dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja strychu w starej kamienicy - ocieplenie od wewnątrz

    Czołem Forumowicze,

    Jestem szczęśliwym posiadaczem mieszkania adoptowanego ze strychu w 120 letniej pięknej kamienicy.

    Obecnie jestem w trakcie wyboru formy ocieplenia. Dach w pełnym deskowaniu pokryty papą (przez te 120 lat uzbierało się kilka warst papy, wyglada to jak ciasto francuskie grubości 6 cm).

    Jedyna mozliwosc jaka mam jesli chodzi o ocieplenie to ulozenie czegos od wewnatrz. W przyszlosci jesli uda sie uregulowac sprawy ze wspolnota mam nadzieje ze bede mial mozliwosc na zerwanie tego ciasta francuskiego i docieplenie od zewnatrz.

    Natomiast na ten moment szukam porad ekspertów w jaki sposob oszukac fizykę budowli i docieplić to poddasze. Szczególnie w wilgotnych pomieszczeniach kuchnia i lazienka.

    Poddasze nie jest wentylowane, nie ma przerw dylatacyjnych.

    Zastanawiam sie nad dwoma rozwiązaniami:
    - pianka PUR otwartą dyfuzyjnie grubosci 14 cm, 13 cm miedzykrokwiowo + 1 nakrokwiowo + plyta G-K bez foli paroizolacyjnej,
    lub
    -welna mineralną oddzielona od plyty G-K aktywną folią paroizolacyją (sd 0,5 - 25) ułożoną od środka, aby umożliwić powrót pary wodnej chociaż do środka przegrody.

    Dodam jeszcze że krowie są dość nisko i ze względu na wysokość mam możliwość ułożenia / natrysniecia czegoś na max. 14-15 cm.

    Wiem, że temat jest trudny i fizyki nie przeskoczę, ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie w jaki sposób chociaz tą fizykę nagiąć.

    Podrawiam,
    Kuchcik

    PS. w zalaczeniu zdjecie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	444952  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    jeżeli masz pełne deskowanie z papą to musisz koniecznie zastosowac przerwe dylatacyjną między deskami a wełna tudziez pianką. Nie zastosowanie szczeliny spowoduje wykroplenie kondensatu na powierzchni desek i w konsekwencji zagrzybienie konstrukcji dachu. Jak z wysokością pomieszczeń ? ile cm izolacji mozemy zastosowac pod krokwiami ?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony