dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal12344

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-251
    Posty
    2

    Domyślnie Pozwolenie na budowe na podstawie WZ i wejście PZP - zmiana projektu

    Dzień dobry

    Mam pytanie, chciałbyć kupić działke. Sprzedawca działki otrzymał teraz pozwolenie na budowe na konkretny projekt na podstawie WZ. Za pół roku wchodzi plan zagospodarowania przestrzennego. W nowym planie ta działka widnieje jako rolna bez możliwości zabudowy. Działka nam się podoba i chcielibyśmy ją kupić ale jest problem - projekt domu chcielibyśmy inny. Moje pytanie czy jeżeli kupię działke następnie wejdzie nowy plan to czy jestem w stanie zmienić projekt i wybudować inny dom?

  2. #2

    Domyślnie

    W momencie składania wniosku o PnB musi być on zgodny z aktualnie obowiązującym MPZP. W wypadku braku MPZP musi być zgodny z wystawionymi WZiZT.
    Czyli jesteś w stanie zmienić i złożyć dowolny nowy projekt, który będzie zgodny z MPZP. Albo budować na podstawie obecnego projektu. Wtedy wejście MPZP Cię nie dotyczy.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal12344

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-251
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    W momencie składania wniosku o PnB musi być on zgodny z aktualnie obowiązującym MPZP. W wypadku braku MPZP musi być zgodny z wystawionymi WZiZT.
    Czyli jesteś w stanie zmienić i złożyć dowolny nowy projekt, który będzie zgodny z MPZP. Albo budować na podstawie obecnego projektu. Wtedy wejście MPZP Cię nie dotyczy.
    Nie mogę złożyć dowolnego nowego projektu ponieważ w MPZP który wejdzie za pół roku ta działka staję się rolną bez możliwości budowy

  4. #4

    Domyślnie

    wystąp o WZ już teraz, i złóż wniosek o PNB na podstawie tego WZ.
    musisz mieć prawomocne PNB przed wejściem w życie planu, jeśli nie zdążysz w 6mies to już po sprawie.

    samo WZ utraci ważność po wejściu w życie planu.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze taki pomysł, aby budować według obecnego projektu, ale zastosować gdzie się da nieistotne odstępstwa od projektu. Ale tymi nieistotnymi niewiele można pokombinować i pewnie to Cię nie zadowoli... No, ale to najprostsze rozwiązanie z punktu widzenia procedury.

    Ale ja w tej sytuacji błyskawicznie bym składał nowy projekt, najlepiej żeby nie miał błędów formalnych, żeby się nie odbijała piłeczka. Urząd ma chyba 21 dni (nie pamiętam, ale gdzieś koło miesiąca) na decyzję.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Mam pytanie, chciałbyć kupić działke. Sprzedawca działki otrzymał teraz pozwolenie na budowe na konkretny projekt na podstawie WZ. Za pół roku wchodzi plan zagospodarowania przestrzennego. W nowym planie ta działka widnieje jako rolna bez możliwości zabudowy. Działka nam się podoba i chcielibyśmy ją kupić ale jest problem - projekt domu chcielibyśmy inny. Moje pytanie czy jeżeli kupię działke następnie wejdzie nowy plan to czy jestem w stanie zmienić projekt i wybudować inny dom?

    skoro wejdzie nowy PM bez możliwości zabudowy, to ( wg tej informacji ) nie wybuduje się tam budynku !
    natomiast jeżeli PNB dla pierwotnego budynku uprawomocniło się, to na tej podstawie można realizować budynek dokładnie wg projektu, który dostał Pozwolenie na Budowę ( nie inny ).
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    jest jeszcze możliwość opracowania tzw. " projektu zamiennego " , innego niż pierwotny, ale na te same WZ i przed Uchwaleniem PM
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony