dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    1pieter

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Rejowiec Fabryczny
    Kod pocztowy
    22-170
    Posty
    7

    Domyślnie Wełna 10cm w szczelinę 7cm.

    Witam mam pytanie. Remontuje dom i jestem na etapie sufitów podwieszanych. Stelaż jest już zrobiony tak, że będzie od betonu do płyty 7cm. Pojawiła mi się oferta darmowej wełny z demontażu 10cm praktycznie na cały dom. Czy można w taką szczelinę ją upchać? Docisnąć płyta docisnie, ale czy potem nic się nie będzie działo? Profile są co 40 cm, a Wieszak co 50 cm. Poprzedni właściciele strop wyłożyli jeszcze steropianem 5cm i na to wylewka cementowa.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Próbowałem w szopie wełnę 10 cm upychać w ścianach w przestrzeni 8 cm, przy czym nie pod płytę gipsową, ale 12 mm OSB. Płytę wybuliło dość szybko, demontowałem i zmieniałem ruszt. Ma jednak znaczenie jaka to wełna, miałem Rockwool i Isovera. Rockwool mocno trzymał kształt, chociaż łatwiej się uszkadzał. Isover jest bardzo elastyczny i na pewno lepiej by zniósł taką kompresję.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #3

    Domyślnie

    Upychaliście takie twarde płyty?
    W takie szczeliny upycha się raczej wełnę rolowaną (albo luzem).

  4. #4

    Domyślnie

    jest wełna miękka taką bez problemu ściśniesz z 10cm do 5cm
    jest i wełna twarda, której nie ściśniesz nawet o 1cm.

    marka nie ma tu nic do rzeczy, w zasadzie wszyscy znaczący producenci robią i wełnę twardą i miękką.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony