dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Konstrukcja poddasza

    Czołem
    Potrzebuję pomocy w obliczeniach konstrukcji drewnianej piętra.
    Mam na posesji stary budynek około 3,5x3,5m ściany około 12cm, beton (mam nadzieję, że zbrojony ) wysokość jakieś 3m. Chcę na tym postawić drewniany strop i dach dwuspadowy. O ile z dachem nie mam problemu bo będzie spory skos i nie boję się, że coś nie wytrzyma o tyle już ze stropem jest inaczej bo chcę tam przechowywać sporo ciężkich rzeczy. Przeliczyłem to wszystko i na tym kwadracie 3,5x3,5m zakładam, że może być nawet do 5 ton skarbów - z małym zapasem to podaję ale to chyba nie dziwne. Można przyjąć 500kg/m2.
    Czy jest na forum ktoś kto by mógł mi powiedzieć jakie belki, w jakim rozstawie dać i czym to okryć? Wolałbym deski niż OSB od razu mówię.
    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Np. belki 20x12 cm z drewna klasy C27 w rozstawie co 75cm lub mniejszym.
    Przekrycie (podłoga) z desek.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Deski w sensie calówka jeżeli chodzi o grubość? Szerokość bez znaczenia? Klasa też C27 czy to już nie ma takiej konieczności?
    Tak czysto teoretycznie czy 20x12 mogę zamienić na 20x6 tylko dwa razy gęściej czy to nie takie proste?

  4. #4

    Domyślnie

    Być może jeszcze jedna zmiana w weekend zgadałem się ze znajomym który podobno ma kilka ton stalowych profili które by mi za dobre pieniądze mógł sprzedać, jakiego profilu by musiał użyć zamiast tych belek 20x12?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    A jakie masz dostępne te profile od znajomych ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnej listy nie mam bo to leży na wielkim stosie, i jest tam wszystko zarówno jakieś 40x40x2 jak i większe HEBy - tak czy siak coś tam za to będę musiał zapłacić więc opcja żeby wziąć największe i już odpada mogę to sobie pospawać w dowolnej konfiguracji pytanie czy np 100x50x3 by dało radę i w jakich odstępach.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Profil prostokątny RP 100x50x3 jak najbardziej się nadaje ale co 0,25m (co 25 cm)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    To chyba jednak zostanę przy drzewie nawet z jego jak by nie było dobrymi cenami to wychodzi taniej z drzewa zrobić no i obróbka drewna w porównaniu do metalu jest 10 krotnie szybsza.
    Sorry, że tak kręcę ale dziś ustaliliśmy, że w sumie chcielibyśmy tą szopę podzielić na pół jeszcze jedną ścianą. Jak to wpłynie na rozmiar i rozmieszczenie drewnianych belek jeśli dostaną po środku jeszcze jeden punkt podparcia?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Znaczące pomoże zmniejszyć profil konstrukcji poddasza. Ale musisz też wykonać ścianę "nośną" i fundament.
    Czyli belka będzie dwuprzęsłowa L= 1,75m + 1,75m ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10

    Domyślnie

    No fundament to i tak muszę zrobić a ściana murowana z bloczka betonowego. Tak ściana będzie po środku więc 2x1,75m

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Jeżeli belka będzie ciągła (jedna belka o długości ok. 4,0m oparta na trzech ścianach) to może być belka drewniana 18cm x 8cm z drewna C24 w rozstawie co ok. 0,80m.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony