dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Oświetlenie salki do tenisa stołowego

    Są tu jacyś spece od oświetlenia?
    Za kilka miesięcy będę chciał poprowadzić instalację elektryczną w pomieszczeniu 4,40 x 8,90 [m] o wysokości 2,50 m.
    Na środku pomieszczenia będzie stół do tenisa stołowego i chciałbym jakoś sensownie oświetlić to pomieszczenie, żeby światło nie oślepiało graczy oraz żeby nie było cienia nad stołem i żeby była dobra widoczność w trakcie gry.
    Tradycyjnie stosowane były chyba takie klosze powieszone nad siatką, ale ze względu na małą wysokość pomieszczenia (2,50m) chyba nie ma takiej konieczności?
    Nie wiem, czy może kilka paneli LED rozmieszczonych nad stołem i w pozostałych częściach pomieszczenia spełniłoby swoje zadanie?
    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie z doborem oświetlenia do takiej salki, to byłbym wdzięczny.

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm a myślałeś może o lampach l Dają fajne światło dzienne, bardzo zbliżone do tego słonecznego, myślę że tenis stołowy byłby w ten sposób dużo przyjemniejszy
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 16-06-2020 o 15:05

  3. #3

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cześć, u mnie w domu rodzinnym w suterynie jest pokój ze stołem do ping ponga. Pomieszczenie oświetlają dwie jarzeniówki umieszczone mniej więcej nad miejscem, gdzie zaczyna się stół/stoi gracz.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andi79

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-120
    Posty
    4

    Domyślnie

    W takim miejscu fajnie by pasowała lampa która wygląda jak sztuczne okno taka lampa pasuje również do salonów czy kuchnio-salonów. Widziałem u znajomego w domu. Wygląda to bardzo nowocześnie
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 11-09-2020 o 08:22

  6. #6

    Domyślnie

    Sorry, ale odnoszę wrażenie, że chcesz tu przemycić reklamę.
    Z tego co widzę, to oczywistym jest, że to oświetlenie nie jest cienkie i najprawdopodobniej wymaga podwieszanego sufitu, więc ma się to nijak do mojego pytania.

    Czy uważacie, że takie oświetlenie taśmami LED 24V będzie w sam raz?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oświetlenie pingla.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	446092

  7. #7

    Domyślnie

    Cześć.

    Aby podejść do tematu profesjonalnie należy dokonać symulacji oświetlenia np w programie Dialux. Dzięki temu możemy zaplanować oświetlenie uzyskując zadowalające i spełniające wymogi standardy oświetlenia. Pozdrawiam
    REKLAMA NA FM JEST PŁATNA

  8. #8

    Domyślnie

    Chodzi o ten program?

    https://www.dialux.com/en-GB/download

    Czy to płatny program?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Darmowy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Chodzi o ten program?

    https://www.dialux.com/en-GB/download

    Czy to płatny program?

    Tak to jest ten program. Jest on darmowy i nie bardzo trudny i w dodatku w języku Polskim.


    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 04-11-2020 o 20:07

  11. #11

    Domyślnie

    Pewnie mam za starego kompa, bo:

    Kod:
    The .NET Framework 4.7.2 is not supported on this operating system.

  12. #12

    Domyślnie

    Jestem na bieżąco w temacie bo właśnie wymieniam oświetlenie w pokoju do pingponga na takie jak w załączniku. Mam je obok w biurze i jest rewelacyjne. Zresztą gracze mi tak doradzili. Szkoda bo w sumie wymieniam nowe na nowe Ale te ledy punktowe mega mnie wkurzały...

    Pokój mam o wymiarach 6.8x4.8 i wysokości około 3m. W moim przypadku dwa takie panele 60x60 w zupełności wystarczą. U siebie daj 3. Podeślę potem zdjęcie jak to wszystko jest zapalone z boku.

    Zdjęcia przedstawiają mój pokój do gry wraz z najnowszym zakupem- dartem Go oświetliłem halogenem, którego lotki nie będą w stanie przebić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1609342137169.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	64,3 KB
ID:	451519
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1609342423892.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	451520
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1609342137157.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	451521

  13. #13

    Domyślnie

    Super.
    W sumie ja już mam przygotowaną instalację pod taśmy LED, no ale zobaczymy.
    Czy na tych panelach gra się wygodnie?
    Dart w tym samym pomieszczeniu co stół?

  14. #14

    Domyślnie

    Na panelach gra się bardzo wygodnie, gdyż nie dają one praktycznie cienia.

    Stół mam w tym samym pomieszczeniu co dart i nie jest to żaden problem.

    Poniżej zdjęcie, gdzie wszystko widać trochę lepiej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stol.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	451541

  15. #15

    Domyślnie

    Potwierdzam - te oprawy panelowe są naprawdę niezłe - mam je w kilku pomieszczeniach jako główne oświetlenie i do pracy (czy gry) nadają się idealnie. Co ciekawe, w środku to pop prostu kilkadziesiąt diód rozmieszczonych po obwodzie, ale matowe szkło+biały ekran dają właśnie doskonały efekt.
    ***** ***

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Potwierdzam - te oprawy panelowe są naprawdę niezłe - mam je w kilku pomieszczeniach jako główne oświetlenie i do pracy (czy gry) nadają się idealnie. Co ciekawe, w środku to pop prostu kilkadziesiąt diód rozmieszczonych po obwodzie, ale matowe szkło+biały ekran dają właśnie doskonały efekt.
    Tylko moim zdaniem jest to światło mało przyjemne. Dobre do biura czy pokoju sportowego.
    Jednak np. w salonie, sypialni czy pokojach dzieci raczej bym go nie zamontował.
    Choć z drugiej strony to każdy rodzaj oświetlenia ma plusy i minusy
    Najbardziej osobiście nie trawie tych punktowych ledów czy tam halogenów.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Na panelach gra się bardzo wygodnie, gdyż nie dają one praktycznie cienia.
    Chodziło mi o to jak się gra na panelach podłogowych.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Chodziło mi o to jak się gra na panelach podłogowych.
    Ja nie mam paneli, tylko płytki

    Z innej beczki, generalnie rewelacja mam je w całym domu i mega polecam.

    Kosztowały 90zł/M2 firmy Nova Gala i oprócz tam wysokich parametrów ścieralności, grubości itd. są dodatkowo barwione w masie. Ja nie wiem czy do 200zł/M2 jest jakaś konkurencja dla nich, która również byłaby tak wytworzona. Oni w zeszłym roku otworzyli nowy zakład i mega podnieśli jakość, nie podnosząc ceny.

  19. #19

    Domyślnie

    Duże (szerokie na ok 50-60cm) plafony na 2-3 żarówki standardowe z blendą z tkaniny, niskie i dobrze rozpraszające światło 2 sztuki albo 4 to full wypas
    Jako żarówki możesz zastosować sobie dowolne -jak będziesz chciał.

  20. #20

    Domyślnie

    Witam! Wydaje się, że masz konkretny plan dotyczący oświetlenia dla tego pomieszczenia. Faktycznie, ze względu na niewielką wysokość (2,50 m) tradycyjne klosze mogą okazać się niepraktyczne. Rozważenie kilku paneli LED umieszczonych strategicznie nad stołem oraz w innych częściach pomieszczenia może być dobrym rozwiązaniem. To pozwoli na równomierne i niewpadające w oczy oświetlenie, co jest kluczowe podczas gry w tenisa stołowego. Zalecam przetestowanie różnych konfiguracji, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej salki. Jeśli jednak potrzebujesz bardziej specjalistycznej porady, warto skonsultować się z ekspertem ds. oświetlenia. Jeśli interesuje Cię także zakłady bukmacherskie, możesz sprawdzić aktualny ranking bukmacherów na stronie https://www.probukmacher.pl/ranking-bukmacherow/. Życzę powodzenia z Twoim projektem instalacji elektrycznej!
    Ostatnio edytowane przez PippaMartin ; 20-09-2023 o 09:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony