dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    mam silikat i nie było bruzdowania pod przewody, mieszkam 8 lat i żadne przewody nie przebijają przez tynk, piszę to, nie dlatego by się pochwalić, tylko zapytać, od czego to zależy tak naprawdę, że raz są ślady po przewodach, a innym razem nie

    pozdrawiam
    Proszę,tu jest dyskusja o tym
    https://forum.muratordom.pl/showthre...a-%C5%9Bcianie

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    U nas kawałek ( z 15cm) idzie w wieńcu zanim sie schowa w sufit podwieszany i to też jest bruzdowane ale idzie znacznie gorzej.
    Aaa masz sufit podwieszany. Z monolitem to jest dopiero fajnie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    mam silikat i nie było bruzdowania pod przewody, mieszkam 8 lat i żadne przewody nie przebijają przez tynk,
    Mam silikat i nie było bruzdowania pod przewody, mieszkam kilka miesięcy i żadne przewody nie przebijają przez tynk - czuję się jak w klubie AA

    PS. Może za krótko mieszkam....
    Ostatnio edytowane przez ProStaś ; 03-06-2020 o 22:48
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    mam silikat i nie było bruzdowania pod przewody, mieszkam 8 lat i żadne przewody nie przebijają przez tynk, piszę to, nie dlatego by się pochwalić, tylko zapytać, od czego to zależy tak naprawdę, że raz są ślady po przewodach, a innym razem nie

    pozdrawiam
    http://www.tynki.info.pl/krok-po-kro...czarnych-smug/
    zła jakość przewodów, może ci zabarwić po paru latach. Mi wyszło po powtórnym malowaniu po kilku latach od pierwszego.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    nigdy nie pisz jak nie wiesz albo nie jesteś pewien - bo u mnie są bruzdy i pod kable i pod instalacje wodne i OC.
    Załącznik 444778Załącznik 444779Załącznik 444780Załącznik 444781

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Bo kto bruzdował w silikacie ten wie jak prze....a jest to robota i ile czasu zajmuje.
    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To ja sugeruję spróbować, a potem dopiero zabierać głos.
    Nieźle.
    Sam bruzdowałem u siebie w silikacie na poddaszu. Pod kabelki, łatwizna.
    Parter olałem.
    Jeśli ktoś twierdzi, że widać kable, to ma jakieś wątłej jakości te izolacje na drucikach.
    Było o tym kilka razy.
    Z moich znajomych, nikt nie bruzdował. Wszyscy mają na ścianach.

    A, zapomnieliście, że guma w płynie zaczernia farbę nawet do 15 cm ponad płytki?
    Jakoś nikt nie wspomina.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 04-06-2020 o 23:48
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jeśli ktoś twierdzi, że widać kable, to ma jakieś wątłej jakości te izolacje na drucikach.
    Było o tym kilka razy.
    Z moich znajomych, nikt nie bruzdował. Wszyscy mają na ścianach..
    Co ciągle nie zmienia faktu że lepiej nie ryzykować i bruzdować , aby nie "dołączyć" do grona tych "szczęśliwych" osób o których te kable są "widoczne" .
    A co do kabli to raczej większość stosuje kable z atestem znanych producentów ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Co ciągle nie zmienia faktu że lepiej nie ryzykować i bruzdować , aby nie "dołączyć" do grona tych "szczęśliwych" osób o których te kable są "widoczne" .
    A co do kabli to raczej większość stosuje kable z atestem znanych producentów ...
    Z takimi atestami to jak ze styropianem, też wszystkie miały atesty, potem zrobili badania i runął nagle świat. Dlatego lepiaj stosować zasade braku zaufania.

  8. #48

    Domyślnie

    Przy tynkach CW- czyli jedynych słusznych- położonych na pustakach ceramicznych nie ma opcji by był widoczny jakikolwiek prześwit kabla na ścianie. Żadne bruzdowanie nie jest potrzebne.
    Zresztą bez sensu kłaść kilometry kabli na ścianach, jak można to puścić po podłogach w arotach.

  9. #49

    Domyślnie

    CW mają tendencje do pękania w rejonach gdzie występują wstrząsy ( górnicze, blisko kolej, blisko droga którą rozjeżdzają cieżarówki), więc nie są jedynie słuszne. Gips jest bardziej elastyczny. Poza tym w starszych wątkach można znalezć głosy ludzi którzy mają CW i i tak im kable wyszły.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    jakie dać ocieplenie na silikat 18? 15cm wystarczy? WG WT2017 mam mieć ścianę z lambdą 0.23. czy to jest jakoś weryfikowane przy odbiorze budynku?

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    jakie dać ocieplenie na silikat 18? 15cm wystarczy? WG WT2017 mam mieć ścianę z lambdą 0.23. czy to jest jakoś weryfikowane przy odbiorze budynku?
    Przecież im mniejsze zużycie energii tym lepiej, więc po co oszczędzać? na ocieplenia tym bardziej że zwiększenie grubości izolacji w późniejszym czasie jest relatywnie droższe.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    jakie dać ocieplenie na silikat 18? 15cm wystarczy? WG WT2017 mam mieć ścianę z lambdą 0.23. czy to jest jakoś weryfikowane przy odbiorze budynku?
    20cm to rozsądne minimum
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #53

    Domyślnie

    Wielu użytkowników chwali sobie izolacje akustyczną silikatów, co jednak w sytuacji, gdy dom ma dużo okien. Czy w tej sytuacji użycie silikatów nie mija się z celem, skoro dźwięki i tak dostaną się do domu przez okna tarasowe?

  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    finch18

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć,

    Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi

    Trochę wykorzystam ten wątek, ale nie widziałem sensu aby zaczynać kolejny. Czy ma ktoś do polecenia ekipę budowlana z okolic Krakowa, która dobrze ogarnia budowanie z silikatów na cienką spoinę? Termin startu budowy jest raczej odległy, ale zależy nam na kimś pewnym.

    Będę bardzo wdzięczny o namiary na priv.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    . OK w sezonie grzewczym ale latem za chiny nie idzie tego ciepła przeciągami wieczornymi wygonić. Mam mieszkania w domu z cegły i z wielkiej płyty a córka w bloku z BK , różnica jest odczuwalna.
    to akurat ciekawe jest, bo wszyscy mowia o akumulacyjnosci jako plusie, ale latem jak taki silikat przyjmie przez pare dni upalow cieplo to potem trudno je wieczorem wygonic. Ja obecnie mieszkam w bloku, ale buduje dom z BK i tak ciagle wracam do tematu silikat czy BK choc juz jest wlasciwie po ptakach bo dom praktycznie stoi, niemniej to ciekawe. Mieszkam obecnie w bloku i latem jak sie sciany i sufit nagrzeje to rzeczywiscie akumulacyjnosc tego jest potezna bo nawet jak wietrze od 21 do 23 mieszkanie i potem zamykam bo mieszkam przy ruchliwej trasie, to sciany wciaz oddaja cieplo i nadal jest upał w srodku, praktycznie 5 minut od zamkniecia znow jest goraco w domu.

    Beton ma swoje wady, ale ma i zalety. A i z tego co sie orientowalem koszt m2 silikatow jest wyzszy od BK, ciekawe jest tez czy ekipa ktora stawia mi dom tez krzyknela by podobna kwote gdyby dowiedzieli sie, ze bedzie chata jednak z silikatow, gdy wzialem pare wentylowanych siliakow w rękę, to watpie czy by nie dolczyli paru ladnych tysiecy dodatkowych za robote, bo material jest jednak sporo cięższy od BK, nie wiem jak z dokladnoscia wyrobu, szybkoscia stawiania scian i czy mozna to klasc na klej

    Uwazam, ze jesli jest cicha okolica to niekoniecznie trzeba pchac sie w silke, chyba ze ktos ma portfel z gumy. Potem obrobka silikatow tez pociagnie kosztow, nie wierze ze elektryk nie doliczy cos ekstra za rycie w tej twardej scianie.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    "BK vs silikat" - kolejny raz

    Nie powinno się dopuścić do przegrzania domu, niezależnie z czego jest wykonany. Idziemy z WT w kierunku domów bardzo energooszczędnych, akumulacja pomaga skrócić sezon grzewczy, a po jego rozpoczęciu wyłapać więcej ciepła od słońca i ograniczyć rachunki za ciepło grzewcze. Jak ktoś nie umie tego wykorzystać albo zwyczajnie mu nie zależy, to może budować z czegokolwiek, np materiału z którym elektrykowi będzie się łatwiej ryć pod przewody.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jak ktoś nie umie tego wykorzystać albo zwyczajnie mu nie zależy, to może budować z czegokolwiek, np materiału z którym elektrykowi będzie się łatwiej ryć pod przewody.
    Dobre.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    to akurat ciekawe jest, bo wszyscy mowia o akumulacyjnosci jako plusie, ale latem jak taki silikat przyjmie przez pare dni upalow cieplo to potem trudno je wieczorem wygonic. Ja obecnie mieszkam w bloku, ale buduje dom z BK i tak ciagle wracam do tematu silikat czy BK choc juz jest wlasciwie po ptakach bo dom praktycznie stoi, niemniej to ciekawe. Mieszkam obecnie w bloku i latem jak sie sciany i sufit nagrzeje to rzeczywiscie akumulacyjnosc tego jest potezna bo nawet jak wietrze od 21 do 23 mieszkanie i potem zamykam bo mieszkam przy ruchliwej trasie, to sciany wciaz oddaja cieplo i nadal jest upał w srodku, praktycznie 5 minut od zamkniecia znow jest goraco w domu.

    Beton ma swoje wady, ale ma i zalety. A i z tego co sie orientowalem koszt m2 silikatow jest wyzszy od BK, ciekawe jest tez czy ekipa ktora stawia mi dom tez krzyknela by podobna kwote gdyby dowiedzieli sie, ze bedzie chata jednak z silikatow, gdy wzialem pare wentylowanych siliakow w rękę, to watpie czy by nie dolczyli paru ladnych tysiecy dodatkowych za robote, bo material jest jednak sporo cięższy od BK, nie wiem jak z dokladnoscia wyrobu, szybkoscia stawiania scian i czy mozna to klasc na klej

    Uwazam, ze jesli jest cicha okolica to niekoniecznie trzeba pchac sie w silke, chyba ze ktos ma portfel z gumy. Potem obrobka silikatow tez pociagnie kosztow, nie wierze ze elektryk nie doliczy cos ekstra za rycie w tej twardej scianie.
    A ja się zastanawiam w jaki sposób przegrzejesz silikat. Toć dom - niezależnie z czego postawiony należy ocieplić wełną/styropianem.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    A ja się zastanawiam w jaki sposób przegrzejesz silikat. Toć dom - niezależnie z czego postawiony należy ocieplić wełną/styropianem.
    Przegrzejesz. Na zewnątrz grzeje słońce, w kuchni ostre gotowanie + słońce prosto w okno i masz 25* albo więcej w większości domu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony