dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Skrzynka elektryczna a minimalna szerokość wjazdu na działkę

    Witam wszystkich, mam problem z umieszczeniem skrzynki energetycznej przy wjeździe na moją działkę. Niestety jedyny dostęp z drogi (wewnętrznej) to 470 cm, a ponieważ chcę umieścić bramę 350 cm + furtkę 100 cm, pojawia się problem. Na rysunku zaznaczyłem jak energetyka postawiła przyłącze, interesuje mnie czy jest to zgodne z warunkami technicznymi - rozdział 2, par. 14:

    1. Do działek budowlanych oraz do budynków i urządzeń z nimi związanych należy zapewnić dojście i dojazd umożliwiający dostęp do drogi publicznej, odpowiednie do przeznaczenia i sposobu ich użytkowania oraz wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej, określonych w przepisach odrębnych. Szerokość jezdni stanowiącej dojazd nie może być mniejsza niż 3 m.

    tutaj ok - droga wewnętrzna jest odpowiednio szeroka

    2. Dopuszcza się zastosowanie dojścia i dojazdu do działek budo wlanych w postaci ciągu pieszo-jezdnego, pod warunkiem że ma on szerokość nie mniejszą niż 5 m, umożliwiającą ruch pieszy oraz ruch i postój pojazdów.

    tutaj również - droga wewnętrzna nie ma chodnika, również szerokość zachowana

    3. Do budynku i urządzeń z nim związanych, wymagających dojazdów, funkcję tę mogą spełniać dojścia, pod warunkiem że ich szerokość nie będzie mniejsza niż 4,5 m.

    no właśnie - czy takie usytuowanie skrzynki jest zgodne z tym punktem?
    Wiem, że energetyka robi tak jak jest na projekcie (no powiedzmy) ale czy w takiej sytuacji nie popełniono tutaj błędu na etapie projektowania?


    Bardzo zależy mi na 4,5 metrowej szerokości w świetle, mogę skrzynkę umieścić po swojej stronie i cofnąć bramę aby zostawić do niej dostęp.
    Pytanie czy dobrze rozumiem przepis, że 4,5 metra powinno być zachowane? Może są jakieś inne wytyczne w tym zakresie?

    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
    Neriton
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WJAZD.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	445190  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Więcej rysunku!

  3. #3

    Domyślnie

    Przesyłam jeszcze fragment mapki z zaznaczonym wjazdem o którym mowa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wjazd2.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	14,2 KB
ID:	445192

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Niestety wykonawca ostatniego podziału (czerwona linia od lewej) nie popisał się wyobraźnią. Chytrość wzięła górę.
    Porozmawiaj z sąsiadem z prawej. Dwie szafki piętrowo postawić przy granicy prostopadłej do zejścia granic 9,45 i 28,39, za nimi metr ogrodzenia i dopiero jego brama(dalej na prawo).
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 15-06-2020 o 00:51 Powód: Porozmawiaj...

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety skrzynki już są na swoim miejscu, jedyna opcja to zmiana projektu i przestawienie skrzynki na mój koszt. Przed tym chciałbym jednak zweryfikować owe 4,5 metra. Elektrycy trzymali się projektu ale podejrzewam, że projekt jest źle zrobiony i jeśli taka szerokość powinna być zachowana, to naprawy będę wymagał od osoby która projektowała.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Możesz wojować formalnie a możesz pogadać z ekipą gdy będą w pobliżu. Potem geodeta zamierzy stan istniejący i tak na mapie pozostanie. Masz 18 lat , wiesz co robisz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony