dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zywy87

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Lutynia
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    3

    Domyślnie Wygrzewanie podłogówki

    Witam
    Mam problem a mianowicie fachowiec od posadzek powiedział ze po 28 dniach posadzka ma pełna twardość i można lecieć z podlogam, a inny fachowiec od ogrzewania podłogowego powiedział abym najpierw wygrzał posadzki aby potem kafle nie pękały i to nawet można wygrzewać po 28 dniach ze jest to konieczne.

    Kto ma racje ?

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Każdą wylewkę, przed klejeniem czegokolwiek z ogrzewaniem podłogowym należy wygrzać.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7565988 - tu masz informacje jeśli to anhydryt.
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, podepnę się pod temat.
    Posadzka sypana z mixokreta w listopadzie. Obecnie od 2 tygodni wygrzewam. Dzisiaj minął 5ty dzień z temperaturą 45C. Zmniejszylem na 40C i tak co 2-3 dni chce zmniejszać. Higrometr pokazał mi dzisiaj 43% wilgotności powietrza przy temperaturze powietrza w domu 36C. Nie dam rady sprawdzić wilgotności posadzki. Zastanawiam się czy nie za szybko schodze z temperatury podlogowki.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomObroty Zobacz post
    Witam, podepnę się pod temat.
    Posadzka sypana z mixokreta w listopadzie. Obecnie od 2 tygodni wygrzewam. Dzisiaj minął 5ty dzień z temperaturą 45C. Zmniejszylem na 40C i tak co 2-3 dni chce zmniejszać. Higrometr pokazał mi dzisiaj 43% wilgotności powietrza przy temperaturze powietrza w domu 36C. Nie dam rady sprawdzić wilgotności posadzki. Zastanawiam się czy nie za szybko schodze z temperatury podlogowki.
    Temperaturę powiedzmy 45/50st.C masz utrzymać do uzyskania suchego jastrychu i dopiero później zmniejszać.

    Dla wstępnej orientacji, czy jastrych jest już suchy, można wykonać "test foliowy". Test ten polega na dokładnym przyklejeniu 1m2 folii PE do jastrychu i pozostawieniu jej na 24 godziny. Jeżeli po tym okresie czasu powierzchnia folii bezpośrednio przylegająca do jastrychu jest absolutnie sucha(brak pary, skroplin), wówczas można domniemać, że jastrych osiągnął dojrzałość do prowadzenia dalszych prac.
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Podepnę się pod ostatni wątek, bo tematów mnogo w temacie podłogówki

    Pytanie - czy podczas wygrzewania podłogówki przepływy w rotametrach powinny być ustawione jak w projekcie dla każdego pomieszczenia, czy wszystkie otwarte na full?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał termolit Zobacz post
    Każdą wylewkę, przed klejeniem czegokolwiek z ogrzewaniem podłogowym należy wygrzać.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7565988 - tu masz informacje jeśli to anhydryt.
    o ile jest sucha nie ma takiej konieczności. Sucha jest wtedy, gdy po trzykrotnym pomiarze na przestrzeni np. 3-4tygodni w tych samych miejscach w tych samych warunkach klimatycznych, wykazuje te same wartości wilgocimresztkowej. Ogrzewanie podłogowe wykorzystuje się jedynie do przyspieszonego osuszania podkładu np. już po zakpończeniu hydratacji czyli ok. 21 dniach. To wszystko i nic więcej.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomObroty Zobacz post
    Witam, podepnę się pod temat.
    Posadzka sypana z mixokreta w listopadzie. Obecnie od 2 tygodni wygrzewam. Dzisiaj minął 5ty dzień z temperaturą 45C. Zmniejszylem na 40C i tak co 2-3 dni chce zmniejszać. Higrometr pokazał mi dzisiaj 43% wilgotności powietrza przy temperaturze powietrza w domu 36C. Nie dam rady sprawdzić wilgotności posadzki. Zastanawiam się czy nie za szybko schodze z temperatury podlogowki.
    Jeżeli wylewka nie jest sucha , to wpuszczenie w podłogówkę wody o temperaturze 45* spowoduje podniesienie narożników czasami tak mocno , że chodząc po posadzce zauważymy jej ruszanie się , skrzypienie . Powstaną też niekontrolowane pęknięcia . Pomóc może dyblowanie ale jeszcze przed rozpoczęciem wygrzewania .

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Panowie i ja podepnę się pod temat.
    Mam wylewkę betonową, grubość 7-8 cm - wykonywana na wiosnę (początek kwietnia). W jaki sposób przeprowadzić wygrzewanie. Jak temperatura, jakie przepływy, jak długo? Z góry dziękuję za każdą poradę.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nikt nie doradzi?
    Narazie nie mam sterownika, więc działam manualnie.
    Wygrzewanie rozpocząłem od temperatury 20 stopnie, codziennie zwiększałem ją o 2 stopnie do 36 stopni, a potem o dwa stopie na dobę w dół.
    Proces ten mam zamiar powtórzyć dwukrotnie.
    Czy tak będzie ok?

  12. #12

    Domyślnie

    Ja wygrzewałem tak, może to Ci pomoże:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wygrzewanie.jpg
Wyświetleń:	1120
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	450577
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nikt nie doradzi?
    Narazie nie mam sterownika, więc działam manualnie.
    Wygrzewanie rozpocząłem od temperatury 20 stopnie, codziennie zwiększałem ją o 2 stopnie do 36 stopni, a potem o dwa stopie na dobę w dół.
    Ściągnij ze strony Barlinka (czy innego producenta okładzin) protokół z wygrzewania. Procedura jest podobna u każdego - trwa ze 4 tygodnie, w środku kilka dni z temperaturą maksymalną, jaką jest w stanie dać źródło ciepła.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nikt nie doradzi?
    Narazie nie mam sterownika, więc działam manualnie.
    Wygrzewanie rozpocząłem od temperatury 20 stopnie, codziennie zwiększałem ją o 2 stopnie do 36 stopni, a potem o dwa stopie na dobę w dół.
    Proces ten mam zamiar powtórzyć dwukrotnie.
    Czy tak będzie ok?
    Sprawdź efekty wygrzewania - zmierz wilgotność.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Sprawdź efekty wygrzewania - zmierz wilgotność.
    Wylewki miałem robione wiosną, pomieszczenia mocno wentylowane - tak, że pomiar wilgotności dokonany przy pomiarze podłóg wykazał ~1.9%
    A podłogówka dobiero się rozpędzała.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony