dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Wełna Petralana

    Witam wszystkich!

    Czy kładliście już wełnę Petralana PETRALIGHT na poddaszu? Cenę ma bardzo korzystną, a jak nie ma różnicy, to po co przepłacac. Chyba, że jednak jest jakiś myk? Zamierzam położyć 50 cm w dwóch warstwach tej wełenki na stropie (od góry).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo dobre opinie ma ta wełna, ja bym się jej nie bał.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pomacaj i porównaj do Ursa Platinum 0,032 nawet w stanie zapakowanym. Folia jest tylko na tworzącej walca z opakowania, na "denkach" możesz pomacać. Ursa jest transportowana na stojąco. Powodzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Petralana nie robi wełny w rolkach w ogóle.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ja się tej wełny w zasadzie nie boję, ba! nawet już ją zamówiłem, jednak musiałem dodać trochę centów, żeby skompensować potencjalne nietrzymanie parametrów, czyli może ma 0.035, a może nie. Mogę powiedzieć, że jeśli ktoś się zdecyduje, to maksymalna grubość "płyty" * wynosi 24 cm - więcej technologia nie pozwala.

    Wełna kłuje dość agresywnie - kupiłem na próbę paczkę 10 cm mat i po rozłożeniu kaszlałem przez godzinę; bez ochrony skóry i, podejrzewam, oczu się nie obejdzie. Teraz nawet skafandra kupić nie można, bo cholerny wirus (jakby flizelina chroniła przez cząsteczką wielkości wirusa!). O maseczkach nie wspomnę, wszystko drogie jak cholera, a wełnę mega tanio kupiłem. Co za czasy

    * - to nie jest płyta, a raczej docięta na wymiar 1000x600 mata; niestety się rozwarstwia dość łatwo, więc jak ktoś planuje docieplić skosy na poddaszu niech lepiej weźmie to pod uwagę. Ja kładę wełnę na płaskim, więc jest mi wsio rawno.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Położyłem wełnę na całej powierzchni. Oto moje wrażenia:
    * wełna jest średniej jakości, dość łatwo się rozwarstwia podczas podnoszenia, niektóre płyty są źle sprasowane, wypadają z nich kołtuny itd
    * oczy miałem po każdym dniu pracy pełne kurzu z wełny - skóra pali jak cholera, noc ciężka, kaszel itd itp. Za bardzo nie można się przed tym bronić, bo okulary łatwo zaparowują
    * wełnę tak sobie się tnie, bo 24 cm grubości powodują, że nóż łatwo "zjeżdża"
    * było dość sporo odpadów, ale musiałem dokupić jedynie dwa baloty względem początkowych szacunków. Wełna na 130 m2 kosztowała ok 6500 zł brutto (48 cm!!) - to jest naprawdę tanio

    Czy kupiłbym tę wełnę jeszcze raz - zdecydowanie tak, bo cena skompensowała wszystkie niedogodności związane z kładzeniem tej izolacji.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Ja poleciłbym Ci wełnę Toprock Super jakość jest bardzo dobra
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    W końcu polski producent. Trzeba wspierać swoich, bo zyski zostaja w Polsce. Wiecie gdzie kupić to w mazowieckim?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony