dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie Płyta fundamentowa - garaż

    Witam
    Przekopywałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, więc zakładam nowy post. Proszę o radę.

    Buduję garaż NIEOGRZEWANY 8,5x7m (wymiar wewnętrzny) na płycie fundamentowej, ściana Silka 18 cm.

    Pytanie: czy pod płytę dać ocieplenie ze XPS/EPS? Jeśli tak to jaka grubość?

    Mam sprzeczne rady. Sam z logiki skłaniam się by nic nie dać, jakieś ciepło zawsze "bije" z gruntu, więc po co się od niego odizolowywać.
    Co radzicie, z góry dziękuję za podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam podobny wymiar i dalem pod spód na chudziaka 10cm xps.(tak było w projekcie).
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie

    Wstępnie też myślałem, że dam 10cm XPS. Dwie osoby (konstruktor wiązarów, który specjalizuje się również w budownictwie pasywnym i kolega, który wykonał kilka budynków nieogrzewanych) zwróciły mi uwagę, żebym nic nie dawał pod spód. Tłumaczą, że ziemia zawsze będzie miała + temperaturę przy niewielkim ociepleniu budynku od zewnątrz. Nie chodzi mi o to by w garażu było + 15 stopni zimą, ale żeby przynajmniej nie trzeba było skrobać aut i żeby śnieg z nadkoli zdążył się przez noc rozpuścić.

  4. #4

    Domyślnie

    Racja. Za to latem w gorące dni, jest chłodniej

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Weż pod uwagę że ziemia przemarza i tak do metra od krawędzi zima może być w zimi minus. Chyba że zrobisz opaskę z XPS.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marc3co

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    30

    Domyślnie

    Opaska z XPS będzie. Planuje dać 8 cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony