dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przyłącza wod-kan a remont drogi

    Cześć,

    Mój problem jest jak poniższej:
    Zakupiony grunt (działka budowlana, w MPZP na budownictwo jednorodzinne) przylega bezpośrednio do drogi (gminna lub powiatowa, musiałbym sprawdzić) - piach utwardzony. W tym roku będzie wykonany generalny remont drogi (położenie asfaltu, chodników, sadzenie roślinek itp.), przetarg właśnie się zakończył, zaczną roboty za ok. 1 miesiąc.
    Czy mogę niejako wymusić na urzędzie, aby wykonali mi przyłącza wod-kan do mojej działki (nie ma tam jeszcze żadnej zabudowy) lub wymusili na wykonawcy takie wykonanie przyłączy? Chodzi o to, że jak wykonają drogę, to nie wepnę się pewnie przez 6 lat (na tyle ma być gwarancja na drogę), a sam na pewno nie zdążę załatwić projektu wod-kan, wszystkich uzgodnień oraz budowy przyłącza zanim wykonawca zacznie swoje prace wykonania drogi (1 miesiąc).

    Z góry dziękuję za odpowiedź!
    Ostatnio edytowane przez ktatar156 ; 08-06-2020 o 23:27

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    urząd nie wykona Ci przyłącza bez jego projektu, a projektu nie zrobią bez Twojego wniosku o przyłącze . Druga kwestia to, koszty wykonania przyłącz pokrywasz z własnej kieszeni

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam się, ja mogę pokryć te koszty - chcę to tylko zrobić przed remontem drogi i zastanawiam się jak będzie najefektywniej.
    Czyli raczej nie ma szans, że jak napiszę im wniosek o przyłącze to uwzględnią to już w projekcie, który jest zatwierdzony i przetarg się zakończył? =
    Wydawało mi się, że jest jakiś akt prawny obligujący organy publiczne to uzbrajania działek w miarę możliwości - a niesamowite to jest, że robią przetarg na drogę i nie uwzględniają w projekcie uzbrojenia działek budowlanych zostawiając na lodzie właścicieli tych nieruchomości...

  4. #4

    Domyślnie

    a skąd mają wiedzieć że Ty będziesz w przyszłości tam chciał wodę? To raczej Tobie powinno na tym zależeć.

  5. #5

    Domyślnie

    O ile kojarzę to gdy w gminie jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i teren jest w nim przewidziany pod zabudowę, musi być zapewniona możliwość przyłączenia działki do sieci elektroenergetycznej, wodno-kanalizacyjnej i ciepłowniczej - więc moim zdaniem w projekcie powinni uwzględnić przyłączenia - a jak wykonają tą drogę, to przez 6 lat się nie przyłączę, bo będzie gwarancja na drogę.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    gmina nie wyda publicznych pieniędzy w przysłowiowe "gówno" , które dopiero zwróci się za kilka lat jak ktoś postanowi wybudować dom.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony