dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42

Temat: Ciepły montaż. Warto zainwestować?

  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    No właśnie super szczelny montaż okien można porównać do klejenia dachówki np sikaflexem po obwodzie aby uzyskac super szczelności, ale to nie zmienia faktu, że w skali całego dachu jest to bez sensu .

    Wasze dążenie do super hiper szczelnego połączenia okno mur jest bez sensu i wiele osób to widzi. Oczywisicie jedynie ludzie którzy siedza w tej Waszej branzy uwazaja inaczej a to dlatego, że już nie ma na czym robić kokosów to trzeba było coś wymyśleć. Zdecydowany przerost formy nad treścią.

    .
    Obliczenia ozc pokazują ze przejscie z n50=4,0 (wg normy budynek szczelny) do n50=0,6 (wymagania dla budynku pasywnego) to zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło o ok 10-12%. n50=0,6 to bynajmniej nie jest nie wiadomo jakie osiągniecie, tu na forum były wyniki ponizej 0,4 i to nie dla domów pasywnych.
    Czy zmniejszenie n50 dzieki szczelnemu montazowi (miedzy innymi) jest przerostem formy nad trescią? Moze dla Ciebie, ale nie dla innych.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Czyli montaż wyłącznie na pianę?
    Tak, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się postawić na ciepły parapet zamiast ciepłego montażu.
    Okna będą obrobione od razu.
    Ostatnio edytowane przez Lukquash ; 05-06-2020 o 23:48

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukquash Zobacz post
    Tak, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się postawić na ciepły parapet zamiast ciepłego montażu.
    Okna będą obrobione od razu.
    A co zdecydowało o zastosowaniu "ciepłych parapetów"? Czy jest to ściana jednowarstwowa? Bo wyłącznie wtedy mają one większy sens.
    Natomiast "ciepłe parapety" i brak porządnego uszczelnienia to złe połączenie. Tym bardziej jak widzę jak wykonywane są zazwyczaj montaże "na ciepły parapet".

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukquash Zobacz post
    Tak, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się postawić na ciepły parapet zamiast ciepłego montażu.
    Okna będą obrobione od razu.
    Ja też chętnie zobaczę realizację "ciepłych parapetów" tego przyszłego wykonawcy.. jest szansa, że może po naszych uwagach unikniesz kolejnej fuszerki.

    Ps. Co ma obrobienie okien do rzeczy? Tym bardziej warto zrobić montaż prawidłowy (szczelny) bo nie narażasz się, na dewastację materiałów przez słońce.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #25

    Domyślnie

    W mieszkaniu mam okna tylko na pianę, budynek ma 3 lata, w jednym ciągnie spod parapetu od samego początku. To samo u teściów w domu, okna mają 10 lat, wszędzie czuć przeciągi. Wziąłem, odtegowałem kawałek muru, pianka wygląda jak ser z dziurami.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Obliczenia ozc pokazują ze przejscie z n50=4,0 (wg normy budynek szczelny) do n50=0,6 (wymagania dla budynku pasywnego) to zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło o ok 10-12%. n50=0,6 to bynajmniej nie jest nie wiadomo jakie osiągniecie, tu na forum były wyniki ponizej 0,4 i to nie dla domów pasywnych.
    Czy zmniejszenie n50 dzieki szczelnemu montazowi (miedzy innymi) jest przerostem formy nad trescią? Moze dla Ciebie, ale nie dla innych.
    Asolt takie pierdolo w Twoim wykonaniu, na papierze to może i tak to wychodzi, ale w rzeczwistości zdecydowanie jest inaczej. To tak jak ze spalaniem w samochodzie i inaczej nie będzie. Okna po kilku latach są tak zdecydowanie mniej szczelne aniżeli połączenie ościeżnica - okno , to na kiego grzyba ten montaz ma być super szczelny i drogi ?

    Gościu pisze tu o piance pod parapetem, że wygląda jak ser . Jak jakiś kretyn nie umie piankować i tej pianki zabezpieczyć to i tak będzie.

    Tak to niestety jest, że są tanie i ogółnie dostepne metody uszczelniania tylko jak to wszystko w zyciu zalezy od staranności osoby wykonujacej .

    Tak samo jak ktoś buduje z ceramiki poryzowanej i każdego połaćżenia nie uszczelni to montaż supoerszczelny okno oścneiznica to nieporozumienie.

    Bez problemu zrobię szczelne połączenie okno - mur na piance i z użyciem taniego innego materiału

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Asolt takie pierdolo w Twoim wykonaniu, na papierze to może i tak to wychodzi, ale w rzeczwistości zdecydowanie jest inaczej. To tak jak ze spalaniem w samochodzie i inaczej nie będzie. Okna po kilku latach są tak zdecydowanie mniej szczelne aniżeli połączenie ościeżnica - okno , to na kiego grzyba ten montaz ma być super szczelny i drogi ?

    Gościu pisze tu o piance pod parapetem, że wygląda jak ser . Jak jakiś kretyn nie umie piankować i tej pianki zabezpieczyć to i tak będzie.

    Tak to niestety jest, że są tanie i ogółnie dostepne metody uszczelniania tylko jak to wszystko w zyciu zalezy od staranności osoby wykonujacej .

    Tak samo jak ktoś buduje z ceramiki poryzowanej i każdego połaćżenia nie uszczelni to montaż supoerszczelny okno oścneiznica to nieporozumienie.

    Bez problemu zrobię szczelne połączenie okno - mur na piance i z użyciem taniego innego materiału
    Równie dobrze moge napisac ze obliczenia ktorymi sie zajmujesz tez są pierdolo. Bo dlaczego mają byc dokladniesze i bardziej rzeczywiste. Czy normy i sposoby obliczen konstrukcyjne sa w czym lepsze i dokladniejsze niz innych obliczen?. Rozumiem ze trzeba swoje chwalic i cudze ganic ale jakis umiar w tej ocenie tez trzeba miec. Masz pomiary utraty szczelnosci budynku wynikajace z utraty szczelnosci okien w czasie. Chetnie sie z nimi zapoznam.
    Tak samo jak z wynikami badania szczelnosci budynku z Twoim wykonaniem szczelnego montazu okien. Chwalic sie kazdy moze, gorzej z potwierdzeniem w rzeczywistosci.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Przychylam się do prośby Asolta, bo - póki co - Jacentyy poza krytyką nic nie wniosłeś do tematu. A chciałbym zobaczyć jak wygląda umiejętne zabezpieczenie piany pod parapetem i te warstwy. Domyślam się o czym piszesz, ale mam też wrażenie, że to są głównie przechwałki.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Może kiedyś zobaczysz

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Równie dobrze moge napisac ze obliczenia ktorymi sie zajmujesz tez są pierdolo. Bo dlaczego mają byc dokladniesze i bardziej rzeczywiste. Czy normy i sposoby obliczen konstrukcyjne sa w czym lepsze i dokladniejsze niz innych obliczen?. Rozumiem ze trzeba swoje chwalic i cudze ganic ale jakis umiar w tej ocenie tez trzeba miec. Masz pomiary utraty szczelnosci budynku wynikajace z utraty szczelnosci okien w czasie. Chetnie sie z nimi zapoznam.
    Tak samo jak z wynikami badania szczelnosci budynku z Twoim wykonaniem szczelnego montazu okien. Chwalic sie kazdy moze, gorzej z potwierdzeniem w rzeczywistosci.
    Oczywiście , że normy do konstrukcji nie są "dokładniejsze", ale nie w tym rzecz. Chodzi o rząd wielkości i jaki to ma skutek na całość. Ty i niektórzy patrzycie jak lekarze od danej specjalności interesuje Was np tylko serce i choroby serca ale nie popatrzycie na coś globalnie, że pierwtonie przyczyna moze byc w innym narzadzie ... skupiacie się na mm gdy w tej danej materii dokładność o np rzad wieksza jest ok - to sa tylko takie przyklady zeby zoobrazowac w czym rzecz, ale ok mam to w sumie gdzieś ... EOT z mojej strony
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 08-06-2020 o 12:00

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Może kiedyś zobaczysz



    Oczywiście , że normy do konstrukcji nie są "dokładniejsze", ale nie w tym rzecz. Chodzi o rząd wielkości i jaki to ma skutek na całość. Ty i niektórzy patrzycie jak lekarze od danej specjalności interesuje Was np tylko serce i choroby serca ale nie popatrzycie na coś globalnie, że pierwtonie przyczyna moze byc w innym narzadzie ... skupiacie się na mm gdy w tej danej materii dokładność o np rzad wieksza jest ok - to sa tylko takie przyklady zeby zoobrazowac w czym rzecz, ale ok mam to w sumie gdzieś ... EOT z mojej strony
    Moje zawsze jest mojsze. Ty zawsze problem rozwazasz całosciowo, a inni to szkoda gadac.
    Nie spotkałem sie z przypadkiem uszczelniania scian, poprawek tynków przy badaniach szczelnosci budynku. W zdecydowanej wiekszosci przypadków nieszczelnosci były na przepustach, puszkach instalacji elektrycznej, niewyregulowanych oknach i drzwiach. Poprawa i ich eliminacja skutkowała zwiekszeniem i to znacznym szczelnosci. Z drugiej strony badania takie śa czesto wykonywane w budynkach gdzie był montaz szczelny okien, mysle ze to nie przypadek.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    No tak rozważam całościwo , np biore Twoje 10 -12 % oszczednosci na zapotrzebowaniu i przeliczam : nie wiem jakiej klasy szczelności mam dom ch to wie gdzieniegdzie przykładałem się , gdzieniegdzie nie , okna zamontowane na pianke plus taśma zewnetrza soudal - tasma kupiona samodzielnie plus klej, praca własna może ze dwie godziny koszty znikomome w porównianiu z montażem firmowym .
    Jeszcze nie mam elewacji skonczonej mam mostki termiczne w niektórych miejscach , pompa ciepła . Koszt pradu 3500 pln na rok , 10 % to 350 pln na rok, to z czym Ty wyskakujesz do ludzi ? Z oszczednosciami które w ciagu 10 lat dadza Ci 3500 ? wiesz ile wiecej kosztowqałby mnie montaż tzw supoer szczelny na tasmy rozpreżne , wew i zewnetrzne i dodatkowo smieszny ciepły parapet? Kiedy nastapi ta tak chetnie liczona na forum amortyzacja? po 10 latach to okna przestana byc tak szczelne i to nazywa pierdollo, domy pasywne to dla ludzi lekko pieprznietych są , niech siedza zamnkieci w tych swoich domach bo kazde otwarcie drzwi to strata ciepła....zdrowego rozsadku zyczę

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    No tak rozważam całościwo , np biore Twoje 10 -12 % oszczednosci na zapotrzebowaniu i przeliczam : nie wiem jakiej klasy szczelności mam dom ch to wie gdzieniegdzie przykładałem się , gdzieniegdzie nie , okna zamontowane na pianke plus taśma zewnetrza soudal - tasma kupiona samodzielnie plus klej, praca własna może ze dwie godziny koszty znikomome w porównianiu z montażem firmowym .
    Jeszcze nie mam elewacji skonczonej mam mostki termiczne w niektórych miejscach , pompa ciepła . Koszt pradu 3500 pln na rok , 10 % to 350 pln na rok, to z czym Ty wyskakujesz do ludzi ? Z oszczednosciami które w ciagu 10 lat dadza Ci 3500 ? wiesz ile wiecej kosztowqałby mnie montaż tzw supoer szczelny na tasmy rozpreżne , wew i zewnetrzne i dodatkowo smieszny ciepły parapet? Kiedy nastapi ta tak chetnie liczona na forum amortyzacja? po 10 latach to okna przestana byc tak szczelne i to nazywa pierdollo, domy pasywne to dla ludzi lekko pieprznietych są , niech siedza zamnkieci w tych swoich domach bo kazde otwarcie drzwi to strata ciepła....zdrowego rozsadku zyczę
    Z czym wyskakuję? Tylko z suchymi procentami, po co taka agresja, rozumiem kazdy ma pompe bo Ty ja masz. Kazdy liczy jak Ty. A tym forum jezeli o nim wspominamy kazdy odnosi obliczenia tylko do siebie, przyjmujac apriori ze to co posiada musza posiadac wszyscy inni. Ale skoro tak liczymy to podaj koszty tego szczelnego montażu, jak rozumiem tylko Twoj koszt jest prawdziwy. Moze jednak sie wypowiedzą ci którzy te koszty okreslaja.
    Wracajac do PC to mozna by uznac ze słabe ocieplenie tez wystarczy bo lepsze sie nie opłaca, a tylko te nasze panstwo ( i nie tylko) uparło sie aby ocieplac budynki.

  13. #33

    Domyślnie

    Podłącze się.
    Czy ma sens montowanie ciepłych parapetów przy oknach wysuniętych w warstwę ocieplenia ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	445058

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    W tej dyskusji, której nigdy nie będzie końca, zwolennicy "samej pianki" nie biorą pod uwagę naturalnego procesu starzenia materiałów i połączeń elementów budowlanych. To co dzisiaj wydaje się im być odpowiednie, z każdym miesiącem i rokiem będzie starzeć się pod wpływem eksploatacji i oddziaływania czynników atmosferycznych. To proces nieunikniony. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to rozwiązania montażowe, o których mówimy dzisiaj, że są "wystarczająco dobre" z czasem staną się niedobre. Rozwiązania, o których dzisiaj mówimy "nadmiernie szczelne" w tym samym czasie przejdą co najwyżej do kategorii "wystarczająco dobre". To, co napisałem nieprzekonanych nie przekona, a przekonanym nie jest potrzebne, ale każdy z inwestorów robiąc coś dzisiaj powinien myśleć o tym, jaki to przyniesie skutek jutro, pojutrze, za miesiąc, rok, 10 lat. To się nazywa zdrowy rozsądek oparty o doświadczania poprzedników.
    PRO QUALITY

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Podłącze się.
    Czy ma sens montowanie ciepłych parapetów przy oknach wysuniętych w warstwę ocieplenia ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	445058
    To zdjęcie "dla przyciągnięcia uwagi" czy stan Twojej budowy?
    O ile jestem zwolennikiem energooszczędnych podkładów podparapetowych (ciepłych parapetów) to przy montażu w warstwie ocieplenia one wydają się zbyteczne. Oczywiście ułatwiają pracę przy wykończeniu dołów okna, ale sama "sytuacja" z wysunięciem wymaga wyjątkowo dużej staranności wszelkich prac, także zakładam że także z dociepleniem spodu okna sobie poradzą.
    Inna sprawa - klasyczne ciepłe parapety nie nadają się do montażu w ociepleniu ( ze względu na konieczność podparcia liniowego a nie punktowego) a jednym znanym mi wyjątkiem jest parapet z szyną stalową w systemie KIK.
    Ps. No i MOVO. Tak zdaje się odpowiednia kształtka podparapetowa jest w komplecie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #36

    Domyślnie

    To zdjęcie z mojej budowy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno2.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	445065
    Ostatnio edytowane przez busy_beaver ; 10-06-2020 o 13:14

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Czyli masz juz tam ciepły parapet? Dobrze nie widać (jedynie jakieś ślady sugerujące konsole). Wg mnie dokładanie teraz cp mija się z celem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #38

    Domyślnie

    Nie mam parapetów.
    Póki co rama z kompozytu, na to podkład nyxon i okno.

    https://www.youtube.com/watch?v=pH0uMGSYhog

  19. #39

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Fajnie to wygląda na filmie. Natomiast pracochłonność tego rozwiązania stawia pod znakiem zapytania jego sens.
    Jaki był koszt montażu okien (np. w przeliczeniu na mb obwodu) i ile ta cała operacja trwała?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony