dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Salon z aneksem o dziwnym kształcie

    Witam, czeka mnie urządzanie pierwszego mieszkania w życiu. Mam pewien zarys co bym chciała natomiast nie wiem, czy będzie to praktyczne i czy w ogóle tak się da Chodzi mi tutaj głównie o salon z aneksem, który ma dosyć nietypowy kształt. Wydaje mi się, że stół chyba powinien zostać tam gdzie jest narysowany na projekcie od dewelopera, bo wszystko inne tam ciężko ustawić. Na część kuchenno- telewizyjną pozostaje mało miejsca. Nie podoba mi się kuchnia tylko na jednej ścianie, zresztą jest też za mała żeby wszystko się pomieściło. Chciałabym jednak też zachować jakiś odstęp między częścią kuchenną a telewizorem. Wymyśliłam sobie pewną kuchnię (załączyłam rysunek części salonowo kuchennej, bez części ze stołem. Mam jednak kilka wątpliwości. Czy odległość między blatami 100 cm będzie wystarczająca? ( nie chciałabym robić więcej żeby zostało więcej miejsca na salon. Nie wiem również czy płyta indukcyjna może być na szafce w której znajdują się kosze na garnki. Ogólnie mam też problem jak to wszystko będzie wizualnie wyglądało. Czy kuchnia nie zabiera ogólnie za dużo miejsca, czy nie będzie naćkane? Chciałabym meble do samego sufitu, myślałam o lakierze szarym w połysku Niestety nie umiem obsługiwać programów i stworzyć sobie rysunku. Narysowałam co bym chciała na kartce. Poniżej legenda z oznaczeniami jak to sobie wymyśliłam. Długość ściany na której są meble kuchenne to około 290cm, a ściana z telewizorem ma około 445 cm

    1. Lodówka w zabudowie
    2. słupek z piekarnikiem. Planuję zakup takiego 2w1-piekarniko mikrofalówka. Pod tym chciałabym szuflady. Wiem, że słupek zajmuje miejsce, jednak bardzo mi się podoba i chciałabym żeby pozostał
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon z aneksem.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	13,6 KB
ID:	445117   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysunek.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	445118  
    Ostatnio edytowane przez kaloszz1 ; 15-06-2020 o 09:32

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym chyba stół wrzucił w miejsce kanapy a "salon" zrobił przed balkonem.

  3. #3

    Domyślnie

    Kuchnia w jednym rzędzie przy dłuższej ścianie plus wyspa (ok.100x60cm w odległości ok.110cm od głównego blatu) z tyłu ścianki z tv. Część salonową oddzieliłabym (chociażby symbolicznie - np. ażurowy regał) od przedpokoju i widoku na wejście do łazienki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	445126



    Więcej kombinowania i demolki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	445130

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	54,5 KB
ID:	445131
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 12-06-2020 o 16:11 Powód: dodane propozycje 2 i 3

  4. #4

    Domyślnie

    Alicyja dziękuję Nawet nie myślałam, że to pomieszczenie można zaaranżować na tyle sposobów Pierwszy pomysł jest jak najbardziej do przemyślenia, z pozostałymi faktycznie za dużo zamieszania.

    Własnie zauważyłam, ze w poście została ucięta legenda dotycząca mojego pomysłu na kuchnie i salon. Chyba się nie zmieściła. Załączam poniżej legendę i bardzo prosze o ocenę czy tak się da . Jeśli ktoś byłby wstanie to narysować w jakimś programie to będę przewdzięczna <3

    Legenda do rysunku :
    1. Lodówka w zabudowie
    2. słupek z piekarnikiem. Planuję zakup takiego 2w1-piekarniko mikrofalówka. Pod tym chciałabym szuflady. Wiem, że słupek zajmuje miejsce, jednak bardzo mi się podoba i chciałabym żeby pozostał ������
    3. Zmywarka 45cm
    4. Szafka z szufladą na śmietniki, nad nią zlew 1,5 komory z ociekaczem. Chciałabym zamontować go tak żeby część z ociekaczem była nad zmywarką.
    5. Pusty blat z kontaktami i szafka narożna
    6. Szafka narożna z wysuwanymi koszami prostokątnymi na garnki, a na górze płyta indukcyjna. Nie wiem czy tak może być, że kosze na garnki będą w szafce na której jest płyta. Nad płytą chciałabym okap podszafkowy, podłączany do komina. I tu pytanie, czy bez problemu możnaby go było podłączyć?
    7. Pusty blat 40 cm, pod nim szuflady ( chciałabym blat 40 cm żeby ta ściana nie była za długa i żeby był jakiś odstęp między kuchnią a salonem)
    8. Szafka narożna 40 cm pusty blat
    9. Szafka szerokość 40 cm , długość 60 cm. Szafka narożna ze zwykłymi półkami, np. do przechowywania zgrzewek wody czy czegoś większego.
    10. Nie wiem czy tu jeszcze jedną szafkę czy już będzie za dużo i może skończyć na numerze 9. Jak myślicie?������
    11. Tu chciałabym postawić jakąś szafke/komodę, tak żeby przedłuzyc sciankę na której stoi naroznik i żeby tak nie wystawał. Boję się jednak trochę czy będzie to dobrze wyglądalo. Ta wnęka ma 57 cm, więc szafka powinna mieć małą szerokość, jednak być głęboka, żeby zakryła całą kanapę.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy systemy koszy wysuwnych do szafek narożnych zmieszczą się pod płytą - może jest jakiś zakres regulacji wysokości. Narysowałam Twoją wersję - szary prostokąt to kanapa 200x90cm, czerwony kontur to narożnik 240x160cm i szafka 45cm na przedłużeniu półwyspu. Dla mnie taka kuchnia byłaby mega niefunkcjonalna, ograniczenie widoku z kanapy do ściany naprzeciwko i kuchni niekomfortowe. W tym układzie nie widzę żadnych plusów poza może małą ingerencją w instalacje i przyłącza co w perspektywie urządzania mieszania na lata moim zdaniem nie powinno być ważniejsze od funkcjonalności i estetyki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	445206

    I jeszcze jedna moja propozycja bazująca na 3 ale bez ruszania łazienki - przedłużona tylko ściana z ciągiem kuchennym o ok.60cm a na dłuższą ścianę zakręca tylko wysoka zabudowa (szafka narożna otwierana pod piekarnikiem lub pod blatem obok zlewu). Kanapa z widokiem na większą część pokoju dziennego, stół może być prostokątny lub kwadratowy przystawiony do ściany.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	445207

  6. #6

    Domyślnie

    Alicyja bardzo Ci dziękuję. Nie pomyślałam, że w moim projekcie widok z narożnika na resztę pokoju jest tak bardzo ograniczony. Jestem Ci bardzo wdzięczna za pomoc i za to, że tak to wszystko rozrysowałaś ponieważ dopiero teraz mogę sobie uświadomić jak to ma wyglądać. W sumie gdyby zamienić miejscami telewizor z narożnikiem to będzie całkiem ok. Tyle, że narożnik będzie przylegał do mebli kuchennych i nie wiem czy wizualnie będzie to dobrze wygladało.

    Jednak jak zobaczyłam Twój ostatni projekt to chyba jednak postawię na niego. Wszystko wydaje się funkcjonalne i przy tym bardzo mi się podoba. Szkoda tylko, że w ten sposób zmieści się jedynie kanapa, a nie narożnik, jednak może uda mi się na zamówienie zrobić mniejszy narożnik, lub jeśli nie to pozostanę przy kanapie bo ten projekt bardzo mi się podoba . Mam jeszcze pytanka co do tego projektu:
    -Lepiej jeśli lodówka i słupek z piekarnikiem będzie na tej dłuższej scianie? Czy mogę spokojnie umieścić je na tej krótszej ścianie ( w miejscu gdzie dobudujemy ściankę)?
    -Mam też pytanko o ten szereg zabudowy po lewej stronie pokoju (przy stole) . Bardzo podoba mi się pomysł postawienia tam czego. Jakiej szerokosci są narysowane przez Ciebie meble i co polecasz żeby tam stało, tak żeby ładnie wyglądało?

  7. #7

    Domyślnie

    Zrobiłam wizualkę z wysoką zabudową przy wejściu - tak może i nawet ładniej. Zamiast płytkich półek na całą lewą ścianę postawiłam w poprzek ażurowy (w górnej części) regał a przy nim od strony przedpokoju siedzisko/schowek. Stół przystawiony do ściany. Nad płytą nie dawałabym już szafek wiszących tylko sam okap żeby nie było za ciężko i jakaś symboliczna przegroda na końcu blatu od strony kanapy. Wstawiłam narożnik ok.245cm ale nie uwzględniłam grzejnika pod oknem i ewentualnej listwy dystansowej w szafce narożnej (wyobraziłam sobie na tej ścianie pod płytą szuflady 90cm i cargo 30cm).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4A.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	445261

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4B.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	445262

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4C.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	445263

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4D.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	445264

  8. #8

    Domyślnie

    Wow dziękuję za wizualizację, wygląda to naprawdę dobrze. Wszystko co potrzebne jest, także jest naprawdę funkcjonalnie i pozostaje nawet przestrzeń. Myślę, że na kaloryfer będziemy mogli zrobić dziurę pod parapetem, wtedy nie będzie zajmował miejsca.
    Czy mogłabym Cię jeszcze poprosić o wizualizację z projektu ze zdjęcia poniżej ( w wersji bez elementów zaznaczonych na czerwono, czyli bez jednej dodatkowej szafki w kuchni i z narożnikiem o szerokości 200 cm). Szafki w kuchni na dwóch ścianach do samego sufitu . Plus jeśli mogłabym prosić to umieszczenie na wizualizacji zabudowy zaznaczonej na zielono. Będę bardzo wdzięczna ponieważ chciałabym sobie to porównać z wizualizacją, którą już od Ciebie otrzymałam. Na niej jest naprawdę sporo przestrzeni jak na tak małe pomieszczenie. Natomiast domyślam się, ze moja wersja znacznie przytłoczy pomieszczenie, ale chciałabym jeszcze móc to zobaczyć


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	445267

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zabudowa.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	445268

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję ślicznie Alicyja. Oj teraz to już całkiem widzę, że ten kawałek blatu na przeciwko zlewu kompletnie nie wygląda. Może przez to ze to 40 cm. Teraz już jestem całkowicie pewna, że postawię na projekt od Ciebie, przedłużę dłuższą ściankę na której jest kuchnia, jest to świetne rozwiązanie, zyskuję dzięki temu kawałek blatu. Kanapa też lepiej będzie wyglądała na stronie gdzie jest kuchnia. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, raz jeszcze dziękuję

    Pozwolę sobie jeszcze zadać pytanie odnośnie łazienki. Wymyśliłam sobie, że po stronie na której jest umywalka będzie na całej długości blat, a pod nim np szuflady i szafka z zabudowanym koszem na bieliznę. Może po tej stronie nie robić w ogóle górnych szafek, zeby nie przytłoczyć pomieszczenia, natomiast po drugiej stronie myslałam o szafce nad wc pociągniętej dalej na pustą ścianę. Nad pralką jest kaloryfer więc tam już się nie da. Czy to wyglądałoby wporządku? Czy może jednak sa lepsze pomysły na urządzenie tej łazienki. Zalezy mi na zamkniętych szafkach do przechowywania, ale też żeby nie wyszła klitka z tej lazienki. Raczej stawiamy na wannę, ale nie wykluczam prysznica jeśli tak będzie lepiej. Będę wdzięczna za pomoc, wiem, że warto tu zapytać bo z kuchnią uzyskałam mega pomoc

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moja łazienka wymiary.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	445282

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mojecale.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	445283

  11. #11

    Domyślnie

    Problem z łazienką jest taki, że jest w niej dużo elementów a każdy ma inną wysokość, głębokość i szerokość - wliczam w to drzwi i komin. Przydałoby się to jakoś ujednolicić, wydzielić strefy funkcjonalne i wizualne.

    Z ogólnych sugestii:
    - Nie lubię jak szafka umywalkowa przylega do wanny, jeśli jest miejsce to zalecam odstęp - w tym przypadku zakończyłabym ją równo z kominem a obok wanny np. regalik na kółkach na akcesoria kąpielowe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	umywalka.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	445344

    - Umywalkę umieściłabym naprzeciwko sedesu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanna.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	445345

    - Fajnie jakby stelaż wc był niski, ok 90cm (standardowy to ok.110-120cm) żeby nie wystawał wyżej niż pralka.
    - Szafka nad sedesem takiej samej szerokości jak zabudowa stelaża. Typowy stelaż ma ok.50cm szerokości ale postawienie go w samym rogu nie zapewni zalecanej odległości muszli od bocznej ściany lub mebla (min.20cm) bo muszla ma ok. 35cm. Z kolei odsunięcie stelaża na te kilkanaście centymetrów i zabudowanie razem z nim tylko luki w rogu może jest poprawne ale niezbyt estetyczne - brak symetrii - dlatego dodałabym też kawałek z drugiej strony żeby uzyskać minimum 75cm.
    - przy szerokości pralki 60cm i miejsca na kibelek 75cm jest jeszcze w tej wnęce na oko ok.30-40cm i pozostaje kwestia jak to zagospodarować.
    A) Można pod wspólnym blatem 90cm schować pralkę i wąskie cargo na proszek do prania itp ale wtedy pasowałoby dać też szerszy grzejnik albo chociaż przesunąć go centralnie nad środek blatu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc-pralka A.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	445346

    B) Albo przedłużyć płytką szafką zabudowę stelaża (całość wykończyć taką samą płyta meblową), między pralką a wc postawić wiaderko na proszek do prania albo kocią kuwetę i oczywiście szafka wisząca też szersza.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc-pralka B.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	445347

    C) mniej mi się podoba ta opcja bo chyba za dużo się dzieje - kibelek odsunięty trochę bardziej od komina i tam wstawiona wysoka do sufitu wąska a głęboka szafka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc-pralka C.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	445348

  12. #12

    Domyślnie

    Kurczę, faktycznie jakoś to nie wygląda. Chyba opcja nr 2 jest najlepsza. Pomyślałam, że najlepiej byłoby przenieść kaloryfer i wtedy móc zrobić nad pralką zabudowę do samej góry. Myślałam o czymś takim jak na zdjęciu poniżej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafki.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	13,6 KB
ID:	445433

    Nie wiem jak wygląda kwestia przeniesienia kaloryfera. Wydaje mi się, ze najlepiej byłoby przenieść go na ścianę zaznaczoną na czerwono, ale nie wiem czy tak można i czy nie byłoby to za bardzo kłopotliwe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kaloryfer.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	445434

  13. #13

    Domyślnie

    D) Prawdopodobnie dałoby się przenieść grzejnik nad kibelek bo na drugą stronę drzwi to wątpię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc-pralka D.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	445446

    E) Taki mniej więcej był mój pierwszy pomysł ale nie wiem czy ma sens bo zakładał zamknięcie grzejnika za ażurowymi drzwiczkami (tak jak szafkę nad sedesem), alternatywnie grzejnik (wąski i raczej płaski) przeniesiony na ścianę obok drzwi ale nadal nad pralką.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc-pralka E.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	445447

  14. #14

    Domyślnie

    kurczę, liczyłam, ze uda się przenieść kaloryfer na na drugą stronę drzwi zamykać w szafce raczej bym nie chciała

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ta kanapa wygląda jakby stała w kuchni. lepsze były pierwsze pomysły alicyji, gdzie kanapa tworzyła salon a kuchnia ze stołem drugą część..

  16. #16

    Domyślnie

    ale zależałoby mi żeby zmieścił się narożnik z funkcją spania. Może być on trochę mniejszy niż standard, ale chciałabym zeby był to jednak narożnik

  17. #17
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Po drugiej stronie drzwi kaloryfer zmieści się bez problemu, ale praktyczniej chyba byłoby go zmieścić pomiędzy umywalką a wanną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony