dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domator222

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    sda
    Kod pocztowy
    77-999
    Posty
    17

    Domyślnie ciąg wsteczny w kanalizie

    Hej witajcie,

    Mam spory problem. Dwa lata temu wprowadziłem się do deweloperki na 4-tym piętrze. Żyło mi się świetnie do marca-kwietnia (koniec sezonu grzewczego) kiedy zobaczyłem, że w mojej łazience.... wieje i jest zimno. Przez dwa lata, łazienka była najcieplejszym miejscem w mieszkaniu dlategoż zdziwiony tym faktem zacząłem się interesować co jest grane i dlaczego dosłownie łazienka jest wyziębiona (temp.21*C gdy w pokoju obok jest 24*C). Łazienka znajduje się pośrodku mieszkania więc całkowicie zgłupiałem.

    Po krótkim researchu stwierdziłem, że z przycisku geberit po prostu wieje zimne powietrze! Idąc tym tropem wyśledziłem, że przez odpływ w którym w przyszłości podłącze suszarkę również wali zimne powietrze!


    Real photo z remontu


    Czy kto mógłby mi wytłumaczyć skąd bierze się zimne powietrze w spłuczce? (przecież spłuczka nie jest połączona w żaden sposób z kanalizą? (nochyba, że się mylę))

    Oraz skąd zimne powietrze w odpływie?

    Dodam, że w mieszkaniu jest wentylacja grawitacyjna i kratka w łazience dobrze wyciąga powietrze.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Odpływ od suszarki i spłuczka nie mają ze sobą nic wspólnego. To, że w odpływie jest zimne powietrze nie jest niczym szczególnie dziwnym.

    Ale jeśli chodzi o powietrze z przcysku spłuczki. Pewnie masz zabudowę GK, która zakrywa spłuczkę i pion. Mozliwe, że w pionie zaczął hulać wiatr, wyciąg zasysa powietrze i stąd to zimne powietrze.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony