dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wygłuszenie ściany przez podklejenie izolacji na meble?

    Kłaniam się Wszystkim,

    Mam problem z niereformowalnym sąsiadem, który zwykł nagrywać nocami medyczne "pato-streamy", drąc się z intensywnością wprost proporcjonalną do braku pojęcia o czym mówi. Niestety, produkuje się w "moją" ścianę. Jak nie nagrywa, to puszcza muzykę, więc albo słucham o programowaniu mózgu falami kwantowymi, albo "Zegarmistrza Światła". Mieszkanie wynajmuję, więc nie mogę ani nie chcę inwestować w wytłumienie całej ściany. Stoją tam natomiast dwa meble, które zasłaniają około połowy powierzchni ściany. Wpadłem na pomysł, by na tylne ściany tych szaf nakleić piankę akustyczną - i tak stoją tyłem do ściany.

    I tu pojawiają się dwa pytania: po pierwsze, czy to w ogóle zadziała, a jeżeli tak to jaką piankę wybrać do tego celu. Szukałem informacji, ale większość dotyczy kompletnych inwestycji, a nie takich bieda-dostosowań. Nadto często pojawia się uwaga, że "izolacja jest tak dobra jak jej najsłabszy punkt", a tu połowa ściany ciągle byłaby odsłonięta.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	444732

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że niewiele Ci to pomoże, to ściana przenosi drgania , a nie meble. Już bardziej pomógłby dywan zawieszony na ścianie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jakby te meble zasłaniały całą ścianę to tak ale cześć niewiele da. W akustyce jej wytłumieniu chodzi głównie o szczelność.

  4. #4

    Domyślnie

    CityMatic. Janekk1234 dziękuję Wam za odpowiedzi. Zrozumiałem czego nie rozumiałem, wcześniej wydawało mi się, że w wytłumieniu hałasu chodzi po prostu o stawianie przeszkód wyłapujących fale, teraz rozumiem, że chodzi o izolację. Oszczędziliście mi kilku stówek niepotrzebnego wydatku, dzięki!

  5. #5

    Domyślnie

    Kiepskie rozwiązanie, na takiego amatora to pewnie całą ścianę trzeba by na kilka centymetrów odstawić i oddzielić jakąś wełną skalną. Ona ma fajne właściwości akustyczne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony