dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Posianie trawy na małym fragmencie ogrodu.

    Mam niewielki fragmenty ogrodu , gdzie zamiast trawy są chwasty i mech. Głównie mech. Ten fragment jest bardzo mały ok. 1x1,5m Chcę tam posiać trawę. Jak to zrobić? Czy dobrze się do tego zabieram:
    1. ściągam powierzchowną warstwę ziemi z mchem i chwastami
    2. przekopuje ten fragment
    3. grabię i wyrównuję
    4. sieje trawę i podlewam

    Czy trzeba ziarna trawy przysypać jeszcze ziemią?????

    Czy tak ma to wyglądać?

    Z góry dzięki za rady.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Potrzebujesz trawnika? Bo to najbardziej pracochłonne rozwiązanie. Jak ma tylko wyglądać ładniej niż chwasty i nie rozsiewać ich to lepiej jakieś rośliny zadarniające.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samremontuje

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Prusice
    Kod pocztowy
    55-110
    Posty
    31

    Domyślnie

    Pomiń etap ściągania - przy ściąganiu pościnasz korzenie chwastów i część z nich zostanie w ziemi. Przekopuj i od razu wyciągaj ręcznie chwasty z korzeniami, będzie lepiej oczyszczone. Później grabienie, sianie, przegrabienie jeszcze raz żeby przykryć nasiona ziemią i ubicie na równo. Jak nasiona będą zagrzebane w ziemi to ptaki nie wydziubią. A później podlewanie codziennie pod wieczór i patrzenie jak rośnie

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego kawałka usuń chwasty- potem trudno to zrobić. Mogę polecić dobry poradnik o zakładaniu trawnika http://dzialka.bazafirmy.pl/kwiaty/z...-trawnikow.php

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony