dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Glazura w łazience mat i połysk ?

    Witam,
    Może ktoś doradzi, bo mam dylemat. Wymyśliłam projekt łazienki, w której chcę połączyć różne rodzaje płytek. Rodzaje chciałabym trzy: cegiełka na wannie i gebericie, płytki strukturalne w fale na ścianie nad wanną i gładkie ala betonowe na reszcie powierzchni. Wszystko chcę utrzymać w odcieniach beżu. I problem w tym, że chciałabym matowe, bo połysk jak dla mnie za bardzo rażący, jednak już się zorientowałam, że ciężko będzie znaleźć płytki w fale w macie i jeszcze w odpowiednim odcieniu. Zastanawiam się nad tym czy dałoby radę połączyć połysk z matem w ten sposób, że na tej jednej ścianie nad wanną dać płytki strukturalne w połysku a reszta łazienki w macie (do tego szafki byłyby białe matowe i podłoga drewnopodobna). Wszystko byłoby w odcieniach beżu tylko czy takie połączenie połysku z matem będzie tworzyło spójną całość? Może ktoś doradzi ?

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    To wszystko zależy od wybranych materiałów. Pomysł na taką monochromatyczną aranżację jest ciekawy, ale bardzo ryzykowny. To może się udać tylko wtedy, gdy odcień wszystkich płytek będzie identyczny. Teoretycznie jest to możliwe, natomiast praktycznie niemal niewykonalne, bo nawet płytki od jednego producenta, ale pochodzące z innej partii, mogą się różnić odcieniem. Jeśli natomiast płytki będą się różniły: 1) formatem, 2) strukturą, 3) połyskiem i 4) odcieniem, to we wnętrzu powstanie bałagan. Lepiej połączyć dwa rodzaje kafli identycznych kolorystycznie, a zróżnicowanych pod względem wielkości i struktury. Położyć je tylko w miejscach niezbędnych, a resztę łazienki np. pomalować farbą łazienkową w dobranym, beżowym odcieniu. Efekt końcowy będzie podobny a rozwiązanie bezpieczniejsze. Podłoga drewnopodobna także powinna odcieniem pasować do beżowych płytek.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    A ten projekt to masz jeszcze w głowie, czy już na papierze? Jeśli nie masz szczegółowego projektu i programu to kup papier milimetrowy i rozrysuj każdą ścianę. Ja miałam każdą płytkę i każde przycięcie rozrysowane. Później zapowiedziałam glazurnikowi, że jeśli zrobi inaczej to mu nie zapłacę.

    Mając projekt będziesz mogła ustalić, która płytka jest bazą, a która dekorem. Te fale będą tylko na jednym kawałku ściany? Jeśli tak, to czy nie możesz tam też dać cegiełkę?
    Wtedy mogłabyś dodać pasek ozdobny z mozaiki (dekor) na wannę i ścianę, żeby było nawiązanie - jeśli chcesz mocniejszy akcent.
    Natomiast połączenie mat i połysk zwykle jest OK, dużo zależy od tego jak się dobierze przejście (granicę) między jedną a drugą płytką.

    Masz może jakieś zdjęcia z inspiracjami dla połączenia cegiełki i falowanych płytek, bo jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony