Dom jednorodzinny. Parter i poddasze. Mam sytuację taką, że na poddaszu mam wyprowadzone kanały wentylacyjne (z thermoflexów) na strych, który jest nad poddaszem. W sumie są tam 3 pomieszczenia i w każdym są dwa kanały (w zamierzeniu miał być jeden do nawiewu a drugi do wywiewu).

W takim stanie zastanym zastanawiam się, czy dałoby się łatwo podłączyć do tych kanałów klimatyzatora? Bez problemu mogę wyrzucić zarówno czerpnię jak i wyrzutnię na zewnątrz. Montaż splita byłby dla mnie bardzo problematyczny. W zasadzie wydaje mi się, że dowolny klimatyzator przenośny byłby ok, bo działa w obiegu zamkniętym (bo czerpie powietrze do chłodzenia z chłodzonego pomieszczenia a nie z zewnątrz) i tylko nadmiar ciepła wyrzuca przez okno (ja mogę wyrzutnię zrobić bez problemu), tyle tylko, że takiego klimatyzatora nie podłączę do kanałów.

Czy zatem istnieje jakieś proste urządzenie, które u mnie miałoby sens? Najchętniej prosiłbym o jakiś konkretny wybór.

Nie nastawiam się na jakiś spektakularny efekt. Jeśli zamiast 26 na poddaszu będzie 24 - będę zadowolony.

Bardzo bym prosił o abstrahowanie od kwestii opłacalności. 1000-2000 w tą czy w tamtą naprawdę nie ma dla mnie znaczenia.