dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Bo kto bruzdował w silikacie ten wie jak prze....a jest to robota i ile czasu zajmuje.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Bo kto bruzdował w silikacie ten wie jak prze....a jest to robota i ile czasu zajmuje.

    Nie wiem. Sądzę że jak ktoś ma odpowiednie narzędzia to nie stanowi to żadnego problemu.

    U nas wykonawca nie narzekał na obróbkę silikatu , ale miał odpowiednie narzędzia ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #23

    Domyślnie

    To ja sugeruję spróbować, a potem dopiero zabierać głos.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał vordex Zobacz post
    Witam forumowiczów. Przejdę do rzeczy, czekam napozwolenie, będize lada moment. Bedziemy z teściem budowali systemem gospodarczym.
    To jest zdanie klucz, a dostaniesz tu głównie porady od ludzi którym KTOŚ dom budował, ale uważają, że na wszystkim najlepiej się znają i wszystko wiedzą
    Tu masz kalkulator, który Ci podpowie jaka kombinacja materiału jest 'cieplejsza' - https://termoorganika.pl/kalkulator-...ka-u-przegrody
    Jak mieszkasz w głośnej okolicy, buduj z silki ale jak nie musisz, to lepiej z BK.
    Utniesz piłką na rusztowaniu, nie musisz kątówką robiąc zadymę, montaż czegokolwiek bezproblemowy, schowasz kable robiąc bruzdy rylcem za kilkadziesiąt złotych, bez zadymy. Jak murarz porządny i ściany proste, to tynk nałożysz grzebieniem jak do kleju i masz go max 5mm a nie 3-4 razy tyle i tyle mniej to kosztuje.
    Akumulacja ciepła w ścianach. OK w sezonie grzewczym ale latem za chiny nie idzie tego ciepła przeciągami wieczornymi wygonić. Mam mieszkania w domu z cegły i z wielkiej płyty a córka w bloku z BK , różnica jest odczuwalna.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To ja sugeruję spróbować, a potem dopiero zabierać głos.
    "dobrze" to odpowiedz mojego mąża który właśnie wziął się z bruzdy tarczą diamentową. Mówi że ściane tnie się łatwo, gorzej z wydłubaniem póżniej tego, to już monotonne jest. Wiem sama próbowałam.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja żałuję że nie robiłem bruzd , ale tak to jest jak słucha się ... fachowca co wie lepiej ...
    Mnie do bruzdowania przekonały między innymi twoje doświadczenia z prześwitującymi kablami na ścianach. Tym bardziej że w mieszkaniu od developera tez juz tak miałam ale malutko.

  7. #27

    Domyślnie

    Bruzdowanie w silce jest względnie łatwe jeśli pracujemy na dobrej tarczy diamentowej. Najlepiej używać też mocnej bruzdownicy, która wytnie nam równe otwory. Do wykuwania urobku polecam młot udarowy z regulacją siły uderzenia. Zamontowane dłuto powinno mieć średnicę równą naciętej bruździe wtedy kujemy od dołu do góry nie wyjmując dłuta z rowka. Inną opcją ale też dobrą jest dłuto szersze np. 40 mm, wtedy wbijamy je pionowo w szczelinę i odpadają nam większe kawałki, oczywiście też z dołu do góry.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja miałem dosyć dobrego elektryka (o zgrozo, ktoś jednak?), który z dwoma swoimi pracownikami wykorzystywał w działówkach z silki kanały wewnętrzne. Bardzo sprawnie mu to szło. Nadzwyczaj. W dwa dni położyli kable pod prawie 200 gniazdek. Wszystko idzie w miarę łatwo jak się zna na robocie i ma sie odpowiednie narzędzia.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To ja sugeruję spróbować, a potem dopiero zabierać głos.
    Bruzdowałem kątówką z dobrą tarczą. Ściany działowe 12 cm - bajka.
    Nośne z pełnej 18 miały dwie klasy wytrzymałości na ściskanie więcej, pełno drobnych kamyczków i te stawały opór
    Ale dałem radę - tyle, że kątówką pyli się strasznie, pomaga kilkukrotne nawilżenie bruzdowanego kawałka ściany

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ja miałem dosyć dobrego elektryka (o zgrozo, ktoś jednak?),
    To oznacza tylko słabe sprawdzenie
    Jedyny dobry elektryk, to Piotr - ale już emerytowany AFAIK.

  11. #31

    Domyślnie

    Ja nie napisałem, że silki bruzdować się nie da. Fajnie, że bruzdowaliście sami. To teraz rzetelnie podliczcie dniówki na bruzdowanie wraz z posprzątaniem, za które komuś trzeba zapłacić. To się da zrobić i są firmy, które to robią. Tylko nie za 30zł od punktu, bo tak na FB napisali. A jak elektryk chce więcej to cwaniak, bo chce się na mojej budowie dorobić.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zgadzam sie. Dlatego zrobiłem to sam. Byłby to dodatkowy dzien pracy dla fachowca, ja zrobiłem to w dwa popołudnia
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    [...]zrobiłem to sam
    Kiedyś pytałem o tą 18-tke u Ciebie,pisałeś że z zewnątrz masz spokój mimo jakieś działalności sąsiedzkiej.
    Nic się nie zmieniło w Twojej decyzji aby zrobić 24-kę?
    Te podejścia pod przewody to robiłeś bruzdownicą i przecinak/młotek czy inny trik?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam pełną 18, a ona ma izolacyjność akustyczną taką jak drążona 24.
    Lepsza byłaby dopiero pełna 24, ale u mnie nie ma takiej potrzeby.

    Bruzdy wykonałem szlifierką kątową.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja nie napisałem, że silki bruzdować się nie da. Fajnie, że bruzdowaliście sami. To teraz rzetelnie podliczcie dniówki na bruzdowanie wraz z posprzątaniem, za które komuś trzeba zapłacić.
    W sumie jak się pozyczy bruzdownice z kompatybilnym odkurzaczem na weekend to duzo tego sprzatania nie będzie. My robimy szlifierką ze względów logistycznych, mamy pare rzeczy pozaczynanych i zawalone pomieszczenia więc nie da się "na raz".

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    W sumie jak się pozyczy bruzdownice z kompatybilnym odkurzaczem na weekend. ...
    Dokładnie. Ja ma odkurzacz starmix do tego pożyczam od kupla bruzdownice hilti. Łapiesz w dwie łapy i można robić. No i to nie kosztuje 30zł za punkt tak jak agb napisał. Szlifierka to hmm. W sumie też można. Tylko nawet jak zmoczysz ścianę to i tak zadyma jest niezła.
    Monolity też szlifierką nacinacie? Czy nie robicie bruzd?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bruzdowałem kątówką z dobrą tarczą. Ściany działowe 12 cm - bajka.
    Nośne z pełnej 18 miały dwie klasy wytrzymałości na ściskanie więcej, pełno drobnych kamyczków i te stawały opór
    Ale dałem radę - tyle, że kątówką pyli się strasznie, pomaga kilkukrotne nawilżenie bruzdowanego kawałka ściany
    To chyba jedna z niewielu zalet BK nad silką. U mnie bruzdowanie w BK łatwo poszło, elektry nawet zbytnio nie narzekał, choć trochę się opierał, twierdząc, że tak się nie robi
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Monolity też szlifierką nacinacie? Czy nie robicie bruzd?
    U nas kawałek ( z 15cm) idzie w wieńcu zanim sie schowa w sufit podwieszany i to też jest bruzdowane ale idzie znacznie gorzej.

  19. #39

    Domyślnie

    Pytanie banalne- tylko i wyłącznie silikaty!!!

  20. #40

    Domyślnie

    mam silikat i nie było bruzdowania pod przewody, mieszkam 8 lat i żadne przewody nie przebijają przez tynk, piszę to, nie dlatego by się pochwalić, tylko zapytać, od czego to zależy tak naprawdę, że raz są ślady po przewodach, a innym razem nie

    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony