dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wiązary - ocena wykonania

    Witam,

    Proszę o opinię. kilka dni temu zamontowano mi wiązary. Gołym okiem wydać krzywizny w poszczególnych elementach jak na zdjęciu - przy szczytach lekko są zagięte. Czy takie wykonanie jest prawidłowe
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie_1.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	444961
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie_3.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	444970
    Ostatnio edytowane przez murini0 ; 07-06-2020 o 18:07 Powód: Dodanie zdjecia

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Nie jest. To wszystko się da wyprostować stężeniami. Monterzy dali ciała.

    Ale mnie zastanawia pierwszy wiązar przed kratownicą po prawej, on ma "dołek" na szczycie? A jeden wiązar jest heblowany? To drewno ma pieczątki C24 na sobie?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #3

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że nie wiem w które miejsce mam patrzeć.
    czy możesz zaznaczyć mi to na zdjęciu ?

  4. #4

    Domyślnie

    Posprawdzaj sobie też piony wiązarów, ja na to nie zwróciłem uwagi i w zasadzie każdy odchodzi trochę od pionu. Za tą kasę co się płaci za te wiązary to wszystko powinno być idealnie no ale człowiek pierwszy raz się buduje...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj1.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	445021

    Zaznaczyłem. Weź żyłkę murarską, wejdź tam w dwie osoby i zobacz czy nie ma ugięć w wiązarach po "krokwiach", poza tym weź sprawdź na długość dachu czy wiązary mają równą płaszczyznę.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Konst

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-524
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał murini0 Zobacz post
    Witam,

    Proszę o opinię. kilka dni temu zamontowano mi wiązary. Gołym okiem wydać krzywizny w poszczególnych elementach jak na zdjęciu - przy szczytach lekko są zagięte. Czy takie wykonanie jest prawidłowe
    Może być. Wygięcia są tylko poprzeczne, a wiązary będą stężone łatami/ płytą OSB razem z tymi częściami przekratowanymi w połaci. To jest drewno szkieletowe i ono rządzi się trochę innymi prawami. W razie wątpliwości można w środku rozpiętości dodać 1-2 przewiązki zabezpieczające przez wykręceniem się krokwiowych elementów wiązarów.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Oczywiście, że jest nie popranie połapane. Wiązary powinny być w trakcie montażu wyprostowane i połapane od spodu deskami lub łatami. Po montażu poszycia te elementy mogą być usunięte. Tak się dzieje bo te elementy wiązara są za wiotkie, Zapewne grubość 40 mm no bo cena. Łaty nie sztywnią konstrukcji. Jak na takim powyginanym zamontować kontrłatę? Jak mocować połączenia łat? Ja na swoich realizacjach stawiam wymóg grubość elementów 60 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony