dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Podczas rozmowy telefonicznej zwróciłem Pani na to uwagę ale powiedziała, że program przepuścił taki wymiar i uważa, że jest ok. Dla mnie to też przeginka.
    Na pewno nie jest ok.
    Skany są niestety kiepskiej jakości. Jaka jest cena ostatniej pozycji na REHALe? Tam z przodu jest 8?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Podczas rozmowy telefonicznej zwróciłem Pani na to uwagę ale powiedziała, że program przepuścił taki wymiar i uważa, że jest ok. Dla mnie to też przeginka.
    Szkło ma swoją wytrzymałość niezależnie od producenta. Szyby 4mm mają max pow. 3,4m2, przy czym niektóre firmy mają jeszcze bardziej rygorystyczne podejście i wprowadzają ograniczenie boku. Robiłem kiedyś takie okna - na granicy 3,4m2. w niekorzystnym układzie boków (kwadrat). Szyba na środku bardzo drży. Póki co - parę lat minęło, ale nic się nie stało. Ja jednak nie chciałbym się na niej oprzeć

    A Ty masz ponad 4m2...

    Moim zdaniem powinieneś ustalić jakie rozwiązania chcesz i jeszcze raz poprosić o korektę wyceny by mieć to porównywalne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Na pewno nie jest ok.
    Skany są niestety kiepskiej jakości. Jaka jest cena ostatniej pozycji na REHALe? Tam z przodu jest 8?
    Tak, 8276 z groszami netto.
    Pytanie czy warto prosić o korektę oferty okien z Drutexu, tyle złego się naczytałem na ich temat ze szkoda gadać. Poza tym jak puszczają takiego „babola” to co mogę znaleść w innym oknie?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Drutex to moloch. Tam w dziale projektowania pracuje dziesiątki jeśli nie setki osób i nie każy musi być orłem. Tym bardziej powinni mieć lepszy program.
    Jestem przekonany że na etapie zamówienia dostałbyś info o korekcie (albo na etapie placenia extra za szyby 6mm).

    Tak jak wspomniałem - tanie okna to stan umysłu sprzedawców i oni mało kiedy mają en dążenia do poprawności. Tam się liczy dopasowanie ceny do oczekiwań. Ceny, a nie okna...

    O Sonarolu czytasz mniej, bo oni się nie pozycjonują na lidera rynku dobrych okien, tak jak to robi Drutex.
    Jak kupujesz coś, co ma być extra to jesteś zawiedziony, gdy takie nie jest. A jak kupujesz w tej samej cenie coś "taniego" to i oczekiwania masz mniejsze..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Tak, 8276 z groszami netto.
    Pytanie czy warto prosić o korektę oferty okien z Drutexu, tyle złego się naczytałem na ich temat ze szkoda gadać. Poza tym jak puszczają takiego „babola” to co mogę znaleść w innym oknie?
    Coś dziwnie drogo ta pozycja. Nie wiem jak wygląda u nich program do wyceny ale może ktoś ma źle ustawioną dopłatę za szybę 6mm i stąd wyszedł jakiś kosmos?
    Pozycja 1 też ma "niepokojąco" wysoką cenę.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Nie mam wpływu na to jak może mieć ustawiony program ale jedno okno warte więcej niż wszystkie na innej ofercie. Chyba ze tych okien nie można porównywać do innych? Może jako fachowcy macie znajome dobre firmy z okolic Radomska?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Rozmawiałem dziś z Panem od oferty z Eurocoloru na profilu Rehau i Veka. Powiedział, że oferty owszem są z wysokiego "Ce" ale on ma obrany taki system handlowy i teraz możemy negocjować. Zwrócił mi uwagę na jedną rzecz, mianowicie w obu ofertach gdzie jest fix 2000x2400 plus drzwi balkonowe, oba elementy są wykonane wykonane z pakietu szybowego o grubości 6mm, stąd też taka cena. Ma mi jeszcze przygotować ofertę na profilach TROCAL ale jaki profil dokładnie to się dowiem jak dostane ofertę bo nawet nie dopytałem. Bajera przez telefon trwała ponad 30 minut. Zobaczymy co dalej, sam już nie wiem.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Kilka dni temu otrzymałem calkiem przyzwoitą ofertę na okna firmy Witraż na profilu Trocal 76 Innvo+. Czekam teraz na doprecyzowanie ceny. Poza producentem zastanawiam się jeszcze nad tym czy kupić z kolorem dwustronnym czy białe w środku. Kilka osób ostrzegało mnie przed kolorem Winchester w środku ze względu na bardzo oryginalny kolor tej okleiny i ewentualne problemy przy doborze pozostałych elementów wnętrza. Białe są raczej neutralne. Z drugiej strony czytałem tutaj na forum opinie ludzi, że drugi raz kupowali by okna w okleinie dwustronnej.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Sprzedawca Eurocoloru: oba skrzydła i pakiety 6mm świadczą o przyzwoitym podejściu do oferty. Dobrym, a nie obcinaniu ceny.

    Kolor: każdy będzie bronił swojego wyboru. Winchester bardzo dobrze się komponuje z naturalnym dębem - do popularne wybarwienie materiałów wykończeniowych.
    Biały - będzie tańszy o te kilka %. Szybko zapomnisz o kolorze okien w środku, dom to znacznie więcej istotnych wyborów.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Panowie a czy słyszeliście coś na temat profili Trocal 76MD? Na stole zostały okna Adams na Veka 82SL oraz WITRAŻ właśnie na profliu TROCAL 76 Innovo.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Pytałem i odpowiedzi nie otrzymałem. A, że nie lubie mieć tego co wszyscy (mimo, że chwalone i podobne dobre) to zdecydowałem się na okna Witraż na profilu TROCAL 76 Innovo+., kolor Irish Oak, kryte zawiasy. Wczoraj zakończył się montaż. Na jednej listwie przy okiennej zauważyłem nie dużą "sznitę" Co prawda patrząc prostopadle na okno to jej nie widać ale pod kątem już tak. Zapisane w protokole, będzie reklamowane. Jeśli chodzi o montaż zdecydowałem się n ciepłe parapety. Nie pamiętam liczby mocować na każdym oknie ale na kuchennym fixie 2000x1100 było ich 14 sztuk, otwory ładnie wypełnione pianą. Okna zostały wyregulowane ale pan powiedział żeby po tynkach dzwonić się jeszcze raz przesmaruje i jak będzie potrzeba wyreguluje. Tyle albo aż tyle.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Zwyczajnie zadałeś pytanie, na którą odpowiedzi nikt na forum nie znał. A my tu raczej nie piszemy gdy nie mamy nic sensownego do dodania (no, może poza mną.

    Troszkę mnie zaciekawiłeś ciepłymi parapetami. Mam nadzieję, ze poprawnie zamontowane..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Chciałem zrobić nowy wpis do dziennika budowy ale jak zwykle problem ze wstawianiem zdjęć. A co mogli zepsuć przy tym elemencie?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Np. notorycznie (z tego co widzę to nawet 90% przypadków) montowane są na podkładkach/ klinach + piana (to jest trudne do uratowania). Czasem firmy mówią, że to nie piana na klej do styropianu, ale użyty na dużą grubość jest już jak piana. A powinno być podparte liniowo, czyli zamontowane na zaprawę, ew. przyklejone (cienkowarstwowo) do przygotowanej wylewki. W ostateczności podlane betonem (to jedyny sposób na naprawę jeśli jest inaczej).
    No chyba że masz parapety z firmy Stropex, to te mają wtopioną listwę i je można montować jak okno.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 30-11-2020 o 07:37 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Wszystkie parapety maja pod sobą pianę które bardziej miała służyć jako dodatkowe uszczelnienie a nie podpora okna. Ale rzeczywiście widzę ze pod dwoma parapetami są kliny, może nie są jakoś głęboko osadzone ale są. Z jakiej firmy te parapety to nie wiem. Skoro robi to 90% firm to nie jest to aż tak bardzo znaczący błąd?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wszystkie parapety maja pod sobą pianę które bardziej miała służyć jako dodatkowe uszczelnienie a nie podpora okna. Ale rzeczywiście widzę ze pod dwoma parapetami są kliny, może nie są jakoś głęboko osadzone ale są. Z jakiej firmy te parapety to nie wiem. Skoro robi to 90% firm to nie jest to aż tak bardzo znaczący błąd?
    Ciekawa interpretacja, chwal firmę jak uważasz.

    Ja wiem jednak, że wszystkie instrukcje montażu standardowych podkładów dopuszczają jedynie dwie wersje montażu o których pisałem wyżej. I uważam, że 90% firm nie ma pojęcia jak należy montować.

    Zawsze linkowałem do instrukcji producenta parapetów, ale dziś na forum hurtowni materiałów do montażu:
    http://forum.xn--ciepe-parapety-jnc.pl/watek-11.html

    Jedna z najpopularniejszych firm dystrybucyjnych niedawno rozsyłała e-mailem dokładnie tą samą instrukcję, także chyba każdy monter miał możliwość się z tym zapoznać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #37

    Domyślnie

    Tak wiele form robi to źle bo ciepłe parapety dopiero przez kilka lat upowszechniły się na tyle że nawet tandeciarze zaczęli je montować. Skutki kiepskiego montażu nie wychodzą od razu, powiedzmy że są odczuwane po zamieszkaniu czyli jeszcze trochę musi minąć. Zresztą klient nie musi być świadom co mu spaprano kiedy zacznie się odbijanie piłeczki dealer-montażysta-serwis fabryczny i każdy wybiela siebie kosztem innych.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Tak wiele form robi to źle bo ciepłe parapety dopiero przez kilka lat upowszechniły się na tyle że nawet tandeciarze zaczęli je montować. Skutki kiepskiego montażu nie wychodzą od razu, powiedzmy że są odczuwane po zamieszkaniu czyli jeszcze trochę musi minąć. Zresztą klient nie musi być świadom co mu spaprano kiedy zacznie się odbijanie piłeczki dealer-montażysta-serwis fabryczny i każdy wybiela siebie kosztem innych.
    Ku przestrodze dla innych powiedz co może się stać i jak wielkie niedogodności mogą z tego wynikać?
    Oczywiście bądź tak łaskaw i opisz wszelakie błędy (i ich konsekwencje) jakie można popełnić podczas montażu ciepłych parapetów.
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 30-11-2020 o 20:02 Powód: Dopisek:)

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ku przestrodze dla innych powiedz co może się stać i jak wielkie niedogodności mogą z tego wynikać?
    Oczywiście bądź tak łaskaw i opisz wszelakie błędy (i ich konsekwencje) jakie można popełnić podczas montażu ciepłych parapetów.
    Podstawowy błąd to brak podparcia. A to może oznaczać osiadanie okna. Okno jest ciężkie, do tego pracuje - rozszerza się i kurczy. XPS może wbijać się w podkładki. kliny. Może rozkleić się na styku. W dalszej perspektywie straci szczelność. Może się źle zamykać. Oczywiście póki gwarancja firma będzie reagować. Ale po 10 latach przestanie a Ty się przyzwyczaisz..
    To się może stać. Nie musi.

    Nie zmienia to jednak faktu, że producencie tych materiałów przeprowadzili badania i pewien sposób montażu zalecili. A wg opisu u Ciebie nie został zastosowany i nie ma co dalej dyskutować.
    Stwierdzamy jedynie fakt, że firma którą chwalisz dostała plusy trochę na wyrost.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Wspominałeś o jakim wzmocnieniu parapetu. Na odciętym kawałku zauważyłem plastikowa listwę w kształcie litery T a na niej naklejona gąbeczka.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony