dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Pomocy mieszkanie ok 60m2 po dziadkach

    Witam tak jak w temacie można powiedzieć że odziedziczyłem mieszkanie po dziadkach. Obecnie nie nadaje się do zamieszkania wymaga remontu. Nie mam zbytnio pomysłu na aranżację, więc zostawiam wam pole do popisu. Zapraszam do pomocy. Niżej rzut mieszkania i zrzut zwymiarowany jeśli są jakieś pytania to proszę pytać odpowiem na nie.




  2. #2

    Domyślnie

    Jako że mam chwilę czasu postanowiłem sam spróbować wykonać projekt i chciałbym się dowiedzieć co myślicie na ten temat zrobiłem dwa projekty linki do galerii przesyłam poniżej:

    -projekt1
    https://photos.app.goo.gl/5oz3gvUmPebzhJuL7

    -projekt2
    https://photos.app.goo.gl/Gv37js16AnPzQcA8A

  3. #3

    Domyślnie

    Z tych dwóch wersji lepsza jest 2 ale rozplanowanie kuchni masakryczne - zlew upchnięty obok lodówki a słupek z piekarnikiem i płyta odstawione od reszty.
    Na ścianie naprzeciwko okna zrobiłabym zabudowę z szaf, może z wkomponowaną lodówą i/lub piekarnikiem w słupku jeśli wolisz więcej blatu przy oknie. Przykładowe ustawienia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	445273


    Jeśli masz możliwość to w sypialni wstaw podwójne drzwi tarasowe zamiast blokowego układu drzwi balkonowe+okno. Darowałabym sobie drzwi do salonu, chyba że druga połówka lubi hałasować w kuchni jak oglądasz tv

  4. #4

    Domyślnie

    to tak co do sypialni i podwójnych drzwi możliwe ale raczej nie wykonalne na mój budżet biurko też rozważałem w sypialni ale z tego że praca opiera się głównie na pracy przy komputerze i włączonym monitorze praktycznie 24g/h odpada taka opcja musi być w pokoju i musi być duże

    co do kuchni piekarnik jest tak ustawiony ponieważ wtedy nie trzeba praktycznie w ogóle przerabiać gazu tak samo z wodą zmywarka i zlew na tej samej ścianie co łazienka

    niżej projekt czerwonym kolorem rura z gazem zaznaczona
    https://photos.app.goo.gl/a8rUoActJm1u2gxy9

  5. #5

    Domyślnie

    Jak będziesz wybierał oświetlenie wziąłbym pod uwagę lampy led , dają świetne światło i jest to mój ostatni zakup z którego jestem bardzo zadowolony, skoro pracujesz w sypialni, myślę że byłoby to super rozwiązanie
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 18-06-2020 o 16:12

  6. #6

    Domyślnie

    nie chcę pracować w sypialni tylko w pokoju

    co do ledów planuję w całym domu zastosować żeby zminimalizować rachunki chociaż na oświetleniu

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    proponuję biurko zrobić w tym ciągu szaf w kuchni. Przy pracy przy komputerze nie potrzebujesz bezpośredniego dostępu światła.
    Pokój jest za mały by wciskać tam jeszcze jedną funkcję.


  8. #8

    Domyślnie

    nie chcę zamykać/zmniejszać kuchni

  9. #9

    Domyślnie

    zmieniłem położenie w kuchni i biurka w pokoju
    teraz lepiej to wygląda ?
    [img] https://www.fotosik.pl/zdjecie/016e8d8300628b58 [/img]

  10. #10

    Domyślnie

    Biuro w sypialni oddzielone od łóżka ścianką czy inną przegrodą. W kuchni kuchenka i piekarnik (oraz lodówka) przy ścianie z gazem, półwysep ze zlewem przylega do ściany łazienki. Miejsce na szybkie posiłki przy blacie barowym lub niewielkim stoliku pod oknem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	445312

    Jeśli koniecznie chcesz biurko w salonie to stół na max. 3 osoby w kuchni chyba wystarczy. I poczytaj o trójkącie roboczym i ogólnie ergonomii w kuchni.

  11. #11

    Domyślnie

    zostawiam chyba tak
    zlew i zmywarka przeniosłem na ścianę z oknem, lodówka zostaje w tym samym miejscu i piekarnik również, koło palników jest dodane 40 cm blatu a później nieduży stolik
    pokój wywalam biurko do sypialni, zostaje stół dla gości w razie w i dodaje szafkę rtv pod tv
    sypialnia szafa idzie na ścianę z drzwiami a na miejsce szafy idzie biurko


  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lodówka bardzo daleko od blatu roboczego.

  13. #13

    Domyślnie

    Kuchenka daleko od zlewu - latać 3 czy 4 metry żeby odcedzić makaron...

  14. #14

    Domyślnie

    przecież lodówka jest przy blacie roboczym ?

    co do kuchni to prawda tyle że tak jak pisałem komin znajduje się tam gdzie teraz jest kuchnia a przerabiać gaz to trochę już dużo
    dom nie jest nowy tylko ma jakieś 60 lat muszę się dostosować do tego co jest po trochu

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i tak robisz remont, wiec za problem przesunac rurę?
    Lepiej borykac się z nieustawną i niewygodną kuchnią?

  16. #16

    Domyślnie

    Przeróbka instalacji gazowej jest jedną z najmniej inwazyjnych i najszybszych śmiem twierdzić - rura nie jest przecież wmurowana. A pociągnięcie rury do okapu te 2 metry też nie filozofia

  17. #17

    Domyślnie

    dobra zmieniłem jeszcze inaczej, jak teraz ?


  18. #18

    Domyślnie

    Postaw lodówkę przy samym wejściu - nie rozumiem dlaczego ma oddzielać tę jedną szafkę... Płytę przesuń w prawo (w stronę lodówki) o ok.20-30cm - w samym kącie przy ścianie możesz mieć utrudniony dostęp do wszystkich palników a jeśli wywalasz ścianę schowka pod schodami (według mnie to nie jest konieczne chyba że wymieniasz schody na jakieś dłuższe) to garnki łatwo będzie zrzucić albo jak coś wykipi to poleci od razu na podłogę. Główny blat roboczy miedzy płytą a lodówką będzie miał ok.120cm i to w jednym kawałku (czyli optymalnie) i jednocześnie będzie wystarczająco blisko zlewu. Mikrofalówkę, jeśli z niej często korzystasz, postaraj się umieścić w nieco łatwiej dostępnym miejscu - może bokiem,"plecami" przy słupku z piekarnikiem albo nad piekarnikiem (nie musi być wbudowana, wystarczy tam zrobić półkę).

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    zmieniłem kuchnie jeszcze raz



    to tak szafka przy lodówce zostaje jeszcze nie wiem czy otwarta czy nie oczywiście szafka wysoka, później lodówka, blat i płyta gazowa i znów blat
    następnie wyspa coś podobnego:

    tyle że przy ścianie i zlew umieszczony również przy ścianie obok zmywarka

    na następnej ścianie prawy róg piekarnik wbudowany wraz z mikrofalą, blat na całej ścianie pod oknem

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony