dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wzmocnienie ściany ceglanej w pinicy (+ ewentualne tynkowanie)

    Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem totalnym laikiem w sprawach murowania i doboru materiałów

    Potrzebuję porady w kwestii wzmocnienia ściany ceglanej w piwnicy i przygotowania jej pod tynkowanie. Ściana na której znajdują się drzwi wejściowe do piwnicy i ściana po lewej zbudowana jest z cegły pełnej, łączonej chyba zaprawą cementową (cholerstwo jest twarde i nie kruszy się przy drapaniu palcem), z kolei ściana naprzeciw wejścia i po prawej wydaje mi się, że jest zrobiona z betonu komórkowego i zachlapana jest jakąś zaprawą. Pogląd na zdjęciach niżej.

    Moje pytanie brzmi jak krok po kroku zabrać się za ścianę żeby zacząć tynkowanie i jakie materiały budowlane sobie przygotować? Byłbym wdzięczny za gotowe rozwiązania najlepiej systemowe ? Założenie jest następujące - możliwie jak najmniej pracy i kombinowania, jak najlepszy efekt i trwałość (choć to pewnie pobożne życzenie). Zastanawiałem się również nad pomalowaniem całości farbą przeciwwodną białą np. IZOHAN, jeśli nakładanie tynków nie będzie konieczne i wystarczy wzmocnienie spoiny między cegłami. Co sądzicie ?

    1) Czy trzeba skuć stare spoiny cementowe pomiędzy cegłami (podejrzewam, że spoina jest za mocna i dlatego cegła pęka) i ewentualnie czym to uzupełnić ? zaprawą cementowo-wapienną ?

    2) Jak przygotować cegły pod nałożenie nowej zaprawy i jak i czym uzupełnić ubytki w pękniętej cegle ?

    3) Czy po wykonaniu powyższych czynności można przystąpić do tynkowania ? Czy powinienem jeszcze coś wykonać?

    4) Kiedy mogę przystąpić do tynkowania i jaki tynk najlepiej wybrać do piwnicy ? (piwnica jest sucha, dookoła budynek jest docieplony i zabezpieczony izolacją przeciwwilgociową) + wszelkie rady krok po kroku jak tynkować i na co uważać.

    5) Czym gruntować cegłę i beton komórkowy ?

    Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny. Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200604_182547.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	444871   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200604_182614.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	444872   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200604_182625.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	444873   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200604_182648.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	444874   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200604_182701.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	444876  

    Ostatnio edytowane przez marceo ; 04-06-2020 o 20:46

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Coś się dzieje z e ścianami że chcesz je wzmacniać? Piszesz coś o popękanej cegle nie widać tego na fotkach.
    Ta zaprawa na ścianach to wyglada na resztki tynku z sufitu.
    Nie rozumiem również pytanie o skucie zaprawy z fug....to sie ściana rozleci.

    Możesz skuć grubsze odstające części zaprawy. Tynk proponuje cementowo wapienny. Zacznij od szprycy (obrzutka tynkarska), cement z woda odrobina piasku bardzo rzadkie, chlapiesz tym ściany równo po całości. Jak podeschnie nakaszlasz tynk.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony