dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Stara studnia obok planowanego fundamentu.

    Witam,

    Planujemy w najbliższym czasie dobudówke 5x11 z poddaszem użytkowym. Po wizycie u architekta polecono nam zasypać starą studnie ponieważ budynek a dokładniej narożnik będzie oddalony od studni ok 1,5m. Teraz pytanie jak to poprawnie zrobić ? Zasypywać piaskiem ? Ziemią ? Ile kręgów wyjąć?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Zabezpieczyć studnie i dom i zostawić ja w spokoju.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli studnia mogła by zostać to super. Zawsze darmowa woda do podlewania. Tylko teraz pytanie. Co masz na myśli zabezpieczyć studnie i dom ? Studnia jest stara, trochę krzywa ale nie spękana. Dobudówka będzie stosunkowo lekka ponieważ zdecydowaliśmy się na strop drewniany i stosunkowo niskie pomieszczenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post
    Jeżeli studnia mogła by zostać to super. Zawsze darmowa woda do podlewania. Tylko teraz pytanie. Co masz na myśli zabezpieczyć studnie i dom ? Studnia jest stara, trochę krzywa ale nie spękana. Dobudówka będzie stosunkowo lekka ponieważ zdecydowaliśmy się na strop drewniany i stosunkowo niskie pomieszczenia.
    Jeżeli zdecydujecie się na zasypanie studni to wystarczy wyjąć z dwa kręgi ( ok 1 m od powierzchni terenu ) i zasypywać piaskiem i lać z góry wodą aby się to jakoś zagęściło.

    Z drugiej strony jeśli woda gruntowa jest stosunkowo nisko to bym studnie zostawił - zawsze jakaś alternatywa - ładnie ją wykończyć i tyle
    Kosztorysy budowlane TANIO

  5. #5

    Domyślnie

    Dzisiaj mierzyłem studnie metodą sznurkową ogólnie studnia bardzo płytka, albo zamulona. Od poziomu gruntu głębokość 3,2m woda po tym tygodniu ( padało praktycznie codziennie ) ok 2m poniżej gruntu.

    Pomyślałem jeszcze czy można do takiej studni doprowadzić wodę z rynien? I zrobić coś w rodzaju studni chłonnej ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post
    Dzisiaj mierzyłem studnie metodą sznurkową ogólnie studnia bardzo płytka, albo zamulona. Od poziomu gruntu głębokość 3,2m woda po tym tygodniu ( padało praktycznie codziennie ) ok 2m poniżej gruntu.

    Pomyślałem jeszcze czy można do takiej studni doprowadzić wodę z rynien? I zrobić coś w rodzaju studni chłonnej ?
    Głębokość studni to 3,2 metry czy woda na tej głębokości jest?

    Nie wiem czy wprowadzanie wody z rynien pod dom to dobry pomysł.

  7. #7

    Domyślnie

    Głębokość to ok 3,2 całej studni bez pierwszego kręgu który wystaje nad powierzchnią. Mierzone sznurkiem z obciążeniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony