki?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 01-06-2020 o 17:01

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Musisz poczytać o tym w necie, ja nie miałem nigdy mostka Philipsa, więc nie pomogę.
    Mam stick Conbee II podłączony do Raspberry Pi i na nim mam te różne żarówki Zigbee.
    Obsługuje to oprogramowanie deCONZ/Phoscon, które zdaje się ma kompatybilne z Hue API.
    Z tym API łączy się mój system który używam (Loxone) i on już sobie zarządza sobie tymi żarówkami.

    Żarówki mam trzech producentów: Philips, Osram, Aqara. Różne formaty: E14, E27, GU10.
    Z tych dużych mam np. te: https://allegro.pl/oferta/inteligent...ara-7911486682
    Paski LED mam na sterowniku Phoscon FLS-PP lp,

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam mostek Philipsa i różne lampy i żaróki w tym 4 Ikea, które też są podłączone do mostka ale mają jedynie mozliwość sciemniania światła bialego. Philips ma wszystkie kolory.

    UO

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Hej
    A powiedz mi, czy mostek Philips Hue obsłuży tylko żarówki i paski led z Philipsa, czy innych producentów też? Oczywiście mówimy tu o protokole ZigBee
    Piszesz, że masz różnych producentów, czy wszystko sterujesz przez mostek Philipsa, czy do każdego producenta inna aplikacja?

    Możesz podac producentów żarówek i jakie masz największe moce żarówki?

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony