dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Mokka po tuningu czy to ma prawo działać?

    Po długich poszukiwaniach i analizach. Zdecydowaliśmy się na projekt https://www.extradom.pl/projekt-domu-mokka-WOF1072 który w 95% spełnia nasze wymagania i mam nadzieję możliwości finansowe



    Założenia:
    - rodzina 2+2
    - dom bezobsługowy na ile to możliwe
    - spełnienie norm WT2021
    - minimalizacja poźniejszych kosztów eksploatacyjnych do minimum na etapie projektu i budowy
    - zależy nam na dobrym wyciszeniu poszczególnych pomieszczeń, więc ściany działowe raczej będą wykonane z silki
    - wygląd zewnętrzny w stylu ( https://www.extradom.pl/projekt-domu...modern-WOF1116 ) bez elementów drewnianych dla ograniczenia kosztów
    - minimalizacja mostków termicznych
    - brak dostępu do gazu
    - w granicy prąd, woda, kanalizacja

    Większe i mniejsze zmiany w projekcie:
    - likwidacja ścianek "pomieszczenia" 0/12
    - likwidacja kominów
    - pralka do przeniesienia z łazienki do pom. gospodarczego
    - likwidacja wanny na rzecz prysznica
    - rolety zewnętrzne (raczej wszędzie?)
    - dom na płycie fundamentowej z ogrzewaniem w płycie dla akumulacji ciepła (wg. zaleceń http://pobe.pl/wp-content/uploads/20..._wymagania.pdf)
    - zmniejszenie dachu poprzez likwidację wystających elementów (tak jak w tym projekcie https://www.archon.pl/projekty-domow...m35123cc62bc2b)
    Czy taka zmiana niesie ze sobą jakieś konsekwencje poza zmianą wizualną? Naszym celem jest redukcja kosztów.

    Instalacje (ogólne założenia, bo przed doknaniem wyboru będzie zrobione OZC):
    - C.O. i C.W.U pompa ciepła powietrze-woda (z gniazdem SG Ready)
    - fotowoltaika
    - wszędzie podłogówka wodna
    - rekuperacja z odzyskiem ciepła
    - studnia głębionwa do podlewania i dla spłuczek w WC, a także na cele budowlane (opcjonalnie)
    - kolektory słoneczne (opcjonalnie) czy to ma sens w przypadku posiadania PC?

    Teoretycznie zamiast wodnej podłogówki mógłbym dać kable grzewcze i zrezygnować z PC, ale mam obawy ze spełnieniem wymogów WT2021.

    Proszę bardziej doświadczone osoby o komentarze do naszych teoretycznych przemyśleń. Liczę na cenne uwagi
    Może warto mi wybić z głowy pewne sprawy ?



    PS: Czy realne jest, aby zamknąć się z kwotą 300 tysięcy na gotowo. Zakładając, że większość prac będzie wykonana własnymi rękoma?
    Ostatnio edytowane przez kyob ; 31-05-2020 o 20:04

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kyob Zobacz post
    PS: Czy realne jest, aby zamknąć się z kwotą 300 tysięcy na gotowo. Zakładając, że większość prac będzie wykonana własnymi rękoma?
    Co rozumiesz przez "na gotowo"? Do zamieszkania?
    Buduję podobny dom, wzorowany na projekcie Mokka. 280 tyś, kosztował mnie stan developerski - z ociepleniem, WM, PC, przyłączami. Jeszcze bez tynku na elewacji, schodów i tarasu, ale myślę, że ok 300 byłoby na gotowo. Z tego robocizna to 35 tyś SSO, wiązary, tynki, wylewki, podłogówka, PC, okna. Resztę robiłem sam.
    U ciebie jest trochę mniejsza powierzchnia, ale gdzieś mi mignęło, że budujesz na szkodach górniczych więc na pewno SSO będzie droższy, chyba że kopalnia to zrekompensuje. Ja zaczynałem 2 lata temu, część materiałów poszła od tego czasu do góry.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony