dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    myszu

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    6

    Domyślnie Nowo założony trawnik. Podlewanie, nawożenie, zwalczanie chwastów

    Dzień dobry,
    Mam nowo założony trawnik. 3 tygodnie temu zaczął wschodzić. Pogoda była dość korzystna, jestem już po 2 koszeniu.
    Mam założony system automatycznego podlewania.
    Aktualnie podlewam codziennie rano po 1,5L/m2. Jak często podlewać taki trawnik i jaką ilością wody na m2?
    W niektórych miejscach trochę ptaki zjadły nasion i trawnik gorzej wstawał, pojawiło się tam więcej chwastów. Czy na takim młodym trawniku moge je już jakoś zacząć zwalczać czy muszę poczekać?
    Trawnik dostał dawkę nawozu startowego przy wysiewie trawy, czy kolejne nawożenie zrobić po mięsiacu, może 2 ?
    Denerwują mnie chwasty które wstały razem z trawą, jest jakaś opcja ich zwalczenia na młodym trawniku bez ręcznego pielenia?
    Nawóz 100 dni + zwalczanie chwastów też chyba nie da rady z młodym trawnikiem

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samremontuje

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Prusice
    Kod pocztowy
    55-110
    Posty
    31

    Domyślnie

    Nawadnianie zależy od tego, jak długo trawnik jest nasłoneczniony w ciągu dnia. 1,5l wydaje się trochę mało. Pamiętaj, że korzenie zawsze ciągną do wody, jeżeli woda będzie płytko, to korzenie mogą rosnąć do góry i niesie to ze sobą niebezpieczeństwo spalenia korzeni jak przyjdą upały.

    Jeżeli chodzi o nawóz, to sprawdź na etykiecie, każdy nawóz ma instrukcję stosowania oraz opis jak często stosować.

    Co do chwastów, jeżeli to punktowe zjawisko i nie ma tego dużo, to wyrwij z korzeniami i sypnij kilka nasion zagrzebując je w ziemi. Jeżeli jest tego więcej, to poczekaj jeszcze trochę, daj się najpierw nieco lepiej ukorzenić trawnikowi, a później specjalny preparat do zwalczania chwastów w trawniku. Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest podanie jesienią nawozu potasowego, żeby ładnie przezimował. Chyba że ogrzewasz dom drewnem i masz czysty popiół, podobno sprawdza się lepiej niż niejeden nawóz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony