dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Integracja Philips Hue z KNX

    Witam

    Proszę o pomoc, czy dobrze rozumuję.
    W instalacji KNX mam mieć 4 obwody ściemniające. Do tego zostanie wpięty aktor JUNG 3904REGHE. Wiem, ze jest aktor ISE smart connect KNX Hue, który pozwala zintegrować do 25 żarówek Hue z KNX. Ale skoro w instalacji jest też serwer Smart Visu i jeśli zrezygnowałbym z aktora JUNG 3904REGHE i do serwera Visu wpiąłbym bezpośrednio mostek Philips Hue, który może sterować 50 punktami świetlnymi, czy to będzie ok?
    Wiem, ze będę mógł sterować swiatłem poprzez KNX z telefonu, mogę wykorzystac czujniki ruchu do sterowania światłem, ale czy włączniki ścienne KNX też będą sterowały tym oświetleniem?

    Wydaje mi się, że wpięcie Hue do KNX i podpięcie do servera Visu jest troszkę bardziej ekonomiczniejsze niż zakup aktorów ściemniających

    Proszę o potwierdzenie bądź wybicie mi z głowy tego pomysłu

    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu upewniłbym się jakie w przypadku SV możliwości sterowania żarówkami Hue będą z magistrali KNX tj. przez przyciski KNX (czy będzie tylko włączanie/wyłączanie, czy będzie ściemnianie? I co ze zmianą barwy, jak?). Oraz czy będzie jakiekolwiek raportowanie stanu na magistralę, o ile będzie Ci to potrzebne (np. do wyświetlenia statusu żarówki na jakimś w panelu ściennym).

  3. #3

    Domyślnie

    Przecież masz tą informację na stronie junga https://www.jung.de/en/7780/products...ver/functions/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony