dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Montaż paneli fotowoltaicznych - cena usługi montażu

    Przymierzam się do zainstalowania paneli na dachu i wysyłam do firm zapytania ofertowe. O ile jednak byłem w stanie znaleźć ceny potrzebnych elementów systemu (panele, falownik, konektory, kable etc.) i oszacować ich koszt, o tyle nie mam pojęcia, jakiego rzędu są stawki robocizny za montaż.

    Mam do zamontowania 24 lub 28 paneli (waham się pomiędzy dwoma modelami - 345 lub 435) na dachu o nachyleniu 45 st. pokrytym dachówką. Koszt wszystkich elementów systemu to 25-28 tys. zł w zależności od wariantu. Ile powinna kosztować usługa montażu?
    nie znam sie za cholere
    A BUDUJE

  2. #2

    Domyślnie

    Widzisz jak kupujesz instalację PV o mocy 10kWp zapłacisz około 37000-42000 PLN w sumie tylko tu firma zarabia na elementach i instalacji. W Twoim przypadku sytuacja jest inna firma zastaje sprzęt który ma użyć przy montażu, konstrukcja na dach może być inna niż ta z której firma korzysta, mogą wyniknąć jakieś problemy podczas instalacji (pewne braki) i weź tu teraz kombinuj. Myślę że około 14000 PLN wzięła by za to firma. Oczywiście to moje zdanie realnie powinno to kosztować 1000-1500 PLN (4-5 ludzi i dobra dniówka) ale to inny rodzaj roboty i firmy wymyśliły sobie takie a nie inne koszty.

    Lepiej pakuj się na dach zainstaluj sam lub z kumplem i weź elektryka z uprawnieniami za 700 PLN i niech przygotuje papiery do ZE.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Dniówka np. 300-400 zł.
    4 ludzi przez 2 dni.
    To daje cenę 2.400 zł do 3.200 zł. Strasznie tanio.
    Firmy biorą raczej 15-20 tysięcy złotych.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Mój kuzyn montuje instalacje i mówi że realna kwota to 500-800zl/kWp- w zależności od wielości instalacji. U ciebie powinno być bliżej 500zl. Problem będzie w znalezieniu ekipy, która się tego podejmie. Wiadomo że woleli by zrobić usługę kompleksowa z materiałami bo to dodatkowy zarobek dla nich na marzy. A że roboty mają pod dostatkiem to będzie ciężko. Ale kierunek obierasz dobry, ja tak robiłem i kosztowało mnie 3.300zl/kWp z 23%VATem. Proponuję skupić się na kupnie paneli i falownika a ekipa niech przywiezie swój system montażowy, przewody i zabezpieczenia - niech robią po swojemu.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dyletant Zobacz post
    Przymierzam się do zainstalowania paneli na dachu i wysyłam do firm zapytania ofertowe. O ile jednak byłem w stanie znaleźć ceny potrzebnych elementów systemu (panele, falownik, konektory, kable etc.) i oszacować ich koszt, o tyle nie mam pojęcia, jakiego rzędu są stawki robocizny za montaż.

    Mam do zamontowania 24 lub 28 paneli (waham się pomiędzy dwoma modelami - 345 lub 435) na dachu o nachyleniu 45 st. pokrytym dachówką. Koszt wszystkich elementów systemu to 25-28 tys. zł w zależności od wariantu. Ile powinna kosztować usługa montażu?
    a co z VAT sam płacisz 23% a firma naliczy ci tylko 8% od netto to 15% różnicy na twoją niekorzyść.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @Dyletant

    Jeśli sam nie będziesz montował PV, to raczej poszukaj firmy. Pomijając, że będziesz miał na całość gwarancję od jednego wykonawcy, to ta robocizna jest z materiałami, od których firma (zwłaszcza duża) ma rabat na te komponenty u swojego dostawcy.

    Sugeruję byś rozpoznał za ile kupiłbyś PV "w klockach", a ile wyniesie w całości pod klucz firmowa już na dachu. Może się okazać, że w drugim przypadku wyjdziesz lepiej.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a co z VAT sam płacisz 23% a firma naliczy ci tylko 8% od netto to 15% różnicy na twoją niekorzyść.
    Dyletant na zestaw ~10kWp w cenie ok. 26,5 tys. z 23% VAT co daje 23.300 zł z 8% VAT.
    Koszt takiej instalacji to ok. 40 tys. z 8% VAT.
    Czyli montaż i gwarancja na całość instalacji PV to ~16.700 zł.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jak już kiedyś pisałem ok 700-800zl za każdy kWp mocy malopolska Terminy odległe.To nie reklama.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Czyli 8.000 PLN a nie 2 x tyle + ekstra marża przy zakupie paneli i falownika.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony