dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze prądu - mapa zamówiona przez internet?

    Ma ktoś z szanownych forumowiczów wiedzą czy PGE przy składaniu wniosku o przyłącze uzna mi mapę która zamówiłem w starostwie przez internet i dostałem na maila w formacie pdf. A4? Czy muszę osobiście iść do starostwa?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Zakupiłeś mapę z czerwonymi stemplami, powinieneś dostać również licencję na posługiwanie się tym materiałem. Wówczas nie mają prawa podskoczyć.
    Domniemywam, że jest to mapa do celów opiniodawczych, bo m.d.c. projektowych tak nie zamówisz.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie na tej mojej mapie stempli nie ma. Jest mały napis "Dokument podpisany elektronicznie" i przysłali mi tez licencję. PGE w jakiej skali wymaga mapy? 1:1000 czy 1:500? Jak mam na tej mapie zaznaczyć swoją działkę? Na stronie PGE dystrybucja jest napisane że wymagają:
    "Plan zabudowy lub szkic sytuacyjny z zaznaczonym położeniem obiektu względem istniejącej sieci energetycznej oraz położeniem sąsiednich obiektów.".

    Czyli daję mapę zasadniczą i sam jakimś długopisem rysuję w jaki sposób bym chciał przyłącze i skrzynkę ? To nie oni decydują skąd "pociągną" prąd? Daje do tego jakąś legendę ?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Ja dawałem normalnie ksero mojej mapki zasadniczej, zaznaczyłem długopisem obrys domu, wpisałem nr działki we wniosku i tyle.
    Projekt przyłącza będzie dopiero robiony przez zewnętrzną firmę za zleceniem PGE, to zewnętrzna firma załatwia mapkę do celów projektowych (chyba, że udostępnisz im swoją mapę, którą kupowałeś do pozwolenia na budowę, ale to jest zysk dla firmy , choć przyspiesza procedury), dopiero firma projektuje złącze od najbliższej skrzynki rozdzielczej/słupa, załatwia potrzebne zgody od właścicieli ziem przez które będą przebiegały przyłącza.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Swoją działkę podświetlasz żółtym zakreślaczem (numer chyba jest na działce), rysujesz chatę i WLZtke czyli od domu do szafki na granicy. Najwyżej operator sieci coś poprawi. To jest szkic do celów poglądowych, milimetr na mapie czyli metr lub pół w terenie nie gra roli.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak przedmówcy. Wystarczy szkic na google map nawet. Numer działki i to wystarczy do sporządzenia warunków przyłączenia.
    Potem i tak będzie projekt przyłącza więc firma sama sobie załatwi mapy a dokładna lokalizacje skrzynki skonsultują z tobą.

  7. #7

    Domyślnie

    Zrobiłem screenshot z geoportalu, skala 1:500, dorysowałem w paincie granice działki i przybliżeniu gdzie ma stać dom, zgłoszenie przez formularz na stronie PGE, wystarczyło. Po 3 tygodniach (w tym miesiącu) odpowiedź (z potwierdzeniem kompletności wniosku, harmonogramem, umową).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony