dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Drzwi tarasowe otwierane - jedno czy dwuskrzydłowe ?

    Kolejny dylemat.

    Otwór na drzwi max 150 cm , albo 95 cm.

    Cała szerokość 300 cm. Albo drzwi jednoskrzydłowe i reszta okna, albo dwuskrzydłowe 140 cm i okna.

    Na pewno nie chcę szerszych okien. Nie podobają nam się te duże przeszklenia.

    Bardziej interesuje mnie rada, czy osoby mające drzwi jedno albo dwu skrzydłowe chwalą sobie swój wybór.
    Czy np. ktoś ma dwuskrzydłowe (z ruchomym słupkiem), używa cały czas tylko jednego skrzydła i wolałby mieć zamiast drugiego- zwykłe okno.

    Lub sytuacja, że się widzi potrzebę szerszego przejścia niż 80 cm.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wolt

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja w domu mam mam obie wersje. W salonie drzwi dwuskrzydłowe i jak korzystam z nich to przeważnie otwieram jedną i tę sama stronę, w pokojach mam połączenie okno z drzwiami jednoskrzydłowymi. Moim zdaniem w salonie lepiej wyglądają dwudrzwiowe, ale decyzję pozostawiam Tobie

  3. #3

    Domyślnie

    Mam ze słupkiem i z ruchomym ale tylko dlatego ze mąż chciał. Ja wole te ze słupkiem , jakies takie solidniejsze są. Ruchomy słupek przydaje się tylko do przenoszenia czegoś. Miałam już takie identyczne drzwi w mieszkaniu 180cm i dlatego nie podoba mi się ruchomy słupek.
    Natomiast okna elki sa do bani, zaraz obok masz parapet i chodzi się niewygodnie, jak juz to otwirana kwatera plus fix do ziemi.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Mam ze słupkiem i z ruchomym ale tylko dlatego ze mąż chciał. Ja wole te ze słupkiem , jakies takie solidniejsze są. Ruchomy słupek przydaje się tylko do przenoszenia czegoś. Miałam już takie identyczne drzwi w mieszkaniu 180cm i dlatego nie podoba mi się ruchomy słupek.
    Natomiast okna elki sa do bani, zaraz obok masz parapet i chodzi się niewygodnie, jak juz to otwirana kwatera plus fix do ziemi.
    u mnie pomiędzy oknami a drzwiami i tak byłby murek 30 cm.

    Dwuskrzydłowe to raczej tylko ze względów estetycznych, a ja bardziej cenię praktykę i wygodę.
    No i jeśli dwuskrzydłowe to tylko z ruchomym słupkiem, bo 140 cm to i tak wąsko, a byłby to najszerszy otwór, więc stały słupek odpada.

    A czemu ruchomy słupek jest do bani? Coś jest nie tak w takim zwykłym użytkowaniu? Mi trochę nie podoba się to, że wtedy te drugie skrzydło zalezy od otwarcia pierwszego, no ale to chyba jedyny minus. Przy 140 cm wypaczania się aż tak nie boję.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem dla możliwości wniesienia czegoś szerokiego i/lub ciężkiego że w kilka chłopów trzeba się przecisnąć przez drzwi. Ot, choćby wyniesienie stołu na taras nie stanowi problemu na czas jakiejś imprezy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał walprus Zobacz post
    A czemu ruchomy słupek jest do bani? Coś jest nie tak w takim zwykłym użytkowaniu? Mi trochę nie podoba się to, że wtedy te drugie skrzydło zalezy od otwarcia pierwszego, no ale to chyba jedyny minus. Przy 140 cm wypaczania się aż tak nie boję.
    140 to bedzie wiecej ramy niż szyby przynajmniej wizualnie. Dlaczego boisz się paczenia? Miałeś takie okno i się wypaczyło?
    Ja brałam słupek stały min z tego powodu ale do 180, natomiast pytanie czy ze słupkiem się wypaczą? To chyba zalezy od wiekszej ilosci czynników np czy były dobrze zamontowane i jaki producent.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony