dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martin6230i

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-350
    Posty
    53

    Domyślnie Zakup działki od gminy, przetargi negatywne. Czy mogę negocjować?

    Witam.

    Chciałbym zakupić działkę od gminy. Przylega ona do działki na której znajduje się nasz dom, nie posiada własnej drogi dojazdowej ani zjazdu. Z informacji które posiadam wynika że mogę kupić ją tylko ja albo właściciel drugiej działki przylegającej, on jednak mieszka za granicą i nic go nie interesuje.

    Ok. 2 lata temu gmina ogłosiła przetarg ustalając cene minimalną na 45tys zł, do przetargo zaprosili mnie oraz Pana który nie mieszka w Polsce. Nikt się nie zgłosił, stworzyli drugi przetarg obniżając cenę do 40tys zł i również nikt się nie zgłosił.

    Działka o której mowa ma ok. 10a, jest położona w głębokiej wsi. Moim zdaniem jej wartość to ok. 20tys zł. W momencie kiedy odbywały się przetargi nie mysłałem poważnie o jej kupnie, lecz teraz sytuacja finansowa się zmieniła i chciałbym ją nabyć.

    Oczywiście chciałbym ponegocjować tą abstrakcyjną cene, czy jest na to szansa? W jaki sposób mógłbym to zrobić?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Podpytaj w referacie gospodarki gruntami czy wobec nieroztrzygnięcia obu przetargów przewidują tryb sprzedaży z wolnej ręki w ograniczonym kręgu nabywców. Rada gminy może podjąć taką uchwałę. Są w potrzebie finansowej, więc mogą się zgodzić aczkolwiek na wielką zniżkę ceny bym nie liczył.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony